Kurmiai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

ritiniux

Re: Kurmiai

Post by ritiniux »

Laba, su kurmiais viskas tvarkoj pas mane- gyvena, rausia-toks jų darbas :lol: O va klausimas būtų- paviršiumi išrausti tuneliai- kieno darbas? Ir visi jie prie mano lysvių, pievoj nėra. Ar čia gyventojas, kuris mėgavosi lysvių organika? pernai nebuvo :?:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by saulius »

Pelėnai.
Saulius Jasionis
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kurmiai

Post by egsa »

Pradėsiu nuo to, kad nekasam ir mulčiuojam pirmus metus. Prieš tai metus laiko ravėjom, ravėjom, ravėjom. Dar prieš metus buvo pirmas bandymas daržininkauti savarankiškai, bet nieko nesigavo užgriuvus bėdoms- teko daržiuką apleisti ir jis apžėlė žolėmis. O prieš tai buvo pieva. Tai va, daržas, skaitau, pas mus tik antrus metus.
Kai kaišiojom žirnius į žemę, ir teko juos įkišti į kurmio urvą, tai galvojau tebunie- yra sliekų, yra ir kurmių- vadinasi gerai ;) , tačiau dabar, kai jau sėju viską intensyviai, tai matau, kad darže ne tai, kad vienas kitas kurmio urvas, bet praktiškai visas daržas "sukastas" :o - kur tik padarau eilute (praskiriu mulčą), ten pataikau į kurmio narvą :shock: . Niu nežinau, kai ten bus su daržovėm :? Užkasiau tuos urvelius- reikia gi sėklas kažkur berti, bet nesu tikra ar vėl kurmiai jų nepadarys. Ne pievutėje, ypač prie gręžinio, tai jie šia vasarą darbuojasi super intensyviai ir nepadeda jokios atbaidymo priemones- jau žolės praktiškai aplink gręžinį neliko, o į padarytus urvus ir kojas išsinarinti galima :( Jei nieko nedarai kurmiarausiui, tai kitą diena dar naujas (-i) atsiranda, jei ko prikiši (silkės pūdytos :? ), tai kelias dienas ramu, bet paskui vėl tas pats.
Tai va, man atrodo, kad pas mus per daug kurmių. Tad gal kažko trūksta, tik va, klausimas- ko? ;)
vidmantas
Posts: 8
Joined: Mon Sep 20, 2010 10:50 am
Contact:

Re: Kurmiai

Post by vidmantas »

Pabandyk į daržovių lysves didžiųjų pupų pasodinti, ir kurmiai tas vietas apeis. jiems pupos nepatinka. Bent pas mane darže kurmiai tų lysvių negadina.
Šiaušė

Re: Kurmiai

Post by Šiaušė »

"mano" kurmiams tikriausiai nepatiko kartonas. Visose aprėmintose lysvėse jį dėjau ant dugno, tai kurmiai parausiojo tarp lysvių, o lysvėse ramu. Ir dar man pasirodė, kad į tuos kumiarausius skruzdės susikrausto. O gal klystu, gal tik pasirodė.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Renata »

Man rods - kurmiarausiai sau, o skruzdėlių bokštai - sau. Man kurmiarausiai netrukdo :) o štai "pilys" -darko kraštovaizdį ir sukinėja kulkšnis.
Turiu "draugą" kurmį, tai jis man padeda seną komposto krūvą naikint. Kai jau kur nors pasiekiu kietesnį klodą - palieku ramybėj, po pusdienio ateinu - kurmis trasą pravaręs, man žemeles sujudinęs. Tik imk, ir neškis, kur reikia :)
Žinoma, vagas po senu pernykščiu mulčiu reikėjo tikrinti, rastus urvus užkapstyti, nes pražūtų juose, lyg Didžiajame Kanjone, visi svogūnai, juolab pupos ar burokų sėklos...
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kurmiai

Post by Laimis Žmuida »

Man atrodo, kad skruzdėlės panaudoja nebenaudojamus kurmiarausius savo namų statybai. Kam statyti viską iš naujo, jei galima panaudoti jau esamą? Kurmiarausius panaudoja pelės, pelėnai, paskui po pelių kamanės naudoja. Širšės naudoja. Man rodos ir skruzdės naudoja. Na, bet reikės dar akyliau pastebėt šį procesą.
Šiaušė

Re: Kurmiai

Post by Šiaušė »

panašu, kad naudoja, nes skruzdėlynus atrandame po žeme, kastuvo gylyje. Iš pažiūros kupstas kaip kupstas, žole užžėlęs, nesimato jokio gyvenimo, jokio judėjimo. Panašus į seną kurmiarausį. O kastuvu patikrinus pasimato visas turinys, skruzdės tuoj puola kiaušinėlius gabenti iš pajudintos vietos.
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kurmiai

Post by egsa »

Pas mani šiltnamy (dar nežinau kaip bus lauke) pradėjo geltonuoti pomidorai. Po mulčiu žemė drėgna (smarkiai drėgna), bet sakiau, gal vis tik trūksta jiems vandens :oops: - po sodinimo dar nė karto neliejau :oops: Pradėjau lieti, tai mulčas aplink pomidorus įdubo :o , o kai prie vieno pasirodė skylė :shock: , tai iš karto puoliau tikrinti ir kitus- pasirodo kurmių palei šaknis praeita :evil: - pomidorai laikosi tik ant pusės šaknų :cry: Na, kaip su jais draugauti, kaip? :cry: O gal pomidorams užteks ir pusės šaknų? Bet kodėl tuomet jie pradėjo gelsti- drėgmės nemanau, kad trūksta :?
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Turbūt tiesaus atsakymo čia nėra. Mąstau, ką daryčiau turėdma tokią problemą. Gal būt bandyti suardyt kurmio urvą po pomidorų šaknimis. Tiesiog pastument žemių. Manau, jei gausaus mulčio su sliekais ir panašiom gėrybėm būtų netik prie pomidorų, bet ir ten, kur kurmiai nebūtų tokie kenksmingi, jie mažiau žalos padarytų. Svarbiausia nepanikuoti ir pamatyti kas gero jūsų situacijoje :P
Širvintos
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”