Ekosistema

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Ekosistema

Post by Laimis Žmuida »

nes as matau, kad pasakymas, kad gamtineje zemdirbysteje
automatiskai viskas turetu susireguliuoti ne visada suveikia
O aš sakau, kad suveikia visada, bet tik ten, kur ir turi suveikti. Kartais žmonės pamulčiuoja šiltnamį arba vazonėlį ant palangės ir įsivaizduoja, kad ten jau gamtinė žemdirbystė ir, kad ekosistema turi susikurti. Žinoma, tokiais atvejais nesusikurs ir automatiškai niekas neišsispręs. Bet apie tokius atvejus niekas ir nešneka. Jei ūkininkaujate ten, kur negali ekosistema susikurti, tai nevarykit ant GŽ kūrėjų, jog mūsų teiginiai neveikia ar yra neteisingi. Greičiau yra taip, kad nesuprantat arba kažką ne taip darot, o ne, kad jie neveikia ar negali veikti iš principo.
kice
Posts: 30
Joined: Thu Apr 26, 2012 9:56 pm
Location: Pakruojis
Contact:

Re: Ekosistema

Post by kice »

Dabar aisku pasidare, kodel mano braskyna nugrauze grambuoliu lervos.. pasirodo del to kaltas mulcas.. O va tu lervu valgytojai nepasirode per 5 metus.. Braskyna sunaikinau pati :)
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by Gabriele »

Papasakokit kokias sąlygas lervų valgytojams sudarėt ar pasiūlėt?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by saulius »

Pagrindiniai grambuolių lervų valgytojai- kirstukai, kurmiai, varnėnai ir stambieji žygiai. Neskaitant parazitų- jų daug, kaip ir visur.
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ekosistema

Post by inga30 »

Pas mus gram.lervu daug atsirado ten kur pernai buvo pjuvenom mulčiuota,bet dar problemu kolkas nekelia,bet jos po žeme gyvena tai kaip varnėnai jas gaudo?
O vištos idomu jas lesa.
JurgitaZ
Posts: 34
Joined: Sun Mar 20, 2011 7:06 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by JurgitaZ »

Vištos grambuolių lervas lesa su didžiausiu malonumu :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by saulius »

Išvada: rudenį ir pavasarį pravartu į daržą suleist vištas. O grambuoliams prisodint klevų- bus vištoms daugiau gero maisto.
Saulius Jasionis
KristinaL
Posts: 18
Joined: Wed Nov 16, 2011 3:40 pm
Location: VILNIUS
Contact:

Re: Ekosistema

Post by KristinaL »

Neapsidžiaugiau aš tais grambuoliais (pas mus dauguma mažiuku, lyg vasarniais vadinami: jei sugraužė žemoges, avietes, liepas, ažuolus, ka kur graužia žirnius, juodus ir raudonus serbentus, rožes... žodžiu, jiems viskas skanu. Tai tiesiog košmaras. Renkam juos nuo mūsų augalu 2kart per dieną. Vat ir klausimas: permažai paukščių? Preš 3-4 metus tų grambulių nebuvo daug (sprendžiam pagal augalų naikinimą), o aplinka nepasikeitė.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by saulius »

Per mažai paukščių, kirstukų, ežių...
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Ekosistema

Post by laisvas kaimietis »

Pas mane grambuolių begalės. Paukščių taip pat. Visi patenkinti :) Pernai buvo be proto daug amarų ir mažų, į grambuolius panašių lapgraužių. Nieko nedariau, tik stebėjau. Šiemet rodosi, kad paukščių padvigubėjo, o boružių pilna visur (anksčiau irgi buvo, bet nedaug). Aš toliau stebiu ir džiaugiuosi :) Ekosistema visada žino ką daryti.
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Augalų gyvenimas”