Paroda

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Paroda

Standartinė saulius » Sek Vas 16, 2014 1:27 pm

Vakarykštis susitikimas parodė, kad mes jau netelpam į seną formatą - sėklų mainus ir pasikalbėjimus.
Savaime prašosi mintis rudenį suorganizuot kiek kitokį renginį, rudens šventę, kur kiekvienas gamtinis žemdirbys galėtų pristatyt savo auginamą produkciją, gaminius, veiklą ir pan. Renginyje dalyvautų tiek patys žemdirbiai, tiek besidomintys žemdirbyste, tiek besidomintys produkcija. Žemdirbiams tai būtų proga parodyt savo veiklą visuomenei, taip pat pamatytumėm vieni kitų veiklos rezultatus gyvai. Būtų galima paragaut, pauostyt, pačiupinėt, pabendraut ir pan. Pradedantiems tai būtų paskatinimas rimčiau užsiimt veikla, susipažinimas su gyvais pavyzdžiais. Ieškantiems geros produkcijos tai būtų kontaktai su jos gamintojais.
Dalyvautų ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai. Kiekvienas galėtų parodyt kokias jam pavyksta užaugint daržoves, vaisius, gyvulinius produktus, eksponuotų veislinę medžiagą, savo gaminius ir pan. Tai nebūtų mugė ir jokie pardavimai renginio metu nevyktų- tik savo veiklos pristatymas vieni kitiems ir platesnei visuomenei.
Ką manot?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Dėl parodos rudenį

Standartinė Mama Smilga » Sek Vas 16, 2014 5:06 pm

Sodinukų mainai tiesiog būtini. Gal net išsirutulios ir pavasariniai, ne tik rudeniniai sodinukų mainai. Bet teisingai, apie juos iškelsim kitą temą.

Parodą reiktų daryti susietą su degustacija. Todėl ne vėliau kaip rugsėjį, gal net rugpjūčio pabaiga tiktų. Čia jau kiekvienos produkcijos šeimininkas tegu parašo, kada jo "viščiukai" skaičiuojami. Rugsėjį jau kai kurie gali nebeturėti lauke augusių daržovių (dėl vėsių naktų poveikio). Ne šiltnaminę juk produkciją demonstruosim :mrgreen:
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Dėl parodos rudenį

Standartinė Mama Smilga » Pen Lap 07, 2014 12:17 am

Kadangi visi susirenkame į sėklų mainus, gal išdrąsėkim ir parodykim, ką galim? Jau pasirodėm paukščius - širdingas dėkui paukščių šeimininkams. Susidomėjimas buvo didžiulis. Pamaniau, kad galim palikti pasirodymui, nesuvalgyti tų daržovių, kurias užauginom. Pora cibulių, pora kokių barštelių, dar ką nors specifinio - ir gražus užrašiukas: užauginta tokiam ir tokiam GŽ ūky (sodyboj, darže...) Ir tokių staliukų kuo daugiau bus, tuo įdomiau. Daug ateina naujų žmonių, kurie apskritai netiki, kad GŽ būdu įmanoma bent kažką užsiauginti. Tegu pamato.

Vėlokai šovė mintis, daug ką jau suvartojom. Bet lieka nuotraukos! Atspauskim printeriu, gal kažkas ir į atelje suvaikščios... Kokio kas norim dydžio. Galim ant sienų kabint, galim ant tų staliukų įkurdint. Ką manot?
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Dėl parodos rudenį

Standartinė Mama Smilga » Pen Lap 07, 2014 12:02 pm

Kopijuoju Sauliaus mintis iš kitos temos:

Parodyt reikėtų viską. Kitas dalykas, kad, mano manymu, svarbiau parodyt ir pristatyt ne kiekvieną konkretų agurką ar morką, o ūkio ir savo veidą. Pvz. Eimutė augina daržoves ir formuoja pintinėles, suprantama, kad ji jokiu metu negali parodyt viso vasaros asortimento. Bet gali padaryt stendą su nuotraukomis ir trumpais aprašymais, o gyvai rodyt tik parodos laiko produktus. Kas augina vaisius - irgi daug ką galima atvaizduot stende, o gyvai rodyt tik tą, kas yra tuo metu. Stende turėtų atsispindėt ne tik kažkokie konkretūs produktai, bet ir aplamai veiklos kryptis. Pvz. kareiviai neatveš savo avių, bet stende gali puikiausiai iliustruot savo veiklą, o ir gyvai papasakot norintiems, ir vilną parodyt ar mėsos, ar pieno gaminius. Kas laiko vištas - gali gyvai parodyt ir jas, ir kiaušus, o stende pristatyt jų laikymo sąlygas ir kažkokius išskirtinius egzempliorius ar momentus. Ir t.t. ir pan. Paroda turi būt gyva ir įvairi, atspindėt didžiausius pasiekimus ir originaliausią produkciją, tam ji ir paroda. Jeigu mes tiik pridėsim ant stalų bulvių ir barštelių- bus silpnai.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Paroda

Standartinė saulius » Pen Lap 07, 2014 12:38 pm

Tai patys sėklų mainų dalyviai turėtų būt suinteresuoti tokiu renginiu, bet kol kas nemtau jokio susidomėjimo. Taip, per sėklų mainus vasarį galima būtų padaryt. Mane, tiesą sakant, jau užkniso tokia stagnacija... O visi verkia, kad žemę nuodija, kad viskas blogiau ir blogiau, bet kad kiekvienas gali kažką padaryt realiai populiarinant švarius žemės dirbimo būdus - neįdomu, tegul kas nors kitas.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Paroda

Standartinė Eimutė » Pen Lap 07, 2014 3:26 pm

O jeigu susiorganizuoti lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje?
Ar būtų norinčių dalyvauti parodoje, tie kurie kažką augina, gamina, veikia pagal GŽ?
Ar būtų norinčių pamatyti kas yra daroma?
Dėl patalpų, manau gamtininkai mus priimtų. Gal kas žinote geresnes?
Aš dalyvaučiau ir kaip augintoja, ir kaip norinti sužinoti kas ką daro.
Manau iki vasario 16 toli laukti. Išblės sezono įspūdžiai.
Širvintos
Eimutė
 
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Ket Rgs 23, 2010 1:08 pm
Miestas: Širvintos

Re: Paroda

Standartinė saulius » Pen Lap 07, 2014 3:31 pm

Aš šituo laiku žiauriai užimtas, žiauriai... Nu bet jeigu visi nuspręsim ir susirinks dalyvių- gruodžio pradžioj prisitaikyčiau ir sudalyvaučiau. Tik jau reikėtų skelbt, mažoka laiko...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Paroda

Standartinė zoot » Pen Lap 07, 2014 6:25 pm

Čia apie tai kad niekas nevyksta jei nėra iniciatyvos . :D
Valdas
zoot
 
Pranešimai: 684
Užsiregistravo: Sek Vas 13, 2011 8:01 pm
Miestas: Kauno raj Karmėlava

Re: Paroda

Standartinė Mama Smilga » Pen Lap 07, 2014 6:41 pm

Labai dėkui, Eimute, už iš anksto žadamas patalpas. Tiesą pasakius, norėjau nuo to ir pradėti - prašyti, kad parūpintumėt mums tuos jaukius rūmus.

Atskiru laiku juk ir nepasisekė nieko išjudinti? Todėl kartoju trečią kartą - "kadangi visi susirenkam į sėklų mainus..."

Tiesiog atrinkdama mamai lauktuvės, nutariau gražesnes palikti, kad papuoštų staliuką mainuose. Kai kuriomis galima apsikeisti sėklojams - tai puikiai tinka mainuose, jau seniausiai siūlėme, bet keitėmės tik bulvytėmis. Ir apie nuotraukas mainuose, būtent mainams papuošt, man jau seniai mintis kirbėjo, o Saulius gražiai išvystė tai kaip ūkio pristatymo idėją, kaip parodos atributą.

O šiuo metu negaliu. Saulius negali, kaip matot, taip pat. Bet ne mes vieni sprendžiam. Lauksim daugiau atsiliepimų.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Paroda

Standartinė Mama Smilga » Pen Lap 07, 2014 6:47 pm

Būtent, Valdai. Aš negalėjau nei organizuot, nei ištrūkt iš sodybos nei rugsėjį, nei spalį, už kuriuos balsavo daugelis - užsikasus buvau darbais galutinai. Saulius irgi, matyt, negalėjo.. Juk jei kas norėjo, galėjo rengt - nieks per galvą neduotų. O dabar atnešiu, ko minėjau, į mainus.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Kitas

Grįžti į Švietimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron