Ūkio strategija

Apie auginimą ne tik sau...

Moderatorius: saulius

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Tre Rgp 24, 2011 3:24 pm

Viską reikia daryt su protu. Pvz. kur auga keletas didelių laukinių obelų ar kriaušių, rudenį natūraliai būriuojasi šernai, stirnos. Tas pats vyksta mūsų kaimo sode. Nei vienu, nei kitu atveju žvėrims žalos nėra, tiesiog daugiau maisto, o rezultate daugiau žvėrių. Kiekvieną atvejį reikia nagrinėt atskirai, kad nepridaryt ir neprisidaryt bėdos. Kai medžiotojai maitina šernus pesticidiniais kukurūzais (jiems nenatūraliu maistu)- jie tiesiogiai juos atpratina ieškotis maisto ir tuo pačiu nuodija. Čia jau blogai. O jei mes žuvis maitinam sliekais- upėje toje vietoje tiesiog atsiranda daugiau sliekų ir todėl daugiau žuvų.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė Eimutė » Ket Rgp 25, 2011 10:03 am

Galvojant apie realias galimybes teka pagalvot kiek pajėgsi ir kiek suspėsi. Užsimojus perdaug, bus liudna, kad neapžioji visų darbų. Tas pats žmogus kuria ką pateikti rinkai, rūpinasi rinka, rūpinasi pristatimu. Ir jei kurtume turgeli geriausia, kad tas pats būtų pardavėjas. Kažkaip sudėtingai atrodo.
Širvintos
Eimutė
 
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Ket Rgs 23, 2010 1:08 pm
Miestas: Širvintos

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Ket Rgp 25, 2011 11:01 am

GŽ profesionalas- tai tas, kuriam tai svarbiausias ir pagrindinis užsiėmimas. Tik tokiu atveju viskam užteks laiko (ir dar liks) ir bus kažkoks rezultatas. Rinką kuriam visi bendrai, ne augintojai irgi prie to prisideda (bent jau turėtų prisidėt).
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Pen Rgp 26, 2011 12:30 pm

Ir jei kurtume turgeli geriausia, kad tas pats būtų pardavėjas. Kažkaip sudėtingai atrodo.

Dėl prekybos yra visokių nuomonių, vieni pasisako už tiesioginį augintojo ir valgytojo bendravimą, kiti neturės tam laiko ir norėtų, kad pardavimais rūpintųsi kažkas kitas. Visaip įmanoma, bet perduodant prekybą tarpininkui atsiranda šviežumo klausimas. Įsivaizduokit, kad atsiranda GŽ parduotuvė, į kurią ūkininkai pristato savo produktus ir nesurūpina nei klientais, nei pardavimo procesu. Produktas gali stovėt parduotuvėj daugiausiai parą. O kas toliau? Kaip parduotuvė atsiskaitys su ūkininku? Jei mokės jam iš karto- neparduota produkcija eis į minusą arba reikės apgaudinėt pirkėją (galima organizuot jos perdirbimą, bet nuostoliai vistiek neišvengiami dėl didelių kainų), o jeigu po pardavimo- nuostolis bus ūkininkui. Dirvoj daržovė gali būt ilgesnį laiką, nei sandėlyje. Be to, ūkininkas praranda didelę dalį pajamų: niekas nepardavinės už 10%. Dar- parduotuvė ar turgus "prišauks" valstybės maitvanagius, kurie vėlgi mums visai nereikalingi. O jeigu uždaras turgelis, kuriame renkasi supratingi, iš anksto informuoti pirkėjai- jie tikrai norės bendraut su pačiu augintoju, ne su tarpininku.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė vigintas » Pen Rgp 26, 2011 2:55 pm

Najau, najau morka gali ir ilgiau pastoveti jei teisingai saugoti :) O pora kartu per savaite prekant iprastus maisto produktus, kazko bendrauti jau tingesis :) Pabendravai pora kartu ir gerai :) O vazineti is Vilniaus i kokia Ukmerge, kad nusipirkti salotu vienam kartui (juk jos tik para normalios islieka ) , cia jau kruta net turtingu tevu auksiniam jaunimui, nebent juos kokiais psihotropiniais vaistukais pripumpuoti :)
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Pen Rgp 26, 2011 3:48 pm

Najau, najau morka gali ir ilgiau pastoveti jei teisingai saugoti :)

Subrendusi, kurios gyvybiniai procesai sulėtėję- gali, jauna nelabai. Nesukursi kiekvienam atvejui atskirų taisyklių, todėl nustatėm bendrą tvarką- para ir viskas, kad nebūtų nesusipratimų. Uogoms ir to ryškiai per daug. Žinoma, teisingu saugojimu "galiojimo" laiką galima labai pailgint, bet kas visa tai sukontroliuos?...
O vazineti is Vilniaus i kokia Ukmerge, kad nusipirkti salotu vienam kartui (juk jos tik para normalios islieka ) , cia jau kruta net turtingu tevu auksiniam jaunimui,

Tai ir sakau, kad ūkyje pirkėjas turi įsigyt kasdieninio MAISTO, o ne tik salotų ar cukinijų. Tuomet, jeigu jam apsimokės, važiuos. O jeigu jam salotų reikia kiekvieną dieną- teks pačiam augintis, ką mes ir skatinam. Jeigu ir būtų turgelis, su kitais metais numatomomis pajėgomis jis veiktų daugiausiai dvi dienas per savaitę. Bet kokiu atveju pirkėjas liks nuskriaustas, ar finansiškai, ar kokybiškai, bet čia ne mūsų problema, mes rūpinamės augintojais.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Sek Rgp 28, 2011 11:41 pm

"Gelbėjam" toliau. Pasirenkant veiklos kryptį ūkininkas nebūtinai turi orientuotis į plataus vartojimo produktą, dažnai daug pelningesnės bus retos, ribotos paklausos kultūros. Buvau užsiminęs apie originalumą, pasirenkant tradicinių kultūrų veisles. Tas pats galioja ir pasirenkant ūkininkavimo kryptį. O gal geriau augint mažai, bet labai reto ir mažai žinomo produkto, turinčio labai ribotą paklausą? Niekada nieko neišeis, jei ūkininkas orientuosis į aplinkinius: atseit anas augina bulves, jam apsimoka- auginsiu ir aš. Taip gimsta konkurencija, o kūrybingam ūkininkui ar verslinkui niekada nebus konkurencijos. Apie tai labai verta pagalvot.
Ir ne tik apie maisto produktus- iš augalų gaminama labai daug ko... Bet profesionalas turėtų pats turėt originalių idėjų, todėl kol kas patylėsiu ;). Tiesiog kiekvienas, besiruošiantis gyvent iš ūkio, turėtų pagalvot, kuo jis išsiskirs iš kitų ūkininkų. Jeigu niekuo- gal neverta ir pradėt?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pagalba profesionalams

Standartinė saulius » Pir Rgs 05, 2011 12:29 pm

Taip pat kviečiu visus, neabejingus GŽ, prisidėt prie mūsų profesionalų, kuriančių mišrius natūrinius ūkius, palaikymo.
Turim Lietuvoj ir įvairių gerų daržovių, vaismedžių, paukščių, gyvulių veislių, tik jos išsimėtę ir žmonės tiesiog nežino (dauguma, aišku, silpnai ieško...) kur jų rast. Atsiliepkit, kas turit ką įdomesnio. Aš asmeniškai galiu šiek tiek aprūpint (kol kas nedaug, kitais metais bus daugiau) retomis (tiek senomis, tiek pačiomis naujausiomis) ir labai ištvermingomis vaismedžių veislėmis (įskiepiais), kitais metais, jei viskas gerai seksis- grybų miceliu ir gal dar kai kuo. Tariuosi dėl absoliučiai atsparių šalčiui žemaūgių obelų ir kriaušių poskiepių, naujų stambiavaisių slyvų veislių, po metų turėtų kažkas būt. Galiu "užtart" įsigyjant retesnių prieskoninių augalų (užsakant iš anksto, kad padaugintų). Kiti (gal patys atsilieps) turi įdomių daržovių, bulvių, paukščių (kiaušiniams ir mišraus ūkio sistemos kūrimui). Mums svarbu turėt tokias kultūras, kurių rinkoje nėra ir kurios visiškai prisitaikę prie mūsų sąlygų ir šaltėjančių žiemų. Ir, žinoma, nemėtyt jų bet kam, kad kiekvienas ūkis išlaikytų savo originalumą.
Dėl ūkių projektavimo, konsultavimo ir pagalbos įgyvendinant projektus- sąlygos tos pačios. Kuriantiems mišrų natūrinį ūkį- didelės lengvatos.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Ūkio strategija

Standartinė saulius » Ket Geg 17, 2012 9:30 pm

Atkėliau šią temą iš kitur, nes ji labai aktuali, bet visiškai nepupuliari.
Štai neseniai iškilo klausimas apie kainas: ar reikia laikyt aukštas GŽ produktų kainas, kad juos įpirktų tik pasiturintys žmonės, ar kainas sumažint tiek, kad bet kas galėtų įsigyt gerų produktų. Ir vienas populiariausių produktų, dėl kurio kainos kyla įvairių minčių- bulvės. Vieni sako, kad dešimt litų už kg- labai brangu, kiti- kad labai pigu. O kaip iš tikrųjų? O iš tikrųjų ir labai brangu, ir labai pigu. Yra bulvių, kurių kilogramas nevertas nė lito, nesvarbu kaip jos augintos, o yra tokių, už kurias ir penkiasdešimt mokėt ne griekas. O ūkininkas rašo: "auginu bulves, kainuoja tiek ir tiek". Ir visiems gerai, pirkėjas nelabai ką nusimano, o ūkininkui bile kažkas auga. Neparduos- atiduos pusvelčiui, panašiai tiek jos būna ir vertos. Ar ne laikas, norint turėt kažkokias realesnes pajamas, susirūpint tuo, ką auginam?
Vieni gudresni nepagaili laiko paieškot informacijos, investuoja į sėklą, tyliai dauginasi rimtesnes veisles, turi kažkokią strategiją- ruošiasi ateičiai. O ką daro kiti? Augina bulves :lol:. O kas toliau? Jeigu toks rimtesnis augintojas po poros metų išeina į rinką su tik dvigubai brangesniu, bet dešimt kartų geresniu produktu? Ką tada kaltinsim? Savo nekūrybiškumą ir strategijos neturėjimą.
Beje, bulvės čia visai ne prie ko, tiesiog stovi ant akių tai ir parašiau. Tas liečia absoliučiai visus produktus. Visus juos galima parduot ir labai brangiai, ir labai pigiai ir priklauso tai, mano manymu, tik nuo paties augintojo atsidavimo savo darbui...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Ankstesnis

Grįžti į Verslas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron