Switch to full style
Forumas tiems, ko netenkina esamas asortimentas
Atsakymo rašymas

Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 1:30 pm

Kiekvienas sodininkas stengiasi sodinukus išsiauginti pats. Dažnai vien dėl to, kad žinotų ką turi :D , nes nusipirkt gali nežinia ką... Galima juos augint iš sėklų, daugint auginiais, atlankomis.
Pirmas pastebėjimas dėl neteisingo sodinukų auginimo: dažnas, net ir patyręs sodininkas, sodinukus "užtraukia". Tai yra nesąmoningai sulėtina jų vystymąsi, ribodamas maistą ir erdvę. Kaip žinome, pusė būsimo vaismedžio ar uogakrūmio produktyvumo priklauso nuo jo auklėjimo, taigi teisingas auginimas nuo pirmųjų dienų- ypatingai svarbus momentas.
Aš klausimų šia tema kol kas neturiu. O jūs, jei auginat ar ruošiatės augint sodinukus savo reikmėms- galit klaust. Bandysim išsiaiškint.

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 2:23 pm

O jei aš ketinu iš sėklos augintis ir nepersodinėsiu kitur, tai čia į temą ar čia jau nesiskaitys sodinukais? Nes kaip tik turiu apie tai klausimų. :)

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 2:25 pm

Tai skaitysis, kaip gi. Gal neteisingai pavadinau, gal reikėjo "mažų medelių- krūmelių", na bet visi supranta. Klausk.

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 2:30 pm

Tiesiog daugiausiai priimta augint tam skirtoje vietoje, kur jiems galima skirt pakankamai dėmesio. Lakstyt pas kiekvieną atskirai sudėtingiau, ir užmiršt galima kai kuriuos...

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 2:41 pm

Tai va mano toks ir klausimas pirmas, kaip prie jų prilakstyt ir kokia paprasčiausia jų priežiūra būtų. Štai pavyzdžiui, slyvos ten visokios ir kiti augalai, kuriuos reikia sėti rudenį, tik išlukštenus iš vaisiaus. Pavasarį tai aš padaryčiau taip - apverčiu velėną ir toje vietoje pasėju, įbedu pagaliuką. Bet jei tai daryti vasaros gale ar rudens pradžioje, tai velėna užžels vėl iki žiemos ir augaliukui trukdys dygt pavasarį. Gal jau kažkas išradęs šį dviratį ir pasidalins patirtimi kaip prilakstyti prie kokio 100-200 sėjinukų pasėtų rudenį į skirtingas hektaro vietas ir nepavargti. :)

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 2:48 pm

Kaip nepavargt tai nepasakysiu. Bet jei sėji vasarą- gali uždengt tą vietą kokiais stambiais lapais, popieriais, lenta ar dar kuo nors, kad velėna nesidarytų. Jie dygs tik kitais metais, pavasarį atidengsi. Bet koks tikslas sėt vasarą? Galima į kokią dėžutę su smėliu ar samanom ir išlaikyt per žiemą šaldytuve. Arba iki vėlyvesnio rudens sausas išlaikyt. Ką tu nori sėt vasarą?

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 3:06 pm

Slyvas noriu sėt, abrikosus, kriaušes, obelis, persimonus...

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 3:13 pm

Nei vieno iš šitų nėra reikalo sėt vasarą, geriau kuo vėliau rudenį. Obelis galima iš karto po suvalgymo obuolio, jų stratifikacija ilga, o visus kitus, išskyrus persimonus, rudenį. Persimonus išlaikyt per žiemą šaldytuve ir sėt pavasarį, kuo vėliau, kai oras gerai įšyla.

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 3:31 pm

Taip, suprantu, geras ir paprastas būdas išlaikyti sėklas šaldytuve arba iki rudens, bet šį kartą norėčiau pasėti sudėtingesniu būdu - kuo natūraliau, kad sėkla apsiprastų. :) Tai reikia man kažkaip sugalvoti vasarinį sėjimo būdą. Gal pritempti pjuvenų ar patręšusios medienos ir pasėt į ją? Nes tie dalykai turėtų apsaugoti nuo velėnos.

Re: Sodinukų auginimas

Ket Bir 17, 2010 3:35 pm

Nuo velėnos tai apsaugos, bet kriaušės ir kaulavaisiai gali sudygt rudenį (jie pietiečiai, jų stratifikacija l. trumpa) ir žiemą sušalt.
Atsakymo rašymas