GŽ produkcijos sertifikavimas

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by Laimis Žmuida »

Aš irgi už tokį variantą kaip nawjia sakė - šienavimui, mulčio susivežimui ir kitiems sunkiems darbams, kurie nesusiję tiesiogiai su daržu - galima samdytis. O pačiam darže jau geriau išsiversti be tarpininkų. :)

Sertifikavime gi netikrinsim iš kur atsivežat mulčią ar kas jį krauna. Tai - esmės nekeičia. O kas darže tvarkosi - yra skirtumas.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by saulius »

Iš viso neįsivaizduoju, kaip galima samdytis sodininką ar daržininką. Taip pat nesuprantu, kaip žmonės samdo šeimininkes, tarnaites... Juk namai ir sodas- labai asmeniška, intymi aplinka... Aišku, jei sodas ar daržas- tik pajamų šaltinis, jei nėra tarp jo ir šeimininko jokio artimesnio ryšio- tuomet suprantu, bet tokiu atveju apie kokybę nėra ką kalbėt.
Saulius Jasionis
gensa
Posts: 26
Joined: Thu Jan 06, 2011 10:23 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by gensa »

Aš irgi neįsivaizduoju, kad kažkas kitas dirbtų mano darže. Didžiausias džiaugsmas, po darbo dienos iki tamsos pasidarbuoti grynam ore, net namiškių nįdarbinu, kai galiu padaryti pati. Kiekvieną augalą žinai, juk kitas gali ir numinti, išrauti, ne iš piktos valios, palaikydamas, kad piktžolė. Tik patiems sunkiausiems darbams visą šeimyną pasikviečiu.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by Vėjai »

Man jau pradeda atrodyti, kad ukininkas lygina muilinę su muilu. Panaši forma, bet nemuiluoja muilinė nors tu ką. O net tos pačios šaknies žodžiai.
Dauguma šiame forume stengiasi daryti viską, kad tik jiems niekada nereikėtų nei teisininko, nei gydytojo. Ateinam su skirtingais požiūriais ir supratimais, bet keičiamės ir atrandam, o ne stengiamės viską, ką čia sužinom pritempti pagal savo supratimą.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by Laimis Žmuida »

Ir siaip, daug zmoniu visa gyvenima uzsiima ne tokia veikla kuri jiems patinka, o tokia kokia jie suvokia reikia uzsiimt kad pragyvent, pagerint buiti.
Štai tokia situacija yra bloga. Reikia keisti ją ir daryti, kad taip nebūtų. Kiekvienas turėtų užsiimti tuo, kas jam patinka. Va čia tai būtų gyvenimas. Darbo pasidalinimas ir samdymas priveda prie to, kad vienam patinka tai ką jis daro - žarsto pinigus, o devyniasdešimt devyni dirba juodą darbą - valytojai, gatvių šlavėjai, batų valytojai, tarnaitės, kasininkės, statybininkai, buhalteriai, sargai, padavėjai... O juk galime gyventi kitaip, kad didesnis žmonių procentas darytų tai ką nori.
Tas kuris samdo tiesiog neranda viskam laiko, gal tas sodas nera jam gyvenimo panaceja ir toks zmogus nejaucia didelio intymumo sodui, jam gal net smagiau ateiti i ispuoseleta ne savom rankom soda, nei i apleista savo. Gal tam sodo savininkui uztenka rysio su savo sodu vakare po darbu uzsukus ir sutraukus suktinuke ar isgerus ayahuascos ten pasedet, pamedituot, susiliet su tuo sodu, o ne griebt uz kibiru ir begt i savartyna, nes ten kaimynas ispyle nusienauta zolyte. Tais visais samdymais zmogus taupo savo gyvenimo laika tiems dalykams kurie jam malonesni ar panaudoja savo sugebejimus kitur.
Tai jei prisirūko, tai kam jam apskritai reikalinga GŽ produkcija? Apsirūkęs žmogus neskiria GŽ nuo ne GŽ. Tegu valgo iš maximos. Vis tiek nori, kad jam kas nors dirbtų, o jis galėtų užsiimti kuo kitu? Nu tai tegu susiranda tokių. Aš jam tikrai nedirbsiu. :) Kai ir kiti jam nedirbs, tai ką jis darys? Mirs ar visgi užsiims žemdirbyste? Ir žemdirbystė nėra toks jau brudnas užsiėmimas. Šiais laikais ūkininkas vaizduojamas su botais, mėšlinas, nieko neuždirbantis ir va - su kibiru bėgantis į savartyną. O štai koks nors banko darbuotojas apsirengęs gražiai ir gauna daug pinigų. Čia yra iškreipta sistema. Iš tikro viskas yra atvirkščiai. Apsilankykit mūsų daržuose. Grynas oras, nėra plikos žemės, viskas gražiai numulčiuota, niekas nesmirdi, kvepia augalai ir akį vilioja, džiugina, siela atsigauna. O banko darbuotojas sėdi miesto centre, su nepatogia avalyne, nepatogiais drabužiais, privalo dirbti nuo aštuonių iki penkių, kęsti iš viršininkų žeminimus, kvėpuoti pridvisusiu oru ir valgyti plastmasę... Va toks yra vaizdelis iš tikrųjų.

Ir aš vis tiek nesuprantu ką nori pasakyti ūkininkas. Jeigu norite samdyti - prašom, samdykite. Niekas nedraudžia. Jeigu norite primesti mums, kad mes samdytume, tai nieko iš to neišeis. Mes gyvensime taip kaip norime. Jeigu norite, kad mes samdomą darbą įtrauktumėme į sertifikavimą, tai atsakymas: "ne, samdomas darbas muša kokybę, o mes saugom kokybę. Mūsų taisyklės ir mes nustatom muziką". Jei nepatinka mūsų sertifikavimas, tai prašom susikurti savo sertifikavimą. Kiekvienas gi iš esmės yra laisvas daryti tai, ką jis nori.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by ukininkas »

Na, pritempt nieko neketinu ir nenoriu, tiesiog esu zmogus, kuris ziuri ne vien i viena ar kita monetos puse, bet ir i briauna. Ir matau kad mano vienu ar kitu dalyku interpretacijas peiimat kaip pasipriesinima, nora keist ar pan. Tikrai neturiu tikslu pakeisti viena ar kita sertifikavimo punkta. Nemanau kad ir sertifikuosiu as ta savo produkcija jei ji bus, o jei ir sertifikuociau ir samdyciau zmones, tai nei ten mane kas demaekuotu, nei kas pastebetu tos kokybes skirtumus.
Ir nepriimkit mano pavyzdzius kaip dalykus kurouos as skatinu, noriu kad taip butu ar pateisinu jei taip jau vyksta pasaulyje. Esu individualistas i daugeli dalyku ziuriu taip kaip daugeliui nepriimtina, dageliui pykti kelia apskritai kad pasakau nuomone nesutampancia su juju. Niekad nesistengiau itikti kitiems linksedamas galva ir viskan pritardamas.
Kad ir dar vienas pavyzdukas is platesnio poziurio kampo, besiskiriantis nuo Laimio paziurio, kur rodo ji nepasitenkinima rukanciu gamtos sukurta augala. Butu platesnio poziurio, galbut uzauges ne sovietu sajungoje, suprastu kas gal tas zmogus kovoja pries vezi, gryzo po chemoterapijos, bando numusti pykinima, pakelti apetita ir dar pasimegaut sodu kurio nebesugeba apdirbti nes vezys baigia suesti. Tas augalas pripazintas kaip saugiausiu medikamentu prie daugybes ligu ir simptomu iskaitant ir ivairiu formu ir stadiju vezius. Kai rasiau apie trumparegiskuma isizeidet, bet..

Atsiprasau jei mano pasisakymai jums nepelriimti ir tersia foruma. Sutinku kad neretai nugrybaju ar parasau per stipriai. Stengsiuos savo nuomone pasilakyti sau ;)
Kaip bebutu cia GZ forumas, o ne ukininko pamastymu puslapiukas.
poviloukis.lt
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by Laimis Žmuida »

Nieks čia neįsižeidžia. Sakau tik, kad nemalonu matyti nepagrįstus neiginius. Vat jei argumentuotumėt, tai suprasčiau ir priimčiau, o kai neiginių daugiau nei argumentų, tai kam jie čia reikalingi?

Beje, vis tiek nesuprantu jūsų tikslo. Kodėl kalbėjot apie samdomus darbuotojus?
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by ukininkas »

Atsizvelgiant i tai kad sertifikavimo budu paminama GZ esme ir einama prie komercijos, izvelgiau siuos samdomo darbo privalumus su siekiu vienaip ar kitaip pagerinti salygas kuo daugiau zmoniu :
1. sukuriama daugiau darbo vietu, kuriu taip truksta kaimo vietovese.
2. zymiai daugiau zmoniu galetu megautis GZ produkcija.
3. isgelbejami didesni plotai nuo chemijos ar alinanciu ekologiniu ukiu.
4. Tinkamai vadovaujant pagerinama produkcijos kokybe - sviezumas.
5. Beveik visiem nuo to tik geriau.
6. Gerai planuojant ir vadovaujant galima uzsidirbti, leisti uzdirbti kitiems, neapsiriboti vien darzo teikiamais malonumais.
7. Sveika ir darbsti visuomene - privalumas visiems ir ateities kartoms.

O apie ekonomine idarbinimo prasme valstybes mastu net nesiplesiu.

Beje, stengiausi pagrysti tai savo pasisakymuose, duodavau pavyzdziu ir pan.
poviloukis.lt
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by ukininkas »

Ir dar, kadangi GZ yra brangesne produkcija, tai imanoma dirbti ir pelningai, o jei darbinsi zmogu, mulciuosi ir t.t. ir parduosi kaip paprasta ar ekologine, tai gerokai sudetingiau issoverst butu. Turint omenyje kokie Lietuviai nepatiklus ( turi priezasciu tam) tai sertifikatas pridetu pliusu, bet vistiek atsiras tokiu, kurie sakys kad atvezi is lenkijos ir rodyk nerodes jam darza ar sertifikata, vistiek neitikinsi. Gal pirkejas tik tada suzinos ir pasiskaitys kas ta GZ ir prades ja dometis ir galbut uzsiiminet savo darzelyje.
poviloukis.lt
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Besiruošiantiems sertifikuotis

Post by Vėjai »

Ūkininke, ar bandei ką nors įdarbinti kaime? Kokia tavo patirtis? Ar tik teoriniai pašnekėjimai apie "ekonominę įdarbinimo prasmę valstybės mastu"?
Post Reply

Return to “Verslas”