Gėlininkystė

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
gensa
Posts: 26
Joined: Thu Jan 06, 2011 10:23 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by gensa »

Aš manau, kad pavasarį gražu būtų šilagėlių su "kačiukais", geltonų gėlių ( purienų, vėdrynų ), pakalnučių, vasarą - ramunių, rugiagėlių puokštės. Sutinku, kad gražiausios gėlės tos kurios nenuskintos.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Vėjai »

Man gražiausia puokštė iš lauko gėlių ir smilgų visokių.
Bet saulius tikriausia klausė apie kultūrines gėles.
Tai yra du variantai, kurie patinka, tik reik pavadinimus sužinoti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Gėlininkystė

Post by saulius »

Ne ne, nebūtinai kultūrines, net greičiau apie nekultūrines.
Saulius Jasionis
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Dovile »

Man taip pat patinka pakalnučių puokštė, vilkdalgiai bei puokštės iš lauko gėlių (čia svarbu atitaikyti spalvinę gamą ir per daug neprimarginti - neperkrauti puokštės neskoningai) - iš rugiagėlių, gyvatžolių, įv. smilgų, tų baltų gėlyčių, panašių į ramunes (pamiršau kaip vadinasi)...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Ačiū visiems už nuomones. GŽ gėlininkystę kaip verslas mano matymu: auginimas tokių gėlių, kurių nėra rinkoje ir kurios neauga kiekvienoje pakelėje. Pagrinde, aišku, laukinių. Ir labiausiai tų, kurių neįmanoma augint dirbamoj dirvoj. Na, ir paprastesnių, bet netradicinių. Kažkodėl niekas nepasakė, kad puokštė turi dar ir kvepėt, ir žadint tam tikras emocijas ;). O to tradicinėj gėlininkystėj ir nėra.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Laukinių- tai natūralių formų, neselekcinių. Oi, kiek visko yra vien pas mus...
Saulius Jasionis
gensa
Posts: 26
Joined: Thu Jan 06, 2011 10:23 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by gensa »

Yra gražios Lietuviškos orchidėjos Gegužraibės, bet jos yra valstybės saugomos ir skinti jų tikriausiai negalima. Ne visai sutinku dėl kvapų - yra tradicinėje gėlininkystėje gėlių kurios vilioja savo kvapais, tai pelėžirniai, paprastieji narcizai, frezijos, hiacintai ..., ir rožių yra kvepiančių, tik gal būt tokio poreikio nėra.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Nekalbam apie skynimą iš natūralių augimviečių- kalbam apie auginimą.
Saulius Jasionis
Bruknė

Re: Gėlininkystė

Post by Bruknė »

Na... kaip ir pasisakiau apie KVAPŲ ir SPALVŲ terapiją :) Bet, Sauliau, pirmiausia norim savo erdves gėlėmis išpuošti, o tada jau galima bus kalbėti ir apie auginimą tiksliniam puokščių komponavimui. Ši, moterims labai aktuali tema ;), tiesą sakant, gerokai apleista forume , gal tik apie rožes buvo kiek daugiau pašnekėta.... Bet va, turiu bėdą - nepažįstu tų pievų gėlių, pavadinimų nežinau, o aplink mano sodybą pievose gėlės žydi labai jau trumpai - po Joninių asortimentas baigiasi. Kita vertus, kas ir gali augti pievoje, kuri atsirado buvusios ariamos žemės vietoje? Va netoliese yra apleista sodyba, tai tie paprasti kaimiški, be galo kvepiantys balti narcizai išplitę po visą pievą. Net nemoku apsakyti, kaip toje vietoje pavasarį kvepia :roll: Po to pradeda žydėti alyvos - visada einu jų kvapo uostyti, nes irgi auga laisvai, niekieno neprižiūrimos.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Vėjai »

Aš savo sklypą vadinu išplauta lėkšte.
Reikia dabar išmokti kokį gurmanišką patiekalą ir sudėti meistriškai į tą lėkštę.
Nes buvusioj artoj ir ganytoj žemėj jokia žydinti - kvepianti pieva savaime neatsiranda.
Kokiuose smėlingesniuose lengvesniuose dirvožemiuose gal lengviau, bet mano riebiam molžemyje sunkiai.
Aišku dar mažai ir bandžiau.
Post Reply

Return to “Verslas”