Nauja mainų koncepcija

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by nawjia »

O gal padaryti įėjimą mokamą?
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by saulius »

O kaip tada paskirstyt pajamas sėklų augintojams?
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by nawjia »

Kalba prasidėjo nuo vertinimo. Kad žmonės įvertintų tai ką gauna. Ir paskaitą, ir sėklas.

Sakyčiau taip, kiekvienas sėklų augintojas sprendžia pagal save. Pvz kokias ten agurkų sėklas viensdu ir surinkai. Su pomidorais terliotis reikia. O kiek visokiausių smulkių, ne vienu metu subręstančių. Šiemet pas save rinkau, tai pajaučiau didžiulę pagarbą tiems, kurie taip rankioja.

Tai tegu tie, kas augina, ypatingom ar sunkiai surenkamom sėklom nusistato savo mokestį - kodėl gi ne. O bendrai surinkti pinigai irgi gali būti išdalinti arba išleidžiami organizaciniais tikslais ar dar kam - čia jau galima diskutuoti.
`šėršė lia fam`
nothernangel
Posts: 4
Joined: Mon Jul 29, 2013 1:33 pm
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by nothernangel »

Sveiki, o man atrodo, kad patys galim nuspresti kam dalintis duoti, o kam parduoti. Nedekingu visad buvo ir bus, bet yra ir tokiu kuriem realiai ne iskart pavyksta uzauginti ka gavo, man pvz. mama smilga dave ananasnaja, sniegius ir as jau 2 metus is eiles nesugebu nieko isauginti, nors agrotechnika zinau. Dar va dygminus auginau priziurejau, sakiau va lai dabresta atiduosiu kam, ir atejo tvarkdariai mama su pagalbininkais isare mano darza su prieskoniais, nupjove aktinidijas ir magnolija ir kur pasidet, seklu tai ner :)
sakau ai gal nesusireiksminsiu, jei i ka kita iskeisiu gerai, jei ne visada nusipirksiu.
Ir dar DIDELIS ACIU visiems kantriesiems:)))
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Eimutė »

Pirmiausiai man norėtųsi išsiaiškinti: Ar reikalingi sėklų mainai? Jei taip, tai koks jų tikslas? Aš turiu vienų dalykų, kažkas turi kitų dalykų ir mes mainomės ar perkame? Ar mes šiuo renginiu norime spręsti neteisingai besiklostančią sėklų politiką? Ar netgi norime atkreipti dėmesį į maisto kokybę ir teisingą augalų auginimą, o gal ir viso žemės ūkio teisingą sampratą? Taigi, ko mes siekiame šiuo renginiu?
Toliau paaiškės kokia turėtų būti jo apimtis ir ką į jį kviesti ir ko nekviesti. Paaiškės ir kaip geriau jį organizuoti
Širvintos
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Aidas »

Neskubėkim nuvertinti lietuvių.. :) Masėje pokyčiai vyksta labai iš lėto, o poto - staiga. Geras pavyzdys ne tik užkrečia.. kartais jo reikia, kad patirtume, kad ir kitaip būna. Kur kryps nauji žmonės priklausys ir nuo aplinkos, į kurią jie ateis.

Jei kam ima blėsti entuziazmas metai iš metų, pabūkit vartotojais ar šiaip stebėtojais būsimuose mainuose. Kas nevertina pastangų, tas nepasiges. Kas vertina, pasakys ir pats kažkuo pasidalys.

Be to, vertingiausią medžiagą galima pirma pasiūlyti žinomiems veidams ar prieš renginį forumuose - didesnė tikimybė, kad bus įvertinta, naudojama ir jos padaugės būsimuose mainuose. Kad ji grįžtų neretai reikia bent dviejų metų, o pirmos nesėkmės atveju gali užtrukti ir ketverius. Ty šiemet maždaug laikas užderėti pirmai porai mainų.. :)

Dėžutės/taupyklės ant stalo - gera kompromisinė idėja. Pasideda, kas nori. Bus matyti, kiek vertinamas indėlis ir ar skaičiai atitinka pasisakymus. Po paskutinių mainų net nežinau, kam dėkoti už pastarnokus - buvo šiaip paskleisti pasiimti. Su dėžute šalia butų daug aiškiau :D

Taip pat mugę fiziškai reiktų atskirti nuo pagrindinės salės. Tarkim, jei patalpos tos pačios ir šeimininkai leistų naudotis koridoriumi pirmajame aukšte. Mugėje kas kaip nori, tas taip daro, o salėje mainų koncepcija bendra, dėl kokios sutarta prieš renginį. Tuo pačiu išsispręstų ir šurmulio per paskaitas problema.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by saulius »

Mainai, sakyčiau, netikslus pavadinimas, nes realiai ten niekas niekuo nesimaino. O ir kvaila būtų, nes vienas turi kažko, bet jam nereikia ką kitas turi, o tam kitam nereikia to, ką anas turi. Pirminis tikslas buvo dalintis tarpusavyje mums tinkamomis sėklomis. Mes gi tikėjomės, kad pradžioj tik vienas kitas užsiaugina, bet jau vėliau tai pradės augint visi, kas dalyvauja mainuose, kiekvienas augins, gerins ir puoselės jam patinkančias veisles, užsiims veislininkyste ir būtent pas jį bus galima įsigyt norimos veislės sėklų. Kitas augins ką kitą, trečias trečią ir t.t. Bet gavosi taip, kaip visada: tie, kas pradžioj augino, augina ir toliau, o visi kiti- didžioji dauguma ateina įsigyt sėklų. Ir niekaip kitaip jau čia nebus, todėl ir mano siūlymas buvo ne kabintis kažkokios idėjos, o tiesiog prisitaikyt prie realios situacijos. Daugiau augingtojų- konkrečių veislių puoselėtojų ir gerintojų neatsiras, o sėklų poreikis nemažės. Todėl dabar svarbu, kad tiems keliems augintojams neatšoktų noras tą daryt ir toliau.
Saulius Jasionis
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Aidas »

Eimute, į visus klausimus - "taip".
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

Žiūrėk, Sauliau, diskusija aktyvi čia, o ne FB. (Kas man be galo patinka). O sakei, kad VISI dabar FB susirenka. Kaip matome, FB ir lieka laisvalaikio platforma.

Ingrida, teisingai. Esi stūmoklis.
Valdai, ačiū, galvosim.
nohernangel, turėsiu Sniegių, prieikit per renginį.
Nawjia, labai ačiū už supratingumą ir darbo įvertinimą.

Eimute. "Ar mes šiuo renginiu norime spręsti neteisingai besiklostančią sėklų politiką? Ar netgi norime atkreipti dėmesį į maisto kokybę ir teisingą augalų auginimą, o gal ir viso žemės ūkio teisingą sampratą?" Maksimalūs tikslai - tikrai tokie.

Aidai. Man asmeniškai neblėsta enuziazmas rinkti dauginamąją medžiagą ir ją platinti. Man visai netinka patarimas likt stebėtoja. Numirsiu iš nuobodulio. Deja, negaliu būti neatlygtina judėjimo mecenate. Nes šeimoje iškyla klausimai: jei tiek laiko paaukojau, o šeimai nauda minimali, vos juntama - kam aš vagiu šeimos laiką?
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

Štarolis jau ir buvo foje. Ir vietos ten pakaktų ir kitiems, nedaug čia mūsų.
Eimute, ką šeimininkai sakytų? Pernai nebuvo priekaištų?
Bet, Sauliau, skelbime apibrėšiu , kad norintys prekiauti turės registruotis. Tau rašyt. Ar man, ar Eimutei - kaip nuspręsit. Nusibodo tas jovalas ne į temą. Tai scenoje migdo huminėmis rūgštimis, kaip užpernai, tai marmeladai aukso kaina...
Post Reply

Return to “Švietimas”