Kainos

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by Sigita »

Sutinku pilnai.O kai mainysimės,tai pvz žmogus parduoda tarkime kiaušinius po dešimt litų,medelis kainuoja trisdešimt.Tai aš tarkime perku medelį su trisdešimčia kiaušinių.Vistiek šokią tokią kainą kėkvienas nusistatęs turi.O ko tikrai nereikia,nors ir galima parduoti visada stengiuosi atiduoti.Tarkime vaikų rūbelius.Tokie mainai jau buvo,gavau stiklainį uogienės ;) .
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Tai, apie ką jūs kalbat- kasdieniški žmogiški santykiai. Nori duodi, nori- parduodi. Demetroj yra kitaip: ten saviems PRIVALOMA parduot pigiai. Savi- tai Demetros nariai. Ir kadangi visi privalo taip daryt- visiems yra gerai. Ribojamas tik patekimas į organizaciją, griežta atranka. Aš tą turėjau omeny.
Taip pat yra bendrai nustatytos pardavimo svetimiems kainos- jos yra didelės. Mums reikėtų tik nusistatyt koeficientą. Pvz. jei koeficientas 4, o nustatyta minimali GŽ bulvių kaina- 10 lt, tai saviems jos kainuotų 2,5 lt.
Tokia tvarka skatina visų narių vienodą klestėjimą, o pas mus to labai trūksta. Po vieną stiprūs nebūsim, o jeigu konkuruosim tarpusavyje- visas judėjimas sugrius. Turim būtinai vienas kitą remt, o tą labai gerai padaryt reguliuojant kainas- svetimiems parduodant labai brangiai, o saviems- labai pigiai. Nesvarbu- draugas ar nedraugas, jei žmogus savas, užsiima GŽ ūkininkavimu, yra sertifikuotas ar pan.- jis turi teisę pirkt labai pigiai iš visų tos pačios kooperacijos ūkininkų, o ūkininkai privalo parduot saviems nustatyta mažiausia kaina, nesvarbu, pažįsta jie asmeniškai tą žmogų ar ne.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

O dovanojimas juk niekuo neribojamas. Dovanoji kam nori, o čia mes kalbam apie verslą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Dar pavyzdys. Sakykim, ūkininkui reikia sodinukų sodo įveisimui. Ne keleto, kuriuos gali kažkas padovanot, bet kelių šimtų ar tūkstančio. Paprastai jie kainuoja apie 20 lt, o ir tų gerų gaut neįmanoma. O gerus sodinukus augina koks nors Petras ir parduoda po 25 lt., nors jų savikaina siekia maždaug 5 lt. Tai tokiu atveju savas ūkininkas galėtų juos pirkt po tuos pačius 5 ar 6 litus. O Petras turėtų iš to naudą ne mažesnę, nei parduodamas po 20 lt., nes ir pats iš kitų ūkininkų reikalui esant kažką pirktų kelis kartus pigiau. Juk pinigai ir reikalingi kažkam įsigyt, o jeigu mes išvystom platų prekių ir paslaugų asortimentą, turim savo rate visus būtiniausius dalykus- mums kainos savame rate neturi jokios įtakos, tai lieka tik kaip mainų priemonė, kai neįmanoma atlikt tiesioginių mainų.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Kuo Demetra už mus tikrai stipresnė- tai prekių ir paslaugų asortimentu. Ir nuo to reikia pradėt, kad kainų koeficientai duotų realią naudą. Deja, apie asortimentą kol kas blaiviai galvoja tik vienintelis mūsų ūkininkas...
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kainos

Post by Laimis Žmuida »

Nesuprantu kam mum to reikia? Jei bus privaloma, taigi sakau - imsiu iš Manto visą produkciją po pigiai ir perpardavinėsiu tiems patiems Manto klientams perpus pigiau nei Mantas siūlo. Vienodas klestėjimas mano manymu negerai, nes dirba visi skirtingai, o klestės vienodai. Neteisybė.

Jei reikia asortimentą plėsti, tai galima plėsti kooperacijos principais (pavyzdžiui visiems susijungti į informacinę duombazę, kur pirkėjas matys visus pardavėjus arba suvažiuoti į periodinį turgelį). Niekas niekam nieko neprivalo. Kooperuojasi tik tie, kurie nori, kurie ketina įdėti savo pastangų. Veltėdžiai atkrenta savaime, nes nededa pastangų į kooperavimasi. O kaip asortimentą praplėsiu aš, jeigu įgysiu teisę iš Manto pigiau daržovių prisipirkti?

Demeter registruota organizacija. Moka mokesčius. Turbūt todėl jiems gaunasi į šoną parduoti brangiai, o viduje be mokesčių. Šiaip ar taip, viduje parduodant parduodama už normalią kainą, už kurią apsimoka parduoti, o ne labai pigiai. Aš sakyčiau taip - organizacijos viduje visi pardavinėja vienas kitam už normalią kainą ir gali užsidirbti vienas iš kito. O jei prekę reikia tiekti į rinką, tada prisideda mokesčiai, sertifikavimai, perpardavėjai, parduotuvių tinklo išlaikymas ir panašūs dalykai. Todėl gaunasi išorėje didesnė kaina. Bet tai čia visur gi taip vyksta. Lietuvoje aš irgi iš įmonių tiesiogiai gaunu dvigubai pigiau, nei parduodama viešose parduotuvėse.
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Man didžiausias klausimas kyla, kuom remiantis mes nustatome tam tikram produktui kainą. Jei pagal dabartinę ekonominę logiką - viskas aišku, Pasiūlos ir paklausos santykis. Bet ar to mes norim? Tarkim, Petras išmano ekonomiką ir rinkodarą, pasirenką aiškią aukščiausios kainos strategiją (tokia taikoma daug kur, prabangos prekėms). Pagal šią strategiją Petras įvertina savo bulves ne 10-imt, o dvidešimt litų už kilogramą. Tuomet taikant nustatytą koeficientą, saviems jis parduos ne už 2,5 o už dvigubai brangiau.

Kitas variantas, Antanas savo produkciją vertina sąžine, jis sąžiningas žmogus ir jam nekyla ranka imt 20 už bulbeles. Jis ima 7. Taikant koeficientą, jo bulbelės, nors galbūt ir tokios pačios kaip ir Petro, savam rate jau bus kur kas pigesnės, na ir žinoma visi norės Antano bulvių.

Jeigu nenustatome kainų bendrai visiems, tada klestės tas, kuris sugebės pragyventi konkuruodamas su kitais parduodančiais, tiek kaina, tiek asortimentu, tiek kitais niuansais. Tokioje aplinkoje, vyktų tobulėjimas, gimtų naujos idėjos ir pan., bet nebūtų bendruomeniškumo, bendrų tikslų, bendros ateities, plaukiotume kiekvienas savo valtelėje konkuruodami ne tik su savais mažuose valtelėse, bet ir su krūva kitų, taip pat puikiai ar net puikiau ekonomiką išmanančių didžiulių krovininių lainerių.

Jeigu kainas nustatome konkrečias - tada iš karto užkertame kelią naujom idėjom. Nėra konkurencijos, nėra postūmio būti geresniam, kitokiam, kurti.

Taigi vieno, aiškaus recepto visiems, kol kas nematau. Jeigu siekti naudos visiems, turi būti reguliacinis mechanizmas kuris matytų bendrą paveikslą ir stumdytu šaškes viena ar kita kryptimi, priklausomai nuo situacijos. Kitaip tariant dievas, pagal kurio malonę sriubos gautų vieną dieną vienas-kitą dieną kitas.

Dabartinis ekonominis modelis kuriam ir mes pasiduodam - Vienas parduoda bulbes, kitas megstinius, trečias uogienę, o ketvirtas nieko (na gal neturi, o gal nemoka parduoti, visgi gyvename rinkos ekonomikos šalyje. Pats turi gaminti, surasti ir įtikinti pirkėją, mąstyti trim žingsniais į priekį už kitus ir dar prie to paties, neišprotėti ir gyventi). Aš gerai užsidirbu, o kaimynas iš neturėjimo ką valgyt šalimais degina padangas už punigus, o kur jam dėtis? Tai anksčiau ar vėliau situacija vėl ta pati, jokios darnos, konkurencija, pavydas ir priešprieša.

Ateities modelis, kaip mano protelis šiandien mato - Aš gerai uždirbu, esu samoningas ir kuriu aplinką ir salygas ir kaimynui gerai uždirbti, nes puikiai suprantu, kad mano burokų, aprūkusių padangų dūmais, niekas nepirks. Puikiai žinau, jog vienas su savo brokais karo nelaimėsiu, ir kaimyno nepriteklius sugrįš man kažkada su kaupu. Kaip sukurti naudą sau ir kaimynui? Kaip nekonkuruoti, vystytis ir tobulėti "x" kaimynų kaimynystėje? Kaip realizuoti analogišką produkciją nekonkuruojant ir nestabdant tobulėjimo? Kitokio varianto šiai dienai nematau, kaip tik bendras žinių ir materialinio turto katilas. Puodas didelis, sriubos užtektų visiems, svarbu savimonė ir sugebėjimas visiems įdėti tiek kiek pajėgia ar sugeba, o imti po lygiai kiekvienam. Tam reikalingi itin glaudūs ryšiai, labai griežta kaimynų atranka ir aukštas savimonės lygis. Tokia bendruomenė su pilnu sriubos katilu būtų nepajudinama, soti ir tvirta.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kainos

Post by Žibutė »

Tam reikalingi itin glaudūs ryšiai, labai griežta kaimynų atranka ir aukštas savimonės lygis. Tokia bendruomenė su pilnu sriubos katilu būtų nepajudinama, soti ir tvirta.
Mantai, čia mūsų mintys visiškai rezonuoja.

Tik va klausimas - kaip tuos kaimynus atsirinkti?
Kaip pavyzdys (realus): yra sodyba, realiai - miško apsuptis, niekas nieko neaugina, nes miestiečiams nereikia, atvažiuoja tik pailsėti, kiti kaimynai išmirė, irgi tik sodai liko ir krūmynais apžėlinėjantys plotai, bet ... nusipirko komercinio mąstymo asmenys ne sodybą su daug ha, bet tai ką jie mato - realų žemės plotą už grašius, ir jame po kažkurio laiko pradės auginti kažką pagal "aukščiausius ir geriausius" chemijos pramonės reikalavimus.

Va ir mąstau - kaip nuo tokių "netyčiukų" apsisaugoti?
Su tomis padangomis irgi pamąstyti verta. Kaimiečiai dažnas maukia kibirais, o gėrimui reikia pajamų, ir jiems totaliai dzin kas ką augina greta, jiems savi interesai tik svarbu, o pažaboti neturint įstatyminių svertų tokius piliečius pakol kas neįmanoma.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kainos

Post by dage »

Tai grįštame prie K. Markso ir F. Engelso :„iš kiekvieno – pagal galimybes, kiekvienam – pagal poreikius“ :D
Dalia
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kainos

Post by dage »

Žibute, patikslinimas - už padangų deginimą atsakomybė teisės aktusoe numatyta;)
Dalia
Post Reply

Return to “Verslas”