Gegužinė

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Gegužinė

Post by dage »

Aš irgi pagalvojau apie vynuoges, kaip tik esu prikišusi kelių veislių padauginimui, jau su pumpurais, jomis būtų pats laikas gegužės mėn. apsikeisti.
Dalia
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Gegužinė

Post by Eimutė »

Vis aš svajoju pažvelgti rimčiau į vynuoges. Rimčiau tai jų įsigyti. Bet ar jos būna skanios (vis dar turiu stereotipą, kad Lietuvoje skanios vynuogės neauga). Skanios tai be nemalonaus, lupas žnaibančio jausmo, o ir saldžios. O toliau reikės išmokt prižiūrėti... Kaip ten genėti... Kokie kiti reikalai...
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gegužinė

Post by saulius »

Ernestas šūdo neaugina, būk rami. Tik tas "rimčiau pažvelgt į vynuoges" - ganėtinai pavojingas reikalas, kaip ir į obuolius. Alkoholis tau ne morkų mišrainė.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Gegužinė

Post by Eimutė »

Prie ko čia alkoholis? Nežadu jo gaminti. Noriu uogas valgyti :roll:
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gegužinė

Post by saulius »

Jeigu nežadi gamint, tai atiduok tiems, kas žada. Nes žalias vynuoges valgyt- tai jau griekas o griekas, o ir nesveika labai.
Saulius Jasionis
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Gegužinė

Post by dage »

Eimute, auga, pas mano tėvą šią vasarą tokios skanios užaugo, kad irgi buvo sunku patikėti, kad LT tokios saldžios auga. Canadice (ypatingai skanios-mažos, saldžios, be kauliukų, minkšta odele) ir Agat Donskoj, dar pas kaimynę muskatinės, tikslios rūšies nežinau, bet irgi saldžios, su muskato prieskoniu.
Bandau pasidauginti, jei pavyks. Pernai tas muskatines dauginau, puikiai pavyko.
Dalia
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gegužinė

Post by saulius »

Ir agatas, ir kanadikas šaknijasi gerai.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gegužinė

Post by saulius »

Dar į vynuogių temą. Ką tik pažiūrėjau Ester'os Segal paskaitą "Tiesa vyne", apie žydų tradicijos santykį su vynuogėmis ir vynu. Taigi ta tradicija (Talmudas) vynuogę stato pirmu numeriu tarp visų augalų ir apie uogų valgymą neina jokia kalba. Vynuogės jau pavadinimas sako kam jis skirta ir jokios kitokios paskirties ji neturi ir niekad neturėjo jokioj vynuoges auginusioj kultūroj. Talmudas sako "be vyno nėra džiaugsmo". Dar sako, kad be džiaugsmo žmogui nepasiekiamos ir visos kitos gyvenimo vertybės (čia turima omeny dvasines vertybes), kad su vyno pagalba žmogus išsivaduoja iš kasdienybės, iš menamų problemų ir pakelia žvilgsnį aukštyn, siekia išsilaisvint iš savo "kiauto". Senovės žydų išminčiai sakė, kad gert vyno reikia tiek, kad neatskirtumei pašvęstojo nuo prakeiktojo, kad išnyktų gėrio ir blogio sąvoka, kuri egzistuoja tik trumparegiams, nesiiekantiems pažinimo. Tačiau kalbėjo ir apie skirtingus gėrimo motyvus, nuo kurių ir priklauso vyno duodama nauda arba žala. Jeigu geriama siekiant pažinimo, naujų pozityvių potyrių, džiaugsmo- vynas naudingas, o jeigu geriama iš nusivylimo (kaip Nojus)- vynas daro žalą. Štai tokie reikaliukai žydiški ;).
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Gegužinė

Post by Eimutė »

Kalbėkit ką norit, bet aš noriu tų skanių saldžių vynuogių :)
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gegužinė

Post by saulius »

Aš tiesiog norėjau tave nuo grieko apsaugot...
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Švietimas”