Namas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Namas

Post by laisvas kaimietis »

Galima namą ir po žeme pasistatyti.
Kaip pasistatyti "kuklią" žeminę: http://www.simondale.net/house/index.htm
Dar straipsnis čia: http://www.grynas.lt/gyvenimas/nama-zem ... =50607536#
Man patinka :)
Žilvinas Žurauskas
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Namas

Post by vigintas »

Vienas nedidelis niuansas, pas to namo seimininka nera giliu ziemu ir zeme neisala, o su isalu viskas pasikeicia :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Namas

Post by laisvas kaimietis »

Žemė vis tiek taip neatšąla, kaip oras. Tarkim nekūrenamam name žiemą temperatūra bus minusinė, o rūsy vis tiek laikysis pliusinė. Per 8 metus mano rūsyje temperatūra niekada nebuvo nukritus žemiau + 8. Lietuvoj žemė tik pačiom šalčiausiom žiemom įšala iki 1,5 m gylio, o giliau vis tiek lieka neįšalus. Reiškia ten jau +, o ne - 20, kaip lauke ;)
Čia Laimis galėtų pakomentuoti - jis turi žeminę ir gali pasakyti kaip yra iš tikrųjų :)
Žilvinas Žurauskas
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Namas

Post by vigintas »

Ne apie tai kalbame :) Namas stovi ant zemes pavirsiaus, pavasari kai pradeda iseidineti issalas pietine puse atsyla zymiai greiciau nei siaurine pavesyje, gaunasi pavirsiaus deformacija ir "suvaiksto sienos", gaunasi sienose plysiai, salcio tiltai ar aplamai is sienos pucia vejas, kas veda i didziulius silumos praradimus.
Zemine laikina buveine, laikinai prisiglausti, panasiai kaip jahtos kajute, kur visada prietema, dregna ir vesu - visai kaip kape :) Su isikurimu tokioje aplinkoje as kazkiek palauksiu iki naturalaus galo :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Namas

Post by laisvas kaimietis »

Pietinė siena
Pietinė siena
Pietinė siena.jpg (31.4 KiB) Viewed 3082 times
Kažkaip man ne labai panašu į amžiną prieblandą. Namas juk statomas ant šlaito su dideliais langais į pietus. Realiai tik pietinė siena (atvira) ir yra, visa kita po žeme. Tenai (po žeme), kaip žinome, vėjas nepučia ;)
Toliau samprotaujant, tai kiekvieno namo pamatai yra įšalo zonoje ir pietinė pusė greičiau sušyla nei šiaurinė, bet jie gi nesutrūkinėja pavasary ar ne ;) Manau viskas priklauso nuo konstrukcijos.
Ir dar. Nebūtinai gi turi visiems patikti, bet man patinka :)
Žilvinas Žurauskas
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Namas

Post by vigintas »

As situo namu svaigau pries kokius 4 metus :) Tai nera zemine, kaip ten beverstu :)
Nelygus rasteliai labai fainai, tuo labiau, kad jie labai pigus pirkau panasius po 60 lt/m3, bet nuzievinti tai jau butina jei ilgeliau nori gyventi :) Statant karkasa, nenaudotos "spynos", todel name apsigyvens bildukai, vaitokliai ir t.t. Siltintas juodgrindes irgi pakelciau, ant plaukiojancio pamato, nes siltinimo sluoksnis turi buti aktyviai ventiliuojamas :) Ir dar daug kas su laiku keiciasi :)
Bet pati ideja, mastymo pradziai, 15 balu desimtbalei sistemoje :)
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Namas

Post by Žibutė »

Man apie tą "lengvą samaną" (lietuviškai - plaušmolis) norisi paklausti. Labai daug informacijos turiu prisikaupusi kaip statomas, kaip ir kiek šiaudai mirkomi, kaip sienos kyla ir t.t. o paties baigiamojo akcento niekur neradau.

Man įdomu kaip jis tinkuojamas? Juk kaip bežiūrėti, paviršius daug daugiau korėtas nei šiaudinuko sienų. Domina tas tarpinis procesas tarp sienos pastatymo ir apdailos :D
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Namas

Post by vigintas »

Moliu tinkuojamas, o pavirsius lygesnis nei kidku, nes siaudai spaudziami i klojinius. Isore galima apkalti ir viengubo pjovimo lentomis, greita ir efektyvu. Moliu apteptas siaudas jau daug ko nebijo, pvz. jau veik nedega ir atsparus grybeliams ir kitiems negerumams. Yra vienas niuansiukas, sienos seda dziudamos... Cia jau priklauso nuo siaudu spaudimo stropumo, jei gerai suspausti sedimas nezymus... Bet vistiek tinkuoti reikia kai sienos isdziuna, o tai 2-3 men, nes ruduo nelabai cia su dziuvimu. Bet visais atvejais maziau problemu ir darbo apdailoje nei pas kidkini nama :)
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Namas

Post by Žibutė »

Aha...
Reiškia geriausia pastatyti pavasarį, leisti "susėsti" ir tada tinkuoti kokiame rugpjūty.
Tada ir molio tinko sluoksniai išdžiūsta normaliai ir susėdusias vietas galima "papildyti" iš viršaus.
Post Reply

Return to “Buitis”