Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros gamyba

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by vigintas »

Mano buvusi zmona nusipirko uz 140 lt dvirati treniruokli, kur mini mini o vis vietoje, jame mazas priedas - rozetka, isijungia gryzusi is darbo placiaformati telika ir kol sparciai mina telikas rodo, jam uztenka to dviracio energijos, o sunus pamina valandziuka ir kompas autonome veikia per visas paskaitas. Cia padevetas pramoninis gaminys.su tokiom smulkamenos problemu nera, o stai isigyti misko gabala ir be elektros pasistatyti nama jau truputi sudetingiau :)

Malacius Zibute, geras argumentas diskusijoje - trinam ar kaip ??????????????????? Tikrai malacius, tiesus kelias i forumo pavertima absoliucia siuksledeze, varyk, ko bijai :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by laisvas kaimietis »

Gera tema ir nereikia jos trinti. O dėl nepriklausomybės jau Saulius kitoj temoj atsakė:
Gali ūkis turėt ir automobilį, ir dujas, ir ką tik nori, bet ūkis negali būt priklausomas nuo tų dalykų.
O štai vigintas aprašo senus gerus dalykus, kurie nenaudoja jokios elektronikos ar šiuolaikinių greitai dylančių dalių, todėl yra ilgaamžiai.
Kiekvienas žmogus laisvas rinktis ką ir kaip naudoti ir yra atsakingas už savo gyvenimą ;)
Žilvinas Žurauskas
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by nawjia »

S1mai, na aš tik pagooglinau tą įvykį, kurio visi su baime laukia....šaltinis: http://space.about.com/od/sunsol/a/Hist ... Flares.htm
NASA is predicting that the coming solar maximum could produce very energetic solar flares and coronal mass ejecta. These events have the potential to cause significant damage to our power grid as well as our orbiting satellites.
Should a solar storm erupt in the coming years, it will release a massive amount of high energy charged particles streaming toward Earth. Such a storm occurred in 1859.
Daugiau nežinau ir tikrai nieko neteigiu - štai jūsų, kaip išmanančiojo nuomonė čia labai praverstų :)
`šėršė lia fam`
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by povils »

nawjia, bandau dar kartą tą nuorodą įdėti, gal ši kartą pasiseks

http://transitionvermont.ning.com/video ... eo%3A26538
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by saulius »

Visų priemonių, skirtų spręsti kažkokioms problemoms, naudingumą- nenaudingumą (šiuo atveju energetinių, bet tinka ir visoms kitoms) galima patikrint patyrinėjus reiškinių priežastis. Tai labai paprasta. Yra nepajudinamas dėsnis: iš bet kokios problemos galima išeit tik per vienintelius vartus- per tuos, per kuriuos į ją įėjom. Ir jokių kitų išėjimų nėra arba jie iliuziniai.
Jeigu manome, kad kažkokia alternatyvi energetika išspręs kažkokias buitines ar kitas problemas- paklauskim, ar tos problemos atsirado dėl to, kad nebuvo alternatyvios energetikos?
Pvz., jeigu manom, kad elektra ūkyje sukurs mums nepriklausomybę ir suteiks savarankiškumo, reiškia savarankiškumas ir nepriklausomybė žmonių gyvenime dingo todėl, kad nebuvo elektros? Bet tai absurdas!
Ir kitas variantas:
Jeigu manome, kad gamtos dėsnių pažinimas (ką mes čia ir bandom daryt) suteiks nepriklausomybę ir gyvenimą padarys laimingesnį, sveikesnį ir pan.- palauskim, ar nepriklausomybė dingo ir sveikatos bei laimės sumažėjo todėl, kad nustojom pažint (ar užmiršom) gamtos dėsius? Čia jau panašiau į teisybę ;)
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by saulius »

Dar galiu pridėt, kad mes pernelyg dažnai "ištraukiam save iš konteksto". Elgiamės ir mąstom, tarsi nusileidę iš kosmoso trumpam į svečius. Kiekvienas žemės gyventojas, kiekvienas organizmas gyvena taip, kad tai būtų naudinga visiems kitiems. Jeigu mes manom, kad siekiam darnos su aplinka- ši taisyklė turi būt vienintele kelrode žvaigžde. Todėl svarstant vienas ar kitas priemones, technologijas, pirmiausiai pagalvokim: kokia naudą jos teiks žemės gyvybei plačiąja prasme?
Saulius Jasionis
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by povils »

Sauliau, ne aš sukūriau šią temą, o moderatoriai. Dabar jau stengiuosi kuo mažiau "kenkti" forumui
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by saulius »

Nieko asmeniško neturėjau, tik matau, kad kartais reikia "sugrąžint į vėžes", kad neužsimirštumėm ką mes čia darom.
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by Žibutė »

vigintas » Pen Sau 20, 2012 9:02 am
O tie visi megejiski straipsniai ir sukiai super duper peripuper, cia tik tiems kas neturi ka veikti ir skaitineja is neturejimo ka veikti.
...
Todel kuo anksciau suprantti kur garo masina, o kur svilpukas, tuo daugiau garo ir laiko lieka judejimam i prieki, o ne pionierisku lozungu kartojimui.
Malacius Zibute, geras argumentas diskusijoje - trinam ar kaip ??????????????????? Tikrai malacius, tiesus kelias i forumo pavertima absoliucia siuksledeze, varyk, ko bijai
na kadangi aš sukėliau daug tų "mėgėjiškų" straipsnių, kuriuos beje pats į miltus ir trini, natūralus klausimas - i velniams apsimesti kad neturiu ką veikti ir skaitinėju iš neturėjimo ką veikti (vėlgi tavo žodžiai)

Na nesuprantu aš kur garo mašina, o kur švilpukas... Bliamba, N E S U P R A N T U, todėl ir ieškau atsakymų, bet ... matyt ne šiame forume kažką išgirsiu. Jūs arba py...jat arba menkinat tuos, kas nesupranta technikos.
Galima pamanyti, kad vyrukai viską sugeba. O mes, bobelės, tokios tamsuolės, absoliučios beraštės. Ane? Manai man smagiau patapo?
Va todėl ir pasiūliau trinti tai ką sukėliau. Juk beprasmybė tie mano sudėti pijonieriški lozungai matyt...

Ir kodėl netrinti to, kas beverčio? Na apsirikau, netinka, neatrenku kad tai - tik švipukas, tai velniams palikti? Ar ne taip, Vygintai? Juk TAU atsakiau.

Ir kas jau kelintoje vietoje kartojama forume... o jei elektra dings?
O jei nedings? Tai ką - dirbtinai akmens amžių kurti? Ar tikrai??? Kas geriausia gamtai kursime tada, kai sugebėsime sau gėrį susikurti, bet tai jūs ir be mano žodžių suprantate.

Nei vienas iš mūsų tikrai neatsisakysime patogumų ir elektros teikiamų privalumų, nes ... kokia tada viso šio forumo prasmė, jei susisiekti tarpusavyje taptų neįmanoma?
Nesinaudojant elektra, nebūtų komunikavimo. O arkliuku, nors ir jakutišku poniu, 200 - 300 km raiti nei vienas nevarinėtume kad laiškeliais apsikeisti.
Ir netektų prasmės kalba apie turgelius, saitus, elitinės GŽ produkcijos realizavimą, nes . ... o kaip ir kam, jei vistiek elektra dings, juolab kam ieškoti alternatyvos, geriau išvis be jos(???)
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip tapti nepriklausomais? Vandens siurbliai, elektros

Post by Žibutė »

Sauliau, primenu:

mes dar esame P E R E I N A M A J A M E laikotarpyje. Jis gali būti ne trys savaitės, o keli ar net keliolika metų. Ir vėl tai - ne mano žodžiai, bet tiek net ir aš suprantu. O pereinamajame viskas daroma palaipsniui, nekertant visko "с плеча".
Post Reply

Return to “Buitis”