Switch to full style
Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus
Atsakymo rašymas

Vabzdžių migracija?

Ant Rgp 16, 2011 11:36 am

Šį rytą, važiuodamas iš Vilniaus į kaimą, pastebėjau dūzgantį "debesėlį" ties medžio viršūne. Pagalvojau - bičių spiečius. Pasirodė keista, kad tokiu metu, bet ką gali žinoti, gal joms ir normalu :) Važiuodamas toliau, pastebėjau dar vieną spiečių, paskui dar ir dar ir dar... Beveik prie kiekvieno aukštesnio medžio. Panašu, kad tai ne bitės. Tokios masinės vabzdžių "migracijos" nesu matęs. Gal kas turit minčių?
Vabzdžių migracija2.jpg
(196.27 KiB) Atsisiųsta 83 kartus(ų)

Vabzdžių migracija.jpg
(232.44 KiB) Atsisiųsta 83 kartus(ų)

Re: Vabzdžių migracija?

Ant Rgp 16, 2011 2:49 pm

Labai įdomu. O nepavyko įžiūrėt kokie vabzdžiai, bent kokio dydžio ir į ką panašūs?

Re: Vabzdžių migracija?

Tre Rgp 17, 2011 2:27 pm

Įžiūrėt nepavyko nes skraidė palei medžių viršūnes. Pagal dydį vabzdžiai artimi bitėms. Labai įdomu buvo stebėti, kaip spiečius reaguoja į vėją ir banguoja. Gal čia kokios žiedmusės? Pajūry tokie spiečiai irgi "šėlsta" :lol: http://www.grynas.lt/gamta/vabzdziai-pajuryje-jau-kelia-panika.d?id=48068445

Re: Vabzdžių migracija?

Tre Rgp 17, 2011 9:31 pm

Žiedmusių mačiau pajūry, ne debesimis, bet tikrai daug. Gali būt, šiemet amarų metai ir žiedmusių lervų tikrai daug mačiau amarų kolonijose. Gali būt, kad tiesiog įvyko perprodukcija: dėl daugybės amarų prisiveisė labai daug žiedmusių, kurios liko be maisto, nes nektaringų augalų tiek nebuvo, kad išmaitintų visas, todėl prasidėjo netikroji migracija- vienas iš populiacijų reguliavimo mechanizmų, beje, būdingas ir žmonėms ;)
Atsakymo rašymas