Gėlininkystė

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Gėlininkystė

Post by saulius »

Norėtųsi šią sritį pakreipt kiek teisingesne linkme, tuo labiau, kad mūsų tarpe daug moterų, o moterys mėgsta gėles ;). Dabar gėlių prekyvietės užverstos olandišku šlamštu- nei tikro grožio, nei aromato, nei kokių gerų jausmų nežadina. O galėtų viskas būt kitaip...
Taigi, tema versle, apie gėlininkystės verslo galimybes ir pakalbėsim. Būtent apie gėlių puokštes. Kaip jūs jas įsivaizduojat? O po to jau ir apie auginimą, agrotechnikas, jei bus įdomu. Galiu primint, kad mano GŽ kelias ir prasidėjo nuo gėlių... ne tų, kur prekyvietėse- tų, kur giriose auga ir slepiasi nuo pašalinių akių. Daug buvo išbandyta, sužinota ir išmokta per tą laiką.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Jei atsiras rimtai besiruošiančių augint ar jau praktikuojančių- galėsim padaryt uždarą "Gėlininkų klubą".
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by Vėjai »

Aš tai labiausiai noriu sužinoti, kaip prisivilioti lauko, miško gėles.
Bandžiau išsikasti ir parsinešti kaip augalą, bandžiau sėti sėklas ( tiesa parduotuvines) .
Kol kas blogi rezultatai.
Gal kas turit kokios patirties.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Taip, aš turiu patirties. Ne su visomis gėlėmis, bet daug ką, ypač "aristokratus", teko augint arba dabar auginu. Apie ką konkrečiai eina kalba?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Ir labai norėčiau moterų- merginų nuomonės apie tikrą gėlių puokštę. Kokia ji turėtų būt?
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Gėlininkystė

Post by Laimis Žmuida »

Taip ir reikia daryti - išsikasi augalą ir patalpini jį į panašias sąlygas, kuriose jis augo. Mes nešamės įvairiausius žolinius ir sumedėjusius augalus ir visi prigyja. Tai su persodinimu nematau problemų. O su sėklų barstymu, tai... daug barstėm pievos augalų sėklų įvairių. Kai kurios sudygo. Žinoma, visos ir neturi sudygti. Gi ten velėna, vietos jau užimtos, tai sudygsta tik tos, kurioms pasitaiko laisva vietelė ir tinkamos sąlygos, kurios sugeba pakovoti su vietiniais augalais.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Yra neblogas pievos augalų apgyvendinimo būdas, pjaunat žolę su subrendusiomis sėklomis ir dedant norimoje vietoje. Vėjų atveju tiktų pabarstyt sėklų ant vejos, prieš tai pradraskius velėną, ir užmest šienu nestorai. Šienas pristabdys žolės augimą, o sėkloms sudygt bus geresnės sąlygos.
Saulius Jasionis
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Gėlininkystė

Post by Dovile »

O superinė temelė :) Sauliau, Tu apie tą puokštę konkrečiau - kokios gėlės augdamos šalia viena kitos sudarytų gerą gėlių kompoziciją ar kažkoks kitoks klausimas apie tą puokštę?
Vėjams: man padeda Laimio aprašytas metodas iškastus augalėlius persinešti ir apmulčiuoti. Taip pat kitą būdą propaguoju: pavasarį kur būna pievoj iškilę kurmiarausių kupstai, su grėbliu palyginu ir priberiu sėklyčių į tą vietą - neblogas rezultatas praeitais metais gavosi ;)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gėlininkystė

Post by saulius »

Tu apie tą puokštę konkrečiau
Galima visaip suprast, bet klausdamas turėjau galvoj kokią puokštę norėtumėt, kad jums padovanotų. Kalbėjau apie skintas gėles. Apie sodinimą ir auginimą irgi reikia kalbėt, bet čia kita tema, ne verslo.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Gėlininkystė

Post by Laimis Žmuida »

Aš norėčiau, kad man padovanotų gyvų gėlių, o ne nuskintų. :) Ir geriau ne vazonėliuose, o natūraliai pievoje augančias. Galima sėklas ar daigelius susodinti į mano žemę. Vo. :)
Post Reply

Return to “Verslas”