Namo statybos dokumentai

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė vigintas » Ant Kov 08, 2011 8:14 pm

Namui iki 78 m2 jei neklystu del ploto, supaprastinta tvarka statybos leidimui gauti, uztenka tik is rankos pabraizyto eskizo. Kadangi nesijungiu i jokias komunikacijas statybos salygos elementarios, kompostuojantis tulikas ir ok :) Visokie gaisrininkai ir matininkai kur tiksliai atsidure namas tik pridavimo metu. Iki pridavimo galima nedaryti antro auksto perdangos, susispes :) Terasos, ziemos sodas ir kiti mieli dalykai irgi po pridavimo. Miesteliuose valdininkai neispindeja kaip didmiesciuose, taip, kad bonka saldainiu pakankamas dalykas ,dar geriau geras medus su geru samagonu - netepsi - nevaziuosi :)
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am


Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė supermaximum » Šeš Kov 19, 2011 12:43 pm

Gal pakalbėkim konkrečiau? Gal kas turit patirties rengiant ūkininko sodybą? kalbu apie antrą etapą, kai jau reikia projektuoti pastatus (pirmu etapu parenkamas plotas sodybai visoje ž.ū.p. plote ir pastatų vieta). Mano mintis yra pradėti nuo ūkinio pastato. Kokie reikalavimai, nuorodos į juos. Gal kas turit skaudžios patirties bendraujant su architektais ir panašiai. Galbūt net yra minčių kaip turi atrodyti GŽ sodyba. Gal kas įkirto kaip apeiti legaliai kažkurias procedūras ir pan. Man tai aktualu, gal ne tik man? :)
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė angela » Šeš Kov 19, 2011 5:53 pm

Man tai irgi aktualu. Pirkom 50 a. dirbamos žemės. Pradėjom nuo ūkininko kursų, vėliau geodeziniai matavimai ir topo nuotrauka, ūkininko ūkio įregistravimas... va čia tikrai ilgai tvarkė, vos ne metai praėjo.... visgi Jonavos rajonas, ne Kaunas. Dabar tvarkau dokumentus pastatų vietos parinkimui ir kartu darau namo projektą. Gal kokį birželį baigs kaimo plėtros projektą o kartu ir namo. Nesuprantu kam reikėjo to kaimo plėtros projekto ar nebūtų pakakę tik pastatams vietą nustatyti.
angela
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Pen Sau 14, 2011 1:39 am
Miestas: Jonava

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė supermaximum » Šeš Kov 19, 2011 10:11 pm

Ką tie klerkai vadina kaimo plėtros projektu?
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė angela » Sek Kov 20, 2011 11:19 am

kad aš žinočiau......
Man išdavė tokį lapų rinkinį : PLANAVIMO SĄLYGŲ SĄVADAS KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTUI RENGTI
Ten kur planavimo tikslai ir uždaviniai .....apart vietos parinkimo ūkininko sodybai bei reikalingų pastatų statybai , nieko nematau.
angela
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Pen Sau 14, 2011 1:39 am
Miestas: Jonava

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė supermaximum » Sek Kov 20, 2011 12:00 pm

Supratau :) tai čia pirmas etapas tipo :) vadina imantriai, o iš tikrųjų ir tėra tik vietos parinkimas. Paskui tipo jau eriks projektus rengt. Štai tą etapą as būčiau linkęs supaprastint iki minimumo :D. Egzistuoja riba 80m2 gyvenamajam namui, kai jis skaitomas nesudėtingu statiniu http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2= . O logiskai galvojant, tai ir visokie popierizmai paprastesni turetu buti :)
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė giedrius » Ant Kov 22, 2011 3:16 pm

Man tai irgi aktualu. Pirkom 50 a. dirbamos žemės. Pradėjom nuo ūkininko kursų, vėliau geodeziniai matavimai ir topo nuotrauka, ūkininko ūkio įregistravimas...

Gal būtų galima plačiau apie įregistruoto ūkio prievoles? Kaip suprantu, jei ūkis nedidelis - iš mokesčių reikia mokėti tik PSD. Kas dar? Kasmet deklaruoti pasėlius? Pateikti kokią nors buhalterinę ataskaitą?
giedrius
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 2:18 pm

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė laisvas kaimietis » Ant Kov 22, 2011 4:16 pm

PSD reikia mokėt, jei daugiau niekur nedirbi ir nesi registruotas darbo biržoj. Deklaruoti nieko neprivalai. Buhaterinė apskaita privaloma tik stambiems ūkiams. Smulkus ūkininkas niekam nerūpi ;)
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Namo statybos dokumentai

Standartinė Šiaušė » Sek Bal 17, 2011 8:21 pm

"namui iki 78 m2 jei neklystu del ploto, supaprastinta tvarka statybos leidimui gauti, uztenka tik is rankos pabraizyto eskizo. Kadangi nesijungiu i jokias komunikacijas statybos salygos elementarios, kompostuojantis tulikas ir ok Visokie gaisrininkai ir matininkai kur tiksliai atsidure namas tik pridavimo metu. Iki pridavimo galima nedaryti antro auksto perdangos, susispes Terasos, ziemos sodas ir kiti mieli dalykai irgi po pridavimo. Miesteliuose valdininkai neispindeja kaip didmiesciuose, taip, kad bonka saldainiu pakankamas dalykas ,dar geriau geras medus su geru samagonu - netepsi - nevaziuosi.

Pradėkime nuo sklypo paskirties. Kokia? tada galėsim gilintis toliau.
Antras dalykas - namui iki 80 kv. m. teoriškai nereikia statybos leidimo, nes tai II gr. nesudėtingas statinys. Praktiškai savivaldybės reikalauja. Visų pirma kreipiesi į ją, kad tau leistų tai daryti. valdininkai turi įsitikinti, kad tame sklype tai galima. gal tu antrą namą susiruošei statyt ant vieno sklypo, o gal tu ant žemės ūkio paskirties žemės nei iš šio, nei iš to jį ręsi.
Trečia - šioks toks projektas reikalingas. ranka tikrai netiks ant sklypo pabrėžti kontūrai. jei tu kažkiek inžinierius, tai pasidarysi, o jei ne, tai tikrai tokios saviveiklos klerkai nepraleis.
ketvirta - šiokie tokie suderinimai reikalingi, valdininkai dės parašus ir išrašys tokį popieriuką, leidžiantį statyt.
Penkta - samagonu netikiu, gaisrininkai atvažiavę priiminėti išnagrinės kiekvieną kertę, aplinkos apsaugos specialistai neaišku ką pasakys apie kompostuojantį tualetą, nes jie LT nesertifikuoti.
taigi, plačiau aiškink situaciją, rašyk, koks čia stebuklingas rajonas taip pastatus priiminėja, gal tada ir galėsim ką patarti.
Šiaušė
 

Kitas

Grįžti į Buitis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron