Žieminė, rūsys...

Derliaus saugojimas: rūsys, kaupas, ledaunė

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Žieminė, rūsys...

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 1:10 am

LiVa rašė:Užauginti derlių yra pusė darbo.Kad išlaikyti vaisius ir daržoves iki naujo derliaus reikia gero rūsio.


zil130 rašė:Prablema morkos
Girdėjau laiko medžio pjuvenose, ar laikosi?
Smėlio nenoriu.


saulius rašė:O kuo smėlis blogai?


LiVa rašė:Girdėjau, kad galima daržoves ir obuolius išlaikyti užkasus žeme, bet kaip tą padaryti nežinau.Tik žinau, kad reikia šiaudų dėti ir eglišakių.O morkoms, jei rūsys per šiltas ir per sausas-nė smėlis nepadeda.Dar daug priklauso nuo veislės.


zil130 rašė:
saulius rašė:O kuo smėlis blogai?


Smėlis lenda į panages.
:wink:
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Žieminė, rusys...

Standartinė Vaidužė » Pir Kov 16, 2009 7:06 pm

Taigi, užauga krūva maisto, o kaip jį ilgai išlaikyti? :)
Tema apie vietas, kuriose kokybiškai išlaikomos daržoves per žiemą - rūsiai, žieminės, kaupai ir kitokie statiniai ar ne statiniai. ;)
Turiu tokią knygutę Ūkininko patarėjo knygynėlio "Lauko rūsiai ir kaupai" Jurgio Petrulio. Tiesa pasakius, dar neskaičiau, bet šiaip ten daug visokių
variantų statybos. Mane domina visokie niuansai, kurių knygutėse nerasi.
Būtent - su kuom susidūrėte, kokias klaidas padarėte, ar kokius atradimus statant, įrenginėjant, laikant maisto produktus juose. Gal ir genealiom technologijom
statybos kas pasidalinsite. Na tai viską čia. ;)
Vaidužė
 

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Rita » Ant Kov 17, 2009 10:25 am

pameciau ta vieta, kur Varovas obuolius valgo iki pavasario, tai idesiu cia savo klausima apie salygas, kuriose musu gerbiamas sodininkas Varovas laiko savo obuolius per ziema, kokias veisles (ar tik antaniniai),kokioj patalpoj, kokioj temperaturoj?
Rita
 

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Varovas » Ant Kov 17, 2009 5:43 pm

Šviežių vaisių ir daržovių laikymo sąlygos,iš esmės, tos pačios... Aišku, obuolių ir bulvių geriau vienoj patalpoj nelaikyt.... Svarbiausia , manau, pastovi temperatūra ir drėgmė. Suprantama, kad vasarinės veislės neskirtos ilgam laikymui ir į rūsį patenka obolienių ir kompotų pavidalu :) . Praktiškai tai atrodo labai paprastai : nešildomas namo rūsys su dviem atskirom patalpom. Pirmoji : lentynos kompotams, uogienėms ir dėžėms su šv. vaisiais ir antroji : aruodai bulvėms, burokėliams, kopūstams ir t.t. Abi patalpos turi langus, bet jie darinėjami tik kartą metuose, kai reikia išvėdinti rūsį po dezinfekcijos .... Tam tikslui naudoju kalkių skiedinį ir pora šaškių sieros.... Vien tik kalkių skiediniu išsiversti nesigauna .... Veislės..... Čia ypatingos įvairovės nėra ( ir greičiausiai nebus :D ) : antaninis, auksis, dar pora žieminių veislių kurių ir pavadinimo nežinau. Apie plačiai reklamuojamas ir dauginamas jau turiu susidaręs savo nuomonę .... ji neigiama :twisted: Čia apie veisles nekalbėsim... Sąlygos rūsy faktiškai nekinta visus metus : santykinė drėgmė apie 60 % ir temperatūra apie 7-10 laipsnių ir žiemą ir vasarą (ną vasarą gal pora -trejetą laipsniukų daugiau). Rūsys - betoninis po puse namo. Bulves, burokėlius, morkas, kopūstus galima puikiausiai kapčiuose išlaikyt, bet mane užknisa juose kapstytis žeimą... :x
Varovas
 
Pranešimai: 55
Užsiregistravo: Ant Gru 16, 2008 1:04 am

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė ritiniux » Sek Bir 14, 2009 12:06 pm

Ruošiamės ir mes žeminę statyt.. bet neturiu nei knygelės, nei kokios kitokios informacijos... teks ieškotis. Prašysiu Vaidužės :roll:
ritiniux
 

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Dovile » Pir Rgs 21, 2009 10:38 am

Sveiki,

mes irgi kitais metais ruošiamės požeminį rūsį - "sklepą" statyti. Iš rudens išsikasėme duobę pakalnėje ir dabar ieškomės informacijos kaip ir iš ko statyti. Ar tiesa, kad akmeniniai rūsiai yra patys geriausi? Gal yra dar kokiu alternatyvių statybos medžiagų? Jei kas turite kokios info šia tema, būtinai pasidalinkite! :)

Didelis ačiū.
Dovile
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: Pir Lie 13, 2009 6:54 pm
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Vaidužė » Pir Rgs 21, 2009 10:26 pm

o kuom jie geriausi?

ir kokie yra akmeniniai rusiai?
:)
Vaidužė
 

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Dovile » Ant Rgs 22, 2009 11:54 am

Akmeniniai rusiai: grindys ir sienos aplipdomos cementu su akmenimis. Esu girdejusi, kad tokie rusiai yra salti, gerai laikosi darzoves ir pan. O is ko dar yra daromi pozeminiai rusiai jei ne is cemento ir akmenu?
Rasti kokia alternatyva butu neblogai :)
Dovile
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: Pir Lie 13, 2009 6:54 pm
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė giedrioks26 » Tre Rgs 23, 2009 4:59 pm

pas mane rusys sumurytas is silikatiniu plytu, ir labai geras, saltas ir t.t. Manu cia ne akmenys lemia. lemia ir grunto struktura ir gruntinio vandens gylis ir kt. Beje rusiai geri ir is rastu suresti :)
giedrioks26
 
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: Pir Gru 15, 2008 10:41 am

Re: Žieminė, rusys...

Standartinė Vaidužė » Ket Rgs 24, 2009 8:44 pm

PAs mane gales buti tik ziemine virs zemes, labai arti gruntiniai vandenys. Darysime zemes kalneli, viduj tikriausiai medines konstrukcijos. DAr nenusprendem galutinai.
Vaidužė
 

Kitas

Grįžti į Derlius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron