Kainos

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Žinau, kad kvepia marksizmu, tikrai to neturėjau mintyse, na dogmos mums įkaltos, marksizmas, socializmas, demokratija ir t.t. mąstant be šių dogmų, ar galime šiai dienai kažką realaus sukurti?
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kainos

Post by dage »

Mantai, čia tik asociacijos:) Nieko blogo nenorėjau pasakyti, o ir idėjos iš esmės ten geros buvo, tik kad su įgyvendinimu nelabai kas gavosi:)
Dalia
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kainos

Post by Žibutė »

Dalia, o aš ne apie padangas rašiau, o apie būsimus pesticidus ir trąšas... ir žmonės tai darys LEGALIAI ir dar greičiausiai visai realią paramą iš ES gaus :?
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Žibute, dėl tų trašų irgi nėra ko sukt galvos. Neseniai gridėjau gerą posakį - "jie dirba mums". Nebūtų jų, mūsų produkcija nebūtų nei kiek pranašesnė. Iš kitos pusės, nebeilgai liko su tomis trąšomis gi gyventi, žaliava iš kurios jie gaminami ne begalinė, teks ir jiems sugalvoti kažką naujo. O ES jau dabar deda dideles viltis ir su kiekvienais metais vis daugiau mąsto apie tvaresnį ūkininkavimą, viskas krypsta į gerąją pusę. Na bent jau aš tai tikrai matau šviesų rytojų :)
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Žibute, dėl kaimynų tai aš šiek tiek plačiau kalbėjau. Bendruomenei nebūtinas geografinis apibrėžtumas. Mes visi esame bendruomenė, arba bent jos užuomazgos.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kainos

Post by Laimis Žmuida »

Jeigu kainas nustatome konkrečias - tada iš karto užkertame kelią naujom idėjom.
Kainos nustatomos tam, kad vienas kitam nekenktumėme. Jei vienas pardavinės pigiau, o kitas - brangiau, tada pirkėjai žinoma rinksis pigesnį variantą ir vienas žmogus nukonkuruos kitus. Kad nebūtų kelias užkertamas naujoms idėjoms ir improvizacijoms kaina nustatoma ne konkreti, o žemiausia galima. Pigiau pardavinėti negali, nes pakenksi kolegoms, o brangiau - prašom improvizuok. Užsikelk, kad ir trigubai kainas nuo mažiausios nustatytos, investuok į reklamą, bendravimą su žurnalistais ir kitus panašius dalykus. Naujoms idėjoms pilna vietos. Kitas dalykas, galima laikyti aukštas susitartas kainas, tačiau įdėti dovanų. Aš taip darydavau. Kainas laikiau aukštas, nenori - nepirk. Bet gausiai pridėdavau dovanų tam, kuris visgi ryždavosi pirkti. Ir užsakytų prekių daugiau šiek tiek įdėdavau nei užsisakė ir dovanų ko nors naujo ko neužsakė. Ir įpakavimą gražų padarydavau. Vat kiek improvizacijų.

O kainas turėtų nustatyti patys augintojai kartu. Nes būtent jiems ir svarbu, kad kolega neapgautų, tačiau kad liktų vietos ir improvizacijoms.
Kitokio varianto šiai dienai nematau, kaip tik bendras žinių ir materialinio turto katilas. Puodas didelis, sriubos užtektų visiems, svarbu savimonė ir sugebėjimas visiems įdėti tiek kiek pajėgia ar sugeba, o imti po lygiai kiekvienam. Tam reikalingi itin glaudūs ryšiai, labai griežta kaimynų atranka ir aukštas savimonės lygis. Tokia bendruomenė su pilnu sriubos katilu būtų nepajudinama, soti ir tvirta.
Čia kalbama apie vienoje vietoje gyvenančius žmones. O ką daryti su dabartine situacija? T.y. kaip kainas nustatysime dabar, kai negyvename vienas šalia kito ir matomės labai retai. Kiti net nėra susimatę nei vieno karto gyvenime.
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Na gerai, daleiskim nustatome minimalią pardavimo kainą konkretiems produktams. Kokia logika? Šiaip iš galvos? Kokio tarpusavio bendradarbiavimo tada tikėtis? Su minimalia kartu visų aptarta ir apibrėžta kaina tampame tam tikru "karteliu", vienas kitam konkurentu, panaikindami tik vieną konkurencinį įrankį - kainą. Ar gali tuomet konkurentai tarpusavyje darniai bendradarbiauti? Jei taip, kokiu būdu?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kainos

Post by Laimis Žmuida »

Kainą nustato augintojai kartu. Kokią tik gali minimalią. Remiasi tuo, kad - na pigiau neišeina. Juk rankų darbas, dar pristatymas ir t.t. Tokia logika ir nustatoma.

Ir nesuprantu kodėl čia negali prasidėti bendradarbiavimas. Jis kaip tik čia ir gali prasidėti. Visi kartu nustatė sau kainas. Čia jau pirmas bedradarbiavimo žingsnis be kurio situaciją galima pavadinti tik laukiniu kapitalizmu.

O kai jau nustatytos mažiausios kainos, tada bendradarbiavimo formų gali būti visokių. Pavyzdžiui. Augintojai kartu susikuria bendrą duomenų bazę, kartu reklamuojasi, kartu į renginius važinėja (arba vienas negali, tai kiti važiuoja ir reklamuoja ne save vieną, o visus iš karto), jei atsiranda pirkėjas pas Mantą iš Vilniaus ir Mantas mato, kad geriau jau kas arčiau gyvenantis gali patiekti produktus užsakovui, tai perduoda žinią klientui, kad yra artimesnis klientas. Jei neturi kiaušinių, tada nusiunti pas kolegą, kuris turi. Kartu galima išplėsti asortimentą susirinkus šeštadieniais į turgelį. Vienas atsiveža kiaušinių, kitas kopūstų, barštelių, trečias - salotų ir jau žiūrėk pilnas asortimentas. Puikus bendradarbiavimas. Gali būti ir įvairių kitokių formų.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kainos

Post by laisvas kaimietis »

Įdomi diskusija :)
Aš manau, kad kainas gali nustatinėti (arba ne) tik tie, kurie realiai prekiauja ir gyvena tik iš savo ūkyje sukurtos produkcijos pardavimo. Tarkime aš turiu kitų pajamų šaltinių, tai man vienodai ar už 5 ar už 20 tas bulbas pardavinėt, nes man išvis nereikia jų parduot. O kitam tai pragyvenimo šaltinis. Parduodamas po 5 (kaina sąlyginė), gali pritraukt daugiau valgytojų, kurie dar ką nors nupirks - ir ratas sukasi, žmonės tave myli ir palaiko, atveda dar draugų pas tave ir t.t.
Mano supratimu mes iš principo negalim dempinguoti kainų, nes neturim pramoninių laukų. Joks save gerbiantis ir iš savo darbo gyvenantis augintojas nepardavinės pigiau, nei gali parduot.
Man keistai nuskambėjo teiginys apie pardavimą aukšta kaina, bet įdedant daugiau plius dar visokių kitų gėrybių, už kurias išvis pirkėjas nemoka. Tai jei parduodi 1 kg atseit po 20, bet įdedi 2 kg + dar visa ko, tai reali kaina gaunasi mažiau, nei 10. O paskui sakom, kad pigiau parduot negalima :?
Man atrodo viskas daug paprasčiau. Nereikia nustatinėt jokių kainų. Reikia bendradarbiauti ir kurt tarpusavio santykius (kas jau buvo minėta). Kainos susireguliuos natūraliai. Realiai gi tik vienas Mantas dabar gyvena iš savo ūkio ir dar keli žmonės bando žengti ta linkme. Tai nedėkim vieni kitiems apynasrių ir leiskim gyventi. Kitaip tų augintojų ir toliau nebus, arba jų nebus šitam forume...
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Augintojų nėra ne dėl šitos priežasties...
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Verslas”