Switch to full style
Čia galite pareikšti pastabas ir pageidavimus.
Atsakymo rašymas

Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 12:14 pm

Taigi gimė nakčia tokia mintis- mums čia jau ankšta. Daugeliu prasmių.
Forumą pradėjom kaip dalijimosi patirtimi apie GŽ vietą. Pradžioj tai buvo tik augalininkystė ir atrodė, kad tai jau viskas. Toliau- sėklų manai. Puikus, naudingas reikalas, suburiantis žmones, duodantis realią ūkinę naudą. Vėliau dėsningai atsirado gyvulininkystė - gyvuliniai produktai daugeliui žmonių sudaro pagrindinę maisto dalį ar bent pusę jo, todėl ir informacijos kiekyje turėtų užimti bent jau 50%. To dar nepasiekėm, bet vejamės. Visa tai padėjo pagrindus augalų ir gyvūnų veislininkystės terorijai ir praktikai bei informacijos apie tai paieškoms ir sklaidai. Po to sveikata - pats svarbiausias dalykas, dėl kurio čia viskas ir daroma. Paskui aš pradėjau augint pūkinius kralikus dėl jų išskirtinės vilnos- vėl atsiranda poreikis komunikacijai, informacijams paieškoms ir sklaidai. Ir dar visko bus, čia tik pradžia.
Taigi, sugalvojau: mums (bent jau man) reikia portalo. Kuriame būtų viskas: gamtinės žemdirbystės teorija plačiąja prasme ir praktiniai pavyzdžiai (konkrečių ūkių ir jų gaminamos produkcijos aprašymai, technologijos ir pan.); vertingų augalų ir gyvūnų veislių aprašymai, veislininkystės programos, nušviesti veikiantys tos krypties projektai, selekcija ir t.t.; kitų gyvenimo būtinybių: aprangos, būsto, maisto gamybos ir saugojimo skyriai, kuriuose būtų informacija apie įvairias technologijas, konkretūs pavyzdžiai; esančių sėklų, sodinukų, ž.ū.gyvūnų genofondo duomenų bazė, kur norintys galėtų ne tik gaut informaciją apie juos, bet įr įsigyt norimus dalykus. Portalas turėtų būti bent jau trimis pagrindinėmis kalbomis: lietuvių, rusų ir anglų.
Tai pat mes apleidom reikalus su sėklų mainais. Kuo labiau norima tai suvaržyt- tuo labiau mes turėtumėm tą vystyt ir skleist informaciją. Jau užpernai buvo minčių, kad sėklų mainus reikėtų paverst tarptautiniu renginiu, pasikviest bent jau latvius su belarusais, o gal ir daugiau ką. Tai manau, kad šia linkme vertėtų padirbėt, tokius renginius reklamuot plačiai, keliomis kalbomis, sudaryt turimų veislių sąrašus, juos skelbt. Į mainų programas įtraukt ir gyvūnus, pradžiai bent jau surengt parodas.
Taip pat portale reklamuot ūkininkų gaminius. Ir visa tai daryt GŽ kontekste.
Ar būtų bendraminčių?

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 1:22 pm

Dabartinis gerazemdirbyste.lt- wordpress'as, toks greičiau dienoraštis kaip koks blog'as. Portalas- tai jau platus, didelis daiktas. Gal aš ne taip vadinu, bet įsivaizduoju kaip turi būt. Turi būt daug visų sričių informacijos, aiškiai suklasifikuotos, nuolat atnaujinamos, kad būtų pilnas paveikslas.
Tikslas: kad visa reikalinga informacija būtų vienoj vietoj, o ne išmėtyta per kelis puslapius, taip pat skatint žmonių (ne tik Lietuvos) susidomėjimą GŽ, atitinkamomis vertybėmis ir veiklą, skatint bendradarbiavimą (informacinį, mainus ir pan.). Žodžiu, reikia augt, kad neprarūgtumėm:).

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 1:58 pm

Galiu prisidėti "juodu" darbu - turiu galvoje techninį darbą - susisteminti, sukelti, sudėlioti ir pan.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 2:01 pm

Mama smilga, forumas liks kaip buvęs ir atliks tas pačias funkcijas.
Dage, ačiū!
Pirmiausiai reikia sudėliot karkasą, paskui padaryt patį tinklalapį, paskui... dar daug reikalų:).
Bet gal kas galit ką patart šita linkme?
Portalas būtų ir žmonių "formavimo priemonė", stambūs informaciniai resursai daro realią įtaką žmonių mąstymui.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 2:12 pm

O man kaip tik atrodo, kad jeigu kažką bandoma uždraust ar suvaržyt, o tai yra geras ir teigiamas dalykas- kaip tik reikia kuo plačiau apie tai kalbėt, stiprint šitą sritį, įgyt didesnį žmonių palaikymą, pritraukt kuo daugiau dalyvių. Sėklų mainus galima uždraust tik tada, kai jie nevyksta. Jeigu tai būtų paplitęs reiškinys- niekas jo neuždraustų.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 2:21 pm

Aš manau, kad forumą, pravalius, reikėtų palikt kaip konsultacinį (dabar į tą pusę ir lenkiu). Kas domisi šiaip- skaito portalą, kas domisi giliau ir reikia nuolatinių konsultacijų- registruojasi į forumą, kam šiaip kyla klausimas- rašo laišką nurodytu adresu.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 2:24 pm

Portale būtų ir mūsų pakraipos ūkiai (ar net ūkių puslapėliai) su naujienomis ir kontaktais, veislynai su savo puslapėliais ir naujienomis bei kontaktais, žodžiu- tai būtų stambus ir platus daikčiukas.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 2:26 pm

Na, gal ir gerai. Bet vistiek, negalima pamiršti kaip keičiasi žmonių bendravimas/bendravimo poreikiai su naujomis technologijomis. Būtinai reikės FB ir G+, galės tenai reikšti savo emocijas.

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 3:09 pm

Pabrainstorminam:


Kas tai
Pagrindinės filosofijos gairės
GŽ filosofija išsamiai

Technologijos
Augalininkystė
Gyvulininkystė
Amatai/Buitis
Sveikata

Genetinė medžiaga
Augalai
Gyvūnai

Praktinis gidas
Nuo ko pradėti
Kas toliau
Aukštasis pilotažas

Kas tuo užsiima
Ūkis1
Ūkis2
Ūkis3

Re: Susapnavau:)

Pen Sau 18, 2013 3:22 pm

Panašiai toks ir galėtų būt pagrindinis karkasas. O toliau skirstytis. Pvz. augalininkystė į daržininkystę, sodininkystę, partizaninius variantus. Taip pat reikia į pagr. meniu įtraukt laukinių augalų rinkimą su augalų aprašymais, savybėmis, galbūt kažkokiais receptais, taip pat žvejybą ir medžioklę- visi šitie gali eit vienu punktu.
Gyvulininkystė vėlgi skirstytis į daug variantų.
Amatai/buitis: apranga, būstas, maisto gamyba ir saugojimo būdai.
Genetinė medžiaga: sąrašas su aprašymais, nuotraukos, konkretūs veislynai ar augintojai, jeigu yra- jų puslapėliai ir kontaktai.
Ir t.t. ir pan.
Atsakymo rašymas