Puslapis 126

Skiepijimas

StandartinėParašytas: Ket Sau 15, 2009 12:35 am
saulius
Aš kažkaip nepraktikuoju akiavimo, nes įtariu, kad tokiu būdu skiepijant įskiepio savybės dažniau gali būti nustelbiamos posiepio, ypač jei įskiepis koks nors hibridinis, o poskiepis- stiprus laukinukas. Skiepiju tik auginiais po žieve. Bet ir čia yra subtilybių. Įskiepiams auginius geriau imti iš vidurinės vainiko dalies, vidutinio dydžio, o kurią dalį pusmetrinio ūglio pasirinkti- šeimininko reikalas :D . Metūglio apatinė dalis labiau sąlygoja "trumpą" augimą ir greitą derėjimą, o viršutinė- vešlų augimą ir vėlyvą derėjimą. Tas pats ir akiuojant: apatiniais pumpurais įskiepytas medis derėti pradės anksčiau.
Ir dar. Norint paskatinti jauną skiepą greičiau derėti, į apatinę kamieno dalį įskiepijamas vienas ar du suaugusio, gerai derančio medžio ūgliai, nesvarbu kokios veislės (bet gal ir pravartu būtų atsižvelgti, jei siekiam ypatingos kokybės). Pradėjus derėti (tai bus sekančiais ar dar sekančiais metais), jie nupjaunami, kad nespėtų perduoti savo savybių. Tai vadinama mentoriaus įtaka- tikrai praktiškas būdas.
Dar pravartu atsimint skiepijant, kad stipresnio, vyresnio, galingesnio medžio savybės visada stelbs silpnesnio savybes. Taigi, naudojant įskiepiams silpnų, ligotų medžių ūglius, galima sulaukt prasto rezultato. Jei tai labai vertingas medis, pirmiausiai reikėtų jį atjaunint, sustiprint, o tik po to imti ūglius skiepijimui.

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Šeš Sau 31, 2009 1:46 pm
Algisdalgis
Nuo skiepijimo būdo naujo augalo savybės labai mažai priklauso, nes augalas auga iš naujo pumpuro. Dėl poskiepų nereikia ieškoti dviračio, lietuviai selekcininkai atinko mūsų sąlygoms geriausius, tam dirbo visas Babtų institutasdaug metų.Nespjaukim i šulinį.

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Šeš Sau 31, 2009 2:07 pm
saulius
Nuo skiepijimo būdo naujo augalo savybės labai mažai priklauso, nes augalas auga iš naujo pumpuro.

Augalas auga kaip įskiepio ir poskiepio genetinės medžiagos mišinys, t.y. kaip vegetatyvinis hibridas. Nuo skiepijimo būdo gal ir nelabai priklauso (šiek tiek visgi priklauso- auginys yra atsparesnis poskiepio įtakai už akutę), bet nuo įskiepio ir poskiepio būklės- labai daug.

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Ant Vas 03, 2009 12:36 pm
Algisdalgis
Nelygu ka i ka skiepysi.Reikia kazkiek nusimanyti ir biologijoj. Nors man karta netycia sumaisius kibirely skiepus ,i kriausaite pas kaimyna iskiepijau obeli, auga jau 10 metu..

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Ant Vas 03, 2009 9:33 pm
saulius
Nors man karta netycia sumaisius kibirely skiepus ,i kriausaite pas kaimyna iskiepijau obeli, auga jau 10 metu..

Oho, retas atvejis. Kad kriaušę į obelį- suprantama, bet kriaušės nelabai prisiima svetimus... O kaip vaisiai?

Skiepijimas

StandartinėParašytas: Ket Vas 05, 2009 11:52 am
Algisdalgis
Na jei norit zemdirbyste ir sodininkyste apversti aukstyn kojomis, pradzioj isbandykit skiepijimo buda, kai skiepijant apversiamas isliepis aukstyn kojomis.Gaunasi svyruoklio tipo medelis, pavesine.Po tokiu uosiu pas viena girininka teko sedeti.Bet man nepavyko toks skiepijimas, aplamai, laukiniai medziai sunkiau pakelia zmogaus kisimasi.

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Sek Bir 14, 2009 10:54 am
saulius
Priminimas skiepytojams: šiuo metu galima skiepyti vaismedžius augančiais ūgliais. Galima, aišku, ir pavasario laukt, bet ne visi turi tiek kantrybės :D

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Sek Bir 14, 2009 8:48 pm
Varovas
Skiepiju nesirinkdamas metų laiko.... Jei žievė atšoka, tai požievinis skiepijimas patogiausias ir efektyviausias. Jei neatšoka - priglaudimu. Jei labai reikia skiepiju ir vėlai rudenį, tik skiepijimo vietą papildomai aprišu vyniojamu popierium. Pavasarį pumpurai susprogsta kaip dideli :D . Šiaip jau tas skiepijimas - tai ne toks velnias baisus, kaip jį piešia, tik peilio aštrumas turi būti kaip skustuvo...Jei turiu pasiruošęs poskiepių, tai akiuoju žiemą patogiai įsitaisęs rūsyje ant kėdutės :).

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Šeš Lie 25, 2009 6:27 pm
saulius
Tai va, priskiepijau birželio pabaigoj kriaušių ir kelias trešnes. Kriaušės išsprogo ir auga, o trešnės, matyt, laukia pavasario. O skiepijau trešnes nusižengdamas visoms taisyklėms- į vyšnių kelmelius po žieve, ir dar tokiu laiku- pažiūrėsiu kas bus.

Re: Skiepijimas

StandartinėParašytas: Šeš Kov 06, 2010 1:11 pm
saulius
Kas ruošiatės skiepyt pavasarį- prisipjaukit ūglių, į maišelį ir į šaldytuvą. Nelaukit!