Dauginimas žaliais auginiais

Forumas tiems, ko netenkina esamas asortimentas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by saulius »

Galima. Viršūnę gali palikt, tik lapus sumažink būtinai, kad mažiau vandens garintų.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by modestulis »

Ūgliukai jau lapukus leidžia, bet šaknelių dar ne. Ar anksti dar? Bet jau mėnėsis beveik praėjo. Ir koteliai gleivėti tokie.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by saulius »

Palauk dar. Visi skirtingai šaknijasi.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by modestulis »

Buvau prikišęs baltų serbentų, agrastų, rožių, laukinių j. serbentų, lazdynų. Šaknis išleido tik laukiniai serbentai, nors aš juos sukišau daug vėliau negu kitus, rožės tik kaliusa padarė ir šaknų neledžia. Visi kiti neisišaknijo. Gal per anksti sukišau.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by Eimutė »

Aš taip į putoplastą sausmedžius ir šilauoges bandau daugint. Sausmedžiai, tai jau leidžia šaknis. Šilauogės tai laidžia naujus lapus, o šaknų ne. Nors apie šilauoges skaičiau, kad dauginamos rūko kameruose, bet žiūriu atlankomis irgi įsišaknyja.
Širvintos
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by Aidas »

Šiemet bandžiau su agrastais, aktinidijom, šilauogėm, gudobelėm ir svarainiais. Svarainiai nudžiuvo pirmiausia, nors ir buvo mažais lapeliais; po truputį nudžiuvo ir gudobelės - įtariu palikau per daug ir per didelius lapus, reikėjo kirpti daugiau nei perpus. Agrastai išleido šaknis po mėnesio, šilauogės - po penkių savaičių, aktinidijos - tik septintą. Dar verta kiek palaikyti, pas ką lėtai šaknijasi.

Plūduriavo, beje, patalpoje ir per dieną geriausiu atveju gaudavo iki 3 valandų tiesioginės saulės. Viso šaknis išleido gal kas trečia/ketvirta šakelė.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by Eimutė »

Visgi šilauogės išleido šaknis pas jus? Tai gal ir pas mane išleis... ;)
Širvintos
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Dauginimas žaliais auginiais

Post by Aidas »

Taip, ir aš nustebau radęs po kuokštą plonų šaknelių - esu girdėjęs, kad sunkiai dauginamos. Tiesa, šaknis išleido gal tik kas ketvirta. Kiek galiu spręsti iš džiūstančių lapelių, persodinus reikia palaikyti dirvos drėgmę. Agrastai ten pat žali, o šilauogės pradėjo geltonuoti.
Post Reply

Return to “Hibridizacija, paveldimumas, aklimatizacija”