Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Forumas tiems, ko netenkina esamas asortimentas

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 2:25 am

Varovas rašė:Saulius paprašė, kad smulkiau aprašyčiau šį paprastą ir efektyvų būdą. Sutikite, juk būna, kad kartais paragaujat pas draugus ar pažįstamus kokio obuolio, kriaušės, slyvos ar kt., o situacija tokia : veislė nežinoma, medelynai jos nedaugina, susiieškoti per privačius sodininkus sudėtinga, juolab, kad nežinai kogi tu ieškai, su skiepijimu prastai sekasi, o gal ir įskiepyti nėra į ką. Atrodytų belieka padūsaut ir pavydžiai nužvelgt laimingą stebuklo savininką...Nė velnio :twisted: !!! Jei savininkas negodus, išeitis labai paprasta - įšaknydinti norimą augalą tiesiai ant medžio. Reikia turėti omeny, kad šis procesas užims 2-2,5 mėn. Šaknelės, tiesa, prasikala ir anksčiau, bet jos būna tokios silpnos, kad nukirpus auginį ir pasodinus jis sunkiai išgyvena ir rūpesčio su juo daug. Darau pigiai ir piktai :lol: : pasirenku norimą išaknydinti ūglį (pernykštį, nes šiumetukai dar labai gležni), maždaug 7-10cm atkarpoj išlaužau visus pumpurus (apakinu auginį),aplinkui išpjaunu maždaug 1cm pločio žiedą (panašiai per vidurį apakintos srities) ir į viršų nuo jo dar papildomai iki medienos įpjaunu žievę 1-2cm. Toliau linksmiausia dalis : susiieškot paprastą polietileninį maišelį (dugną nukirpti), užmaunat ant ūglio, apačią tvirtai užrišat 4-5 cm žemiau žiedo, į maišelį dedat sudrėkintų samanų 1\3 sumaišytų su universaliu substratu. Aš dar įmaišiau truputį medžio anglies. Kiekis - maždaug suja. Drėgnumas - stipriai suspaudus truputį sunkiasi vanduo. Maišelį tvirtai (kad neišgaruotų drėgmė) surišti viršuje : 4-5 cm virš žiedavimo vietos. Visą šį "džiaugsmą" gerai apvynioti dvigubu - trigubu laikraščiu, kad saulė per daug nekaitintų paketo. Aišku, laikraštį pritvirtinti, kad vėjas nenupūstų.... Viskas. Laukit stebuklo :lol: ! Keletas niuansų: jeigu paketas prastai prispaustas prie ūglio - gali išgatuoti drėgmė. Nuimti paketą per anksti - visas darbas perniek. Paimat švirkštą ir darot injekciją į paketo vidų, maždaug 20-25 cm3 gryno vandenėlio. Laikas nuo laiko naudinga žvilgdtelt po laikraščiu, ar ant paketo sienelių dar yra drėgmės, bet jei tokios galimybės nėra - velniai nematė :lol: - tikėkitės, kad paketą pririšot gerai. Kai kurios veislės pirmais metais sudaro tik kaliusą (toks sustorėjimas su šaknelių užuomazgom). Tokį užsispyrėlį palikit ant medžio, tik žiemai dar apvyniokit kokiu skuduru, kad nenušaltų. Ateintį pavasarį (maždaug balandžio vidurys), šaknelės išsikals kaip didelės :) . Sakysit, ilgai laukt - miklinkit ranką skiepijant :lol:


ritiniux rašė:Aha, viskas kaip ir aišku, žodžiu, tik kada galima tą procesą atlikt, ar pavasarį( kai žinai vaisiaus skonį), ar rudenį( paragavus ir susivokus, kad ir man jo reikia...)? Ačiū, lauksim, kaip visada,šmaikštuolio atsakymo;)


Varovas rašė:Ną jau, Ritiniux, o Tau kaip atrodo .... :lol:


Rita rašė:nieko sau...lyg buvau girdejus, kad vynuoges galima panasiai padaugint...bet kad ir medzius...aciu uz issamuma!


Varovas rašė:Smagiausia tai, kad šiuo būdu dauginasi absoliučiai viskas :) . Sodinukai išeina truputį lepesni už sėklinius ar paskiepytus į atsparų poskiepį, bet juk ir jūsų sodas - ne našlaitis :lol: Be to, taip padauginus, sodinukas niekuo nesiskiria nuo motininio augalo. Paskiepijus poskiepis vis vien įtakoja įskiepio savybes.


saulius rašė:O jeigu dabar taip padarius? Per vėlu būtų?


