Kurmiai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Kurmiai

Post by egsa »

Nu va, dar neseniai rašiau, kad pomidorai šiltnamy džiūsta, nes kurmiai pasidarbavo po šaknimis, kadangi niekas nieko nepasiūlė, tai beliko laukti. Kelis kartus daugiau paliejau, o paskui palikau- kaip bus taip. Na ir ką jūs manot- atsigavo :D , kurmių pas mus ir toliau netrūksta, bet matyt, pasitaisė savo sodinimo metu užvestus urvus ir viskas. :roll: O pomidorai, ko gero, sugebėjo įsišaknyti kažkaip.
Po mulčiu drėgna ir vėsu (mulčio sluoksnis gana nedidelis, palyginus su tais centimetrais, kuriuos čia kai kurie vardina (pas mane gal kokie 4-5cm :oops: ), bet laisčiau gal tik porą kartų, per tuos didžiausius karščius papildomai. Dabar tik patikrinu žemės drėgnumą švelniai praskleidusi mulčą keliose vietose laikas nuo laiko. Bet kadangi nematau drėgmės trūkumo pažymių, tai dažnai ten nelendu ir laistymu neužsiimu. Žiūrėsim kokie bus pomidorai šitaip "asketiškai" auginami :P
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kurmiai

Post by dage »

Taigi aiškiai parašyta-pupas sodinkit:) DAUG pupų:)
Dalia
zmogutis

Re: Kurmiai

Post by zmogutis »

Manau, kad daržui kurmis yra labiau naudingas, nei žalingas. Taip, erzina jo kurmiarausiai, bet jie suėda kurklius ir grambuolius, naikinančius daržovių šaknis. Kas geriau, - vienas kitas kurmiarausis darže, ar apgraužtos morkos, bulvės, nudaigiotos kitos daržovės? :D

Kultūrinėse pievelėse ar pievose kita situacija - čia kurmiarausiai nepageidautini. Bet...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by saulius »

Bet... ir pievose jie nieko nekenkia, nebent dalgį dažniau reikia pustyt ;).
Saulius Jasionis
zmogutis

Re: Kurmiai

Post by zmogutis »

Nekenkia jie nei daržui, nei pievelei, gal tik pastarosios estetinį vaizdą gadina, ko pasekoje ir atsiranda savininkiškas stimulas su kurmiais kovoti.
Bruknė

Re: Kurmiai

Post by Bruknė »

Kai pradeda nykti kokia gėlė, aš kartais neapsikentusi į kurmių rausyklas prikišu šeivamedžio šakelių su lapais, padeda... Bet kai prisireikia purios žemės, tai taip džiaugiuosi kurmių pilimis.Taigi, lazda turi du galus :D
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kurmiai

Post by egsa »

Prieš mėnesį priglaudėm atklydusį jauną katiną, turintį nemažai rusų mėlynojo bruožų, tai iš pradžių namo driežus nešė, o paskutinėmis dienomis jau, kaip vyras sako, kirstukus (nors, įtariu, kad tai yra pelėnai) namo parneša. Tad jau imu abejoti ar tie, po daržo mulčiu padaryti tuneliai, gerai buvo priskirti kurmiams :? . Gal visgi tai buvo ir yra pelėnai ir aš be reikalo "burnojau" ant kurmių :roll:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by saulius »

Jei kirstukus gaudo- negerai. O kirstukas gi į pelėną net nepanašus. Kirstuko plonas ilgas šnipukas ir dantys kitokie, kirstukas daug mažesnis (jei ne vandeninis), uodegytė ilga.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Eimutė »

Viena paprasta moteriškė man papasakojo, kaip ji sprendžia visą gyvenimą kurmių problemą. Manau čia pagal GŽ. "Jei matau. kad kurmis kelia man reikalingą augalą, aš jį atsargiai perkeliu šalia jo išrausto tunelio jo nesugriaudama. Ir viskas gerai. Kurmiai kartą pasidarę tunelius, jais ir juda. O kai mes juos sugriauname, jam tenka raustis naujoje vietoje ir greičiausiai mums nepriimtinoje“
Širvintos
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kurmiai

Post by egsa »

Jei kirstukus gaudo- negerai. O kirstukas gi į pelėną net nepanašus. Kirstuko plonas ilgas šnipukas ir dantys kitokie, kirstukas daug mažesnis (jei ne vandeninis), uodegytė ilga.
Nu va, tuomet gaudo ir peliukus, ir kirstukus, nes vieną mačiau su normaliu snukučiu (jau dabar imu abejoti ar ilga, ar trumpa ta uodega buvo), o kiti buvo su ilgais snukučiais ir ilga uodegyte, dantų kažkaip nepavyko apžiūrėti :P .
O kur kirstukai gyvena?
Eimutė rašė apie augalų iškėlimą į kitą vietą dėk kurmių (ar pelėnų, man jau nebeaišku), mūsų atveju jis sunkiai pritaikomas, nes daržas jau antri metai iš eilės išvagotas vienais tuneliais (kaip aš juokauju- sukastas)- kur tik nebandysi sėklą įmesti, tai praktiškai visur pataikysi į tuneliuką, tad tenka juos užversti ir tikėtis, kad augalas pirmesnis spės sudygti ir įsišaknyti, nei kurmis (ar pelėnas) vėl praeis po mulčiu. O paskui jau nesvarbu. Praeitais metais dėl tų tunelių mums (nežinau kaip ten jų rausėjams) didelio nuostolio nebuvo, tad šiemet per daug irgi nepergyvenu. Tik po katino atnešamo grobio pagalvojau, kad ko gero ne tik kurmiai tenai kelius pasidarę, bet ir pelėnai.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”