Kerpės kaip ir augalai - vykdo fotosintezę, reiškia įkvepia CO2, o iškvepia O2. Anglį pasilieka savo kūnuose ir gamina angliavandenius, kuriuos valgo visokios kitos gyvybės formos, kurios nemoka pačios vykdyti fotosintezės.
Kerpių išskirtinumas toks, kad jos gali augti ten, kur jau augalai negali augti (ant akmens, ant medžio kamieno) ir, kad jos efektyviau išnaudoja paviršių nei dumbliai. Nes dumbliai irgi vykdo fotosintezę, gali gyventi ant akmenų ir kitų nejudančių paviršių, tačiau kerpės daugiau fotosintezės vykdo, nes jų paviršiaus plotas didesnis tame pačiame centimetre. Kerpė tai grybas plius dumbliai. Tai jei dumbliai išsidėstytų lygiame kvadratiniame centimetre, tai jų būtų tarkime 10 000. O kerpės forma sukuria iškilimus ir įdubimus, ir tame pačiame kvadratiniame centimetre mes jau gauname keliais aukštais augančius tuos pačius dumblius, kurių gali būti 30 000. Va ir sutaupom vietos.
Nepainiokite kerpių su kempinėmis. Tai skirtingi dalykai. Kerpės auga labai lėtai. Jas galima veisti. Kai kurias kerpes galima parsinešti ir padėti pas save, kai kurioms teks sukurti sąlygas, kad jos įsiveistų, nes neįmanoma pernešti.