Varovas rašė:Nė kiek ne per vėlu. Kaip ir minėjau - 2-2,5 mėn. Šiaip būdas patogus tuo, kad jeigu iki žiemos turi šio laiko - tai ir pirmyn. Jei nespės šaknelės susidaryti iki žiemos, tai tegu ir lieka ant medžio - nusikirpsi pavasarį. Mėginau taip daugint ir valgomąjį sausmedį. Aprišau rugsėjį ir palikau ramybėj - kitą pavasarį jau turėjau pilnai paruoštą persodinimui krūmelį, net su keliom uogom.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė saulius » Tre Sau 14, 2009 7:46 pm

Iš Mičiurino: " ...turiu pasakyti, kad bandymui aš nupjoviau ir pasodinau į lysves keletą kriaušės auginių su vienu kaliusu, dar šaknims neišsivysčius. Nors tų auginių lapai, pasoinus į lysves, šiek tiek ir nukentėjo, bet vis dėlto auginiai, reikia manyti, pergyvens operaciją laimingai ir pavasarį išvystys šaknis, o tada, gal būt, pavyks išsiversti be stiklinio vamzdelio ir vandens, o stačiai žiedu nuluptą auginio vietą įvynioti į išilgai perpjautą guminį vamzdelį, žiedo viršuje ir apačioje sandariai priveržtą prie žievės, aprišant jį siūlu ir užtepant išilginę vamzdelio siūlę skystu sodo tepalu.
Auginys nupjaunamas ir sodinamas į lysvę po 6- 8 savaičių nuo žydėjimo ant ūgio atlankinio vamzdelio."
Nežinia, kaip jam šis bandymas pavyko, bet jei tikėjo, kad pavyks- ir mes galim tikėt. Čia matau didelę perspektyvą pasidauginti tuos medžius, kurie auga toli nuo namų: pasiimi šlangelių, tepalo ir trauki į ekspediciją gerų medžių ieškot. Po poros mėnesių vėl tuo pačiu keliu- susirinkt ūglių. Ir dar. Jei atlankos įšaknydinamos iš kartos į kartą- medis išsiugdo savybę lengvai daugintis auginiais. Reiškia, galima išugdyt vaismedžių veislę, kurios užteks šakutę įkišti į žemę ir turėsim medį, kaip kokio serbento. Tada medelynams ragai :D
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė Dalia » Tre Sau 14, 2009 9:35 pm

Birželio 20d. paruošiau kelias obelų šakeles, kad išleistų šaknis, tiesiog ant medžio. Spalio mėn., praėjus 3mėn., šakeles nukirpau ir pasodinau. Šaknų tik užuomazgos. Obelys senos, sveikos ir vaisiai skanūs, norisi jas išsaugoti. Pavasarį bandysiu ruošti šakeles jau gegužės pradžioje. Dar viena smulkmenėlė. Rugsėjo mėn. paukščiai prakapojo paketus. Reikės apsaugoti. (Apie įšaknydijimą aprašė Varovas )
Dalia
 

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė saulius » Šeš Bal 18, 2009 6:12 pm

Viešas klausimas Varovui, kaip labiausiai patyrusiam šioj srity: tik prasikalus lapams galima mėgint daugint, ar geriau palaukt kol truputį paaugs, kad maisto medžiagų užtektų?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė Varovas » Tre Bal 22, 2009 12:04 am

Dėl dauginimo orinėm atlankom , jokio apribojimo laikui nėra. Aišku, geriau, kad baigtųsi didžiosios šalnos, bet kuo anksčiau - tuo geriau. Auginys pakankamai maisto medžiagų gauna ir "apžieduotas" :D . Darau eksperimentą : norimus auginius paruošiau dar vasario mėn., bet papildomai įvilkau į poliuretano (šilta izoliacija vamzdžiams) "marškinėlius".... Va, jau balandis į pabaigą , o "nuskriaustieji" auginiai ruošiasi sprogti kaip ir kiti.... Tiesa, medžiai pietinėj, gerai apsaugotoj nuo vėjų pusėj....Kas gausis - papasakosiu :)
Varovas
 
Pranešimai: 55
Užsiregistravo: Ant Gru 16, 2008 1:04 am

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė saulius » Tre Bal 22, 2009 12:09 am

Tai va, būtų labai gerai, kad daugint išeitų kuo anksčiau- vėliau labai jau daug kitų darbų. Ir patogiau kol lapų nėra. Aš tokia proga irgi pamėginsiu keletą apžieduot dar prieš pasirodant lapams. Bet įdomu kodėl I.Mičiurinas nurodo laiką būtent pavasario pabaigoje, kai paauga ūgliai?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vaismedžių ir vaiskrūmių dauginimas orinėmis atlankomis

Standartinė saulius » Šeš Spa 10, 2009 6:22 pm

Nupjausčiau vakar "atlankas". Šaknų nėra niekur, bet ant kai kurių geras kaliusas ir šaknų pradmenys. Šaknijimasis priklauso nuo veislės- ne visos vienodai linkę, bet padaugint tokiu būdu tikrai galima visas.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Sodinukų auginimas

Standartinė rycka » Pen Sau 07, 2011 9:41 pm

Skaiciau protingam sode kad galima pernykstej obels sakelej ispjaut 1cm zieda ir apristi celofana su zeme,palaukti kol isleis saknis tada nupjauni saka ir pasodini. Turi lygiai tokia pacia obeli. as siemet bandysiu. gal kas jau bande?
rycka
 

Re: Sodinukų auginimas

Standartinė saulius » Šeš Sau 08, 2011 12:08 am

Bandėm, daug bandėm. Obelys beveik nesišaknyja, kriaušės geriau, bet visiškai neverta- geriau skiepyt.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Sodinukų auginimas

Standartinė saulius » Šeš Sau 08, 2011 12:51 am

Kurdiumovas šitą metodą nusirašė nuo I.Mičiurino ir panašu, kad pats nebandė.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Kitas

Grįžti į Hibridizacija, paveldimumas, aklimatizacija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron