Fleimas ir trolingas

Čia galite pareikšti pastabas ir pageidavimus.

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Fleimas ir trolingas

Standartinė povils » Ket Vas 23, 2012 11:41 pm

"Fleimas" - tai procesas, kuris gimsta bendravimo metu internete - "zodziu karas". Tai netiketai gimes aptarimas, kurio metu dalyviai kaip iprasta pamirsta apie pirmine tema, pereina i asmeniskumus ir negali sustoti. Kaip taisykle "fleimai" gimsta spontaniskai, labai greitai rutuliojasi ir pasibaigia tik tada kai dalyviai pavargsta (arba isikisa moderatorius). Tai tokia gincio rusys, kurioje tiesa negimsta - po "fleimo" pabaigos visi gincio dalyviai jauciasi nepatogiai/nejaukiai ir jokio konstruktivaus rezultato fleimas neduoda.Jeigu atsitiko taip, kad jus tapote "fleimo" dalyviu, pats protingiausias elgesys sitoje situacijoje - viana karta maksimaliai aiskiai, konstruktiviai ir geranoriskai pateikti savo pozicija ir daugiau nelisti i diskusija. Tada jinai pasibaigs pati. Jeigu jus ir toliau bandysite irodineti, kad jus 'ne kupranugarys" - "fleimas" taps tik arsesniu ir jusu padetis ir imidzas tik bloges.
....
TROLLINGAS (angl. trolling)

"Trollingas" - tai provokuojanciu pranesimu pateikimas su tikslu issaukti fleima.Interneto terminologijoje, "trolis" - zmogus, kuris raso grubus arba provokuojancius pranesimus, trukdo bendravimui arba izeidineja dalyvius. Zodis "trolingas" naudojamas aprasyti 'troliu' veikla. Geriausiai apibudinanciu "trolingo" bruozu yra tai, kad jo tikslu visada buna demesio pritraukimas savo personai. "Trolis" nori pajusti savo reiksminguma ir populiaruma, padaryti dideli ispudi bet kokiom priemonem. Dazniausiai tai zmones turintis nepilnavertiskumo kompleksa , nusivyle arba pavarge nuo kasdienybes rutinos. Kartais naudojamas ir tam kad priversti pasnekovus is salies sutikti su juo pateikiama nuomone - siuo atveju tai pasireiskia perejimu is konstruktivaus pokalbio i zodziu kara , o taip pat - agresyvus smeizto, kompromatu, apkalbu panaudojimas.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=lt
povils
 
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: Ket Geg 05, 2011 1:17 am
Miestas: Panevėžys

Re: Fleimas ir trolingas

Standartinė zoot » Pen Vas 24, 2012 10:01 am

Na čia pateikti du terminai. Kelia abejonių šaltinis aiškinantis šių terminų reikšmę. Yra žinoma kiek kitokia šių dviejų dirbtinai sukurtų terminų reikšmė. Fleimas ar belen kaip kitaip įvardinkime tai yra informacinio karo rezultatas norint atitraukti diskutuojančius nuo labai svarbios ir kariautojams nepalankios diskusijos.Tai plačiai naudojama netgi delfyje kai pasodinamas asmuo kuris gali valdyti keletą nikų jam mokami pinigai ir jis nuomones gali vartyti kaip jam šeimininkas liepia.Šiandien tokius sumanyta vadinti troliais.
Taigi kas yra tas trolis ar troliai jeigu paprastai tai pasakius - propogandistai. Vykdant propogandą gali būti daug tikslų ar tikslas čia galima sulyginti su propoganda karo metu priešo teritorijoje,nesvarbu kaip tu ir ką kalbėsi svarbu priešo karius įtikinti juos kad reikia pasiduoti ,beprasmiška kariauti ir pan. Šiandien karai tampa kitokie vyksta informaciniai karai ir laimi tie kurių ginklai-informacija aštresnė. Kaip gali elgtis trolis čia komentare paminėtas vienas iš būdų (naudingas info karų organizatoriui) yra kiek kitaip.
Trolis- propogandistas pradeda dalyvauti diskusijoje kokios formos diskusija tokios formos ir trolis -savas. Tačiau kaip taisyklė jis nebūna labai aktyvus ,sutinka ir palaiko diskusijų nuomonę tačiau turi savo ,,liniją,, ir ima lyg nežymiai kreipti diskusiją jam reikiama kryptimi. Gali būti įvairių variantų pvz prisijungia keliais nikais ir nukreipia diskusijas suformuodamas nuomonę, sukiršina diskusijs,įmeta aštrią nuomonę ir pats pasitraukia kurį laiką. Yra būdai kaip tokius atpažinti,pirmiausiai norint neutralizuoti reikia pervesti diskusijas iš emocinės į konstruktyvią paremtą tik faktais argumentais. Negalima teisintis . Kaip taisyklė dažnai nereikia netgi baninti. Ant Lietuvos
Didžiausias specas tokių informacinių karų yra Lauras Bielinis Šis tvarius vykdo valdžios informacinį aprūpinimą viešojoje erdvėje,turi jis ir visą armiją informacinių karių, Miliūtė, Juozapavičius,Zemkauskas, ir kiti naujesni dauguma matosi čia http://pabandomisnaujo.lt/nariai skyrius moderatoriai Taigi čia ne visi dalis jų sėdi internete ir formuoja žmonėms ,,teisingą,, nuomonę.
O komentare minimas trolio tipas neva nepilnaprotis ligonis labai patogus susidorojimo būdas nukreipiantis nuo realybės.
Valdas
zoot
 
Pranešimai: 684
Užsiregistravo: Sek Vas 13, 2011 8:01 pm
Miestas: Kauno raj Karmėlava


Grįžti į Pastabos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias