Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Čia galite pareikšti pastabas ir pageidavimus.

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 3:18 pm

Temos "Susapnavau:)" tęsinys.
Gerai kad nepaskubėjau su portalo kūrimu- tiesiog laiko nebuvo per visokias vištas, pasiruošimus pavasario darbams ir pan. Per tą laiką daug kas išsigrynino. Taip pat labai gerai, kad išrinkom puikų pavadinimą portalui "natura-lit.com" ir užregistravau domeną. Tiesą sakant viskas vyko beveik atvirkščiai: iš pradžių kilo idėja daryt didelį portalą keliomis kalbomis apie visas gamtinės žemdirbystės sritis, technologijas, veislių genofondus, gyvenimo būdą, veikiančius ūkius, produkcijos, sėklų, veislinės medžiagos pardavimus, švietimą ir pan. Po to galvojom kokį domeną pasirinkt. Sugalvojom, skambesys tiko. Po to jau, pagal domeną, ieškojom pavadinimo- kad būtų visiems (ne tik lietuviams) suprantamas ir atspindėtų būtent mūsų, Lietuvos GŽ "mokyklą". Gavosi labai gražus lotyniškas pavadinimas "Vita naturalis in Lituania"- "Natūralus gyvenimas Lietuvoje". Kadangi portalas turėjo būti ne tik apie pačią žemdirbystę, bet ir apie visas su natūralumu susijusias sritis. Tarsi viskas buvo gerai, tradiciškai: pavadinimas numato gaires, pagal kurias portale talpnama informacija apie viską, kas susiję su natūralumu. Bet kažkaip viskas sunkiai stūmėsi... Temos kaip ir aiškios, bet tai laiko nėra, tai lyg kažkoks nepasitenkinimas, lyg reikia surast kažkokį kompromisą, lyg kažkur save priverst pateikt tokią informaciją, prie kurios pačiam širdis nelabai linksta... Atrodė, kad natūralus gyvenimas- tai viskas, kas ne iš plastmasės, jeigu jau auginam GŽ daržus, sodus ir gyvūnus, patys apsirūpinam maistu- tai jau labai natūralu. Bet vis kirbėjo mintis: kodėl, jeigu tai taip natūralu, kyla vidiniai prieštaravimai, tarsi kažkas ne taip, kodėl ne visada su džiaugsmu darom vieną ar kitą darbą? Juk taip neturi būt. Jeigu natūralu, ateina iš prigimties- negali būt nepriimtina ar abejotina. Juk ir paskaitoje (Kaune) "Apie tikrąją ekologiją" pasakojau, kad kiekvienas civilizuotas žmogus kiekvieną dieną patiria pojūtį, kad "kažkas yra ne taip". Bet taip pat pasakojau, kad yra gyvenime momentų, vieniems daugiau, kitiems mažiau, kai viskas yra "Taip", kai nekyla jokių abejonių dėl kažkokio veiksmo, reiškinio, būsenos ir pan. priimtinumo. Taip pat paminėjau tuos konkrečius atvejus, kai žmogus jaučiasi absoliučiai komfortiškai. Ir čia nėra jokio didelio pasirinkimo, tokie atvejai visiems vienodi, išskyrus labai jau užzombiuotus individus. Taigi, natūraliam gyvenimui galima priskirt tik tas veiklas, būsenas, reiškinius, kai nėra jokio vidinio šešėlio, kai nėra jokios abejonės ar noro kažką keist. Ir joks kitas veiksmas, reiškinys ar būsena, kaip natūraliai ar "rimtai" beatrodytų, natūraliam gyvenimui negali būt priskirtas- tai bus tik žaidimas, arba ideologija, arba kompromisas, arba "kančia dėl beviltiškos padėties", arba dar kas nors, bet tik ne tai ko reikia.
O tada- "nušvitimas" :D. Dašuto, kad natūralumas, natūralus gyvenimas negali būt vienoks ar kitoks. Kad čia negali būt jokių kompromisų, jokių ideologijų, kad natūralus gyvenimo būdas priklauso tik nuo gamtinių sąlygų ir absoliučiai joms paklūsta. Ir jeigu mes bandom save pateisint, kad, maždaug, "dabar tokia politinė ar finansinė situacija, mes turim jai paklusi; mes negalim daryt to ar ano, nes to neleidžia tas ar anas; mes vargšai zombiai ir reikia su tuo susitaikyt, nes mūsų tėvai irgi taip gyveno; mūsų sąlygos yra tokios ir anokios, mes turim mažą žemės sklypą kolektyviniam sode ir neįstengsim nusipirkt didesnio; mums neprieinamos normaliam gyvenimui tinkamos vietos ir t.t., ir pan.", tai nereiškia, kad tokiu būdu ieškodami kompromiso su kažkuo, galim vadint savo gyvenimą natūraliu. Žodžiu, natūralus gyvenimas- labai siaura sąvoka, bet apimanti viską, nuo socialinės struktūros iki maisto šaltinių, pramogų ir pan. Mes negalim "galvot galvot ir sugalvot" tinkamiausią natūralaus gyvenimo modelį, o kažkas kitas sugalvos kitokį, kažkas dar kitokį. Tai kuris tas gyvenimas bus natūralus? Ogi tas, kuriame niekada nekils abejonė, kuriame niekada neaplankys mintis, kad "čia kažkas ne taip, kažką reikia keist", kuriame nekils mintis, kad galbūt reikėtų kažką keist. Nes keitimams niekada nėra galo, jie- tokie patys spąstai kaip žemės nuosavybė, šeimos ūkis, ekogyvenvietės, produkcija pardavimui ir t.t. Natūraliame gyvenime neturi būt spąstų, neturi būt jokio pavojaus keliaut pragaran dėl pačių geriausių norų. Toks natūralaus gyvenimo modelis yra sukurtas, sukurtas pačios gamtos, patikrintas laiko, mums nieko galvot ir išradinėt nereikia. Jis yra vienintelis. Ir portalas "Vita naturalis in Lituania" turi skleisti tiesą apie natūralų gyvenimą ar apie taip gyvenančius žmones. Ir tokia būtų jo misija.
Tiesa, pradžioj jis bus mažai kam suprantamas, daug kas prieštaraus, daug kam skaudės (dėl to ir prieštaraus). Ir visus galima suprast: mums sudėtos tokios programos, kad net pagalvot bijotumėm apie kažkokį normalų gyvenimą. O jeigu ir pakeistumėm tas programas- nieko neatsitiktų, kitu keliu nueitumėm į tą pačią peklą. Mums reikia keist visą pasaulėžiūrą.
Ir kaip dabar džiaugiuosi, kad nepaskubėjau, kad neįsikūriau kokioj nors sodyboj, neprisodinau sodų, nesukūriau "pelningo GŽ ūkio", nesulindau pernelyg giliai į tą dumblą, iš kurio būtų labai sunku išsikapanot...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 3:39 pm

Pavariau čia biskį filosofoos, o dabar konkrečiai apie portalą. Jame negali būt tokių dalykų kaip pvz. visos parsidavimo formos (komercija, ūkio orientavimas į produkcijos auginimą pardavimui ir pan.); svarstymai apie gyvenimui tinkamas vietas (nes tas modelis pagal mūsų gamtines sąlygas yra nusistovėjęs nuo paskutinio ledynmečio), prie to paties ir "kaip užsiauginti maistą kol. sodo sklype" ar "kaip pragyventi iš hektaro"; negali būt jokių kalbų apie "šeimos ūkius", nes tai feodalizmo laikotarpyje sukurta žmonių pavergimo, valdymo forma ir dar daug ko negali būt.
Tai bus šviečiamasis resursas ir "langas į pasaulį" drąsiems žmonėms, kurie išdrįs įvardint tiesą ir ja sekti. Tegul jų bus tik keletas- tai daug stipriau, nei milijonas geresnių gyvenimo sąlygų ieškančių vergų. GŽ įgaus naują kokybę, artės prie savo siekiamybės- jokių daržų, jokių sodų, jokių mulčiavimų, tik gamtos pažinimas ir gyvenimas darnoje su ja, tokioje vietoje ir taip, kaip ji mums numatė, o ne kaip kažkas kažkada sugalvojo, siekdamas savo tikslų.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 3:41 pm

Artėsim palaipsniui, pagal galimybes, bet aiškiai suprasdami judėjimo kryptį.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė Mama Smilga » Pir Bal 01, 2013 3:43 pm

Viskas taip. Tada sumažės į portalą dėtinos medžiagos, nes daug netinkamų dalykų atsifiltruos.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 3:56 pm

Taip, iš vienos pusės sumažės, nes nereikės turgelių, akvakultūrų ir pan., o iš kitos pusės- padaugės, nes atsiras informacija apie prigimtines žmogaus teises, apie natūralias socialines- ūkines struktūras, apie išgyvenimą, apie ūkinės veiklos priklausomybė nuo gamtinių sąlygų.
Juk kas iki šiol sudaro GŽ-istų didžiąją dalį? Tie patys "kontroliuotojai", kurie stengiasi bet kur sudaryti tinkamas sąlygas savo moliūgams ir baklažanams. Kuo jie skiriasi nuo cheminių ūkininkų? Tik tuo, kad nenaudoja chemijos? Tai tik smulkmena, gyvenimas nuo to ypatingai nepasikeičia. O "Vita naturalis"- tai jokios kontrolės, tai gyvenimas gamtos ritmu, tai ne sąlygų kūrimas, o prisitaikymas prie jų, tai visiško psichinio ir fizinio komforto siekimas.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė supermaximum » Pir Bal 01, 2013 4:05 pm

Vienas is naturaliausiu jausmu yra tinginyste :) bet ir tai karts nuo karto jauciamas nepatogumas viduje ir priestaravimas, kad et...kaip negerai elgiuosi, kad jau taip ilgai tinginiauju... :) nera tos tokios puses, kuria aprasei Sauliau...:)
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Re: Projektas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 4:15 pm

Kurios pusės nėra?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė supermaximum » Pir Bal 01, 2013 4:35 pm

Na tos naturalios, kurią aprašei :)
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė saulius » Pir Bal 01, 2013 4:36 pm

Pritariu.
jis bus mažai kam suprantamas, daug kas prieštaraus, daug kam skaudės (dėl to ir prieštaraus). Ir visus galima suprast: mums sudėtos tokios programos, kad net pagalvot bijotumėm apie kažkokį normalų gyvenimą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Standartinė supermaximum » Pir Bal 01, 2013 4:39 pm

Na tai aš tai nebijau pagalvoti...tiesiog tame pačiame veiksme, jausme ar kitokioj būsenoj yra ir gerumas ir blogumas...tiesiog priklauso kuriuo momentu į jį pažiūrėsi :)
supermaximum
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Sek Sau 09, 2011 7:24 pm
Miestas: Kaunas

Kitas

Grįžti į Pastabos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron