GŽ produkcijos sertifikavimas

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by Laimis Žmuida »

1.Buvau nesienaves sodo 5 metus, nekoks vaizdas, nieko ten neaugo, zole iki krutines, kurmiarausiai po puse metro i auksti.
Jums vaizdas nekoks, o man vaizdas labai labai patinka. Dėl skonio nesiginčyjama, bet GŽ sertifikavime svarbu ne ar daržas iščiustytas ir žmonėms gražu, o ar daržovėms gera augti. Deja daržovėms geriau natūrali aplinka. Nuo to jų kokybė aukštesnė. Sertifikatas turėtų būti suteikiamas aukštos kokybės daržovėms, o ne "gražiam" daržo vaizdui.
kaip manot, kiek kainuotų 1 kg A lygio bulvių?
Mano manymu čia turi pats augintojas spręsti po kiek jis nori parduoti. Sertifikuotojai tik suteikia sertifikatą tuo patvirtindami, kad užauginta produkcija yra aukštos kokybės. O už kiek parduoti sprendžia pats augintojas.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by Dovile »

Laimi, tu čia tiesiai į 10 - tuką pataikei, nes man irgi tokie patys klausimai kyla... dėl technikos naudojimo (traktoriukai ir pan. dalykai), tai viskas aišku, bet kaip su ta žoliapjove? Nes aš aplink lysves su trimeriu einu, su dalgiu manau nesugebėčiau žolės pjauti. Jei aplink lysves nepjauti, tai varnalėšos, dagiai, varputis užbujos - užpavėsins lysves.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by Laimis Žmuida »

Augalams saulės reikia, bet ir bendrauti jiems reikia. Jei nuskuti žolelę aplinkui, tai gaunasi beveik monokultūra darže. O jeigu tarp auginamų augalų auga kokia 10 rūšių piktžolių, tai jau daug bendravimo gauna augalai. Reikia tik prižiūrėt, kad saulės neužstotų ir karts nuo karto apmažint piktžolių kiekį. Nuskust, tai gal tikrai nereikėtų, bet kiek tas trimeris skiriasi nuo dalgio?
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by pirtininkas »

aš su trimeriu nepjaunu - labai jau daug varlyčių ir kitų padarų su žole sumala.
ar kas matėt trimeriu sumaltą sraigę?

su dalgiu TIEK žalos gyvunijai nepadaroma jau nekalbant apie tepalus ir trimerio valo gabaliukus.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by Laimis Žmuida »

Mano manymu pasiekti A klasės lygį labai paprasta. Nusiperki žemės natūralioje aplinkoje arba prie jos. Užkloji žemę ir "nupūdai", kad pavasarį sėklas galėtum sėti. Pavasarį pasėji, mulčiuoji, piktžoles rauni. Mulčio gauni aplinkui šienaudamas, pirkdamas šieną iš ūkininkų, ar atsiveždamas lapų. Štai tau ir A lygis. :)

Mes tai beveik ir pasiekėm A lygį. Gal vieno punkto neatitinkam, kur sakoma, kad negalima liesti žemės jokiais įrankiais. Mes naudojame plokščiapjovę (kauptukas toks žolei nuskusti nuo žemės paviršiaus). Mes jį naudojam, nes nevisai gerai "nupūdom" žemę ir patraukus mulčią pavasarį dar būna žolių šiek tiek, kurias nuskutam. Taigi reikės pasitempti iki A lygio, bet manau pasieksim. :)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by Laimis Žmuida »

Aš tai dar punktą apie piktžoles įdėčiau prie A lygio. Nu nesuprantu kaip galima išauginti geros kokybės produktą be piktžolių. Jos tiesiog būtinos gamtinės žemdirbystės A lygiui. M?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by saulius »

Aplink lysves pjaut reikia. Mano žmona pjauna pjautuvu. Aš kartais ir dalgį paimu, bet tik būtinu atveju. Net nežinau, ar čia reikia aiškint... Kait tik dabar apie tai kalbamės. Supratimas turi būt... Ne tik apie auginimo technologijas, bet ir apie ryšius ekosistemose, apie tai, kad varlė ar pelė darže ar sode tokia pat svarbi, net svarbesnė už lysvę su kopūstais. Bioįvairovė- ne tuščia užgaida, o sveikos sistemos, sveikos produkcijos, o iš to ir vertingo derliaus garantas. Bet apie įvairovę galima užvest atskirą temą, čia ilga kalba. Supraskim pradžiai tiek, kad pvz. varliagyviai reguliuoja vabzdžių populiacijas. Kurmiai- užtikrina gerą ventiliaciją prie vaismedžių šaknų, peliniai graužikai- aprūpina namais kamanes, svarbiausius vaismedžių apdulkintojus. Galima pasakot be galo. Kiekviena gyvybė sode neįkainojama. Ir aš nedrįsčiau savo sode naudot trimerio ar vejapjovės tik dėl to, kad vien vaikštant po jį reikia saugotis neužminti ant varlės, rupūžės ar driežo, jau nekalbant apie vabzdžius. Tokia masė gyvybės. Ir žinot, ką tai reiškia? Tai reiškia, kad sodas GYVAS, ir produkcija jo GYVA. Suprast galima labai tiesiogiai. Dėl to aukščiausios rūšies produkcijai reikalavimai turi būt tokie. Sode turi būt gerai visiems, sodas negali virst gamtos (tuo pačiu ir savęs) naikinimo priemone, tegul ir gražiai žydinčia. Sodas turi būt ne medžių rinkinys, o gyva visuma. O kokybę tai liečia tiesiogiai. Sveika, stabili sistema- sveikas sodas- sveikas derlius. Taigi jau prisikariavom, tiek metų savo tvarką įvedinėjom, nejaugi dar neaišku į kur tai veda? Ar ne išmintingiau tiesiog klausyt gamtos ir iš jos mokytis? Ir stengtis taikytis prie jos, žaist pagal jos taisykles, ne primetinėt savas... O kas ką sugebėtų ar nesugebėtų... Ne mano reikalas. Niekas neverčia siekti A lygio, galima pasitenkint ir D. Arba galima tradiciškai viską daryt, kaip iki šiol. Gi niekas neverčia.
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by ArvydasG »

Del darzo, pilnai sutinku su Saulium ir Laimiu, kad negalima naudot technikos, ten jinai ir nereikalinga. Del sodo nesutinku, skust zenes nereikia, bet jeigu pakelus 10 - 15 cm manau skonio savybes obuolio nepasikeis, nes aplink bus mulciuojama
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by saulius »

Aha, piktžoles reikia įdėt, pražiūrėjau kažkaip. Prie elito būtinai, prie A dar nežinau. Bendrose taisyklėse yra, kad piktžolės specialiai nenaikinamos, tik būtinais atvejais. Ar neužtenka? Apie jų svarbą irgi reikėtų aiškint žmonėms, nes mažai kam suprantama, kodėl jos tokios reikalingos kokybei, nors seniau visi žinojo, kad su rugiagėlėmis rugiai geriau auga... Tiesioginė reikšmę "piktžolės" turi kuriant elitinę kokybę, o žemiau gal galima ir ne taip sureikšmint, tuo labiau, kad antžeminę jų dalį vistiek naudojam mulčiui.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ produkcijos sertifikavimas

Post by saulius »

Žinoma, dėl šienavimo obuolio skonis nepasikeis. Bet jei sodas mulčiuojamas- šienaut tiesiog nėra kur, nes mulčiuot reikėtų kiek plačiau už medžio lają. O seną sodą mulčiuot... Sudėtinga ir vargu ar verta. Organikos reikia daug, o senas sodas ir po velėna auga pakenčiamai. Jei kriaušynas- teks mulčiuot, kitaip nieko nebus. Šienaut, paliekant aukštesnė žolę- neblogas variantas, šiokia tokia išeitis. Bet aš patarčiau, ne dėl taisyklių, dėl sodo sveikatos, palikt kiek įmanoma daugiau natūralios žolės. Pats taip darau ir sodas, kaip sakiau, knibžda gyvybe. Jokių problemų su jokiais kenkėjais, nors yra jų daug ir visokių. Kitas dalykas- šienaujant labai mažėja žolių įvairovė. Siekiant kokybės, reikėtų paminėt ir apie visų žolių ekologinį vaidmenį, kuris yra pakankamai didelis, kad jį supratus, praeitų noras šienaut. Bet čia irgi kita tema, tarp kitko, apie tai nerašo jokioj knygoj anei internete...
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Verslas”