Noriu sodinukų. Sėti, parsinešti savaiminukų, skiepyti?

Forumas tiems, ko netenkina esamas asortimentas

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Noriu sodinukų. Sėti, parsinešti savaiminukų, skiepyti?

Standartinė Vaidužė » Ant Bal 13, 2010 11:17 pm

Sveiki, gal isivaizduojate, kur klaipedos raj. rasti normaliu obelu, kriausiu, slyvu ir t.t. sodinuku? Gal kas girdejote, kas parduoda? :)
Vaidužė
 

Re: Skiepijimas

Standartinė saulius » Ant Bal 13, 2010 11:29 pm

O kam tau reikia sodinukų? Sėk sėklas, jei sau- geriausia į augimo vietas arba iškart po sudygimo persodink. Po to pasiskiepysi ir turėsi ko nori. O jei yra sklype pridygusių- skiepyk dabar. Kad anksčiau būtumei užnorėjus- būtum ir skiepų gerų suorganizavę... dabar jau vėlu.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Skiepijimas

Standartinė Laimis Žmuida » Ant Bal 13, 2010 11:29 pm

O tai negali sulaukėjusios didelės išsikasti? Derančios?
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Skiepijimas

Standartinė saulius » Ant Bal 13, 2010 11:42 pm

Ne, derančios jau nepersodinsi be nuostolių. Ir šiaip... sėjinukas, jei nepersodintas ir gerai prižiūrimas, greičiau užaugs už pasodintą kelių metų sodinuką, stipresnis jis, energingesnis, šaknys geresnės. Tik palepint reikia.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Skiepijimas

Standartinė Vaidužė » Ant Bal 13, 2010 11:46 pm

tai is sejinuko greiciau nei is pirkto sodinuko valgysiu obuolius? :shock: :D
Vaidužė
 

Re: Skiepijimas

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Bal 14, 2010 12:33 am

Aš tai už sulaukėjusios persodinimą visgi statau. Na, gerai, tegu būna ne deranti. Tegu būna dar vieni dveji metai iki derėjimo. Pasodinai tokias tris keturias ir greitai turėsi obuolių. O kai persikraustysi gyventi į vietą, tai tada galima iš sėjinuko greitai išsiauginti. Juk jei, kaip rašai Vaiduže, ten retai būni, tai iš sėjinuko taip kaip Saulius sako neišauginsi. Reikia būti ten, kad išaugintum iš sėjinuko labai anksti derančią obelį.

Konkrečiai mes perkraustėme iš miško tris trešnes ir jos po poros metų ėmė derėti be jokių papildomų gamtinės žemdirbystės technologijų. Tiesiog perkėlėm ir tiek. Ai tiesa, pavasarį šieno pridėdavau, bet nedaug. :)

Žinoma, sėjinukas ir į vietą pasėtas yra milijoną kartų geresnis dalykas, bet jei nekantraujama ir negyvenama ten pastoviai, tai aš statau už persodinimą vaismedžio. Manau skiepijimas visgi blogiau. Na, nebent įskiepytum į jau išaugusią obelį ir jos nepersodinėtum. Bet lygtais Vaidužės sklype dar tokių nėra? :roll:
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Skiepijimas

Standartinė toltik » Tre Bal 14, 2010 1:54 pm

Aš irgi su Laimiu sutinku dėl savaiminukų persodinimo. Ir dar manau, kad daug geriau rinktis iš dviejų blogybių trečią ;) - juokauju truputį... Tai yra jei jau galvoji ar skiepyti ar persodinti laukinuką - tai siūlyčiau persodinti laukinuką, mano požiūriu tai mažesnė blogybė ir rezultatai bus geresni negu skiepų atveju (maistinės savybės, atsparumas klimato sąlygoms ir kitas prisitaikymas ir t.t.).. O trečias variantas tai žinoma augintis iš sėklos.

Saulius teisingai parašė, kad jeigu pasodinsi iš sėklos ir tinkamai prižiūrėsi tai gausi vaisius greičiau negu persodindama laukinuką, iš medelyno kultūrinį ar skiepydama.. Nors galima jau ir derančią obelį persodinti iš medelyno (ten taip apdirba jų šaknų sistemą, kad tai tampa įmanoma, bet medelio gaila, jis ir 30 metų kažin ar ištemps po tokių apdirbimų...).. Na žodž :).. tema gi apie skiepus :)
toltik
 

Re: Skiepijimas

Standartinė saulius » Tre Bal 14, 2010 8:15 pm

Nesupraskit manęs klaidingai. Aš nesakiau, kad sėt ir iš sėjinukų laukt vaisių. Taip gali tekt laukt labai ilgai... Aš sakiau, kad reikia sėt sėklas, o metinius sėjinukus skiepyt.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė vytautasst » Sek Bal 18, 2010 11:21 am

kaip patartumėte padauginti senas obelų veisles? Ar geriau dauginti įšaknydinant ūglius, ar iš sėklų mėginti? Kaime radau puikių obelų ir kriaušių. Norisi įveisti.
Tiesa, nežinau kiek ten gali būti skiepytos ...
vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Re: Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė saulius » Sek Bal 18, 2010 11:38 am

Geriausia, aišku, iš sėklų... Bet kokia tikimybė, kad gausit tą pačią veislę? Reikia tiksliai žinot, kokios žiedadulkės skraidžioja sode žydėjimo metu... Žodžiu, nelabai realu. Nebent veislė tikrai sena ir yra tikra veislė, o ne forma.
Šaknydinti ūglius galima, bet obelys nelabai noriai tą daro. Pernai bandžiau, kaliusas geras, bet šaknų nebuvo. Pasodinau, tikiuosi, kad įsišaknys šiemet. Taip galima gaut beveik tą patį, bet irgi tik beveik, reikia kruopščiai parinkt šaknydinamus ūglius. Ir vėl: klonų šaknų sistema bus toli gražu ne tokia, kaip sėjinuko, jie labiau tiks auginti po storu mulčiu, pagerintos mitybos sąlygomis.
Paprasčiausia- skiepyt. Galima sėt reikiamos obels sėklas ir kitais metais skiepyt jos pačios ūgliais. galima padaugint žaliais auginiais- daugelis veislių gerai šaknyjasi, bandžiau pernai- bet irgi šaknys nebus stebuklingos...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Kitas

Grįžti į Hibridizacija, paveldimumas, aklimatizacija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron