Ar galima permaitinti?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Ar galima permaitinti?

Post by Vėjai »

Ačiū Sauliau.Viskas baigia susidėlioti.
Tai vėl grįžtu prie nelaimingų pomidorų.
Sakei, kad jie mieliau auga skurdesnėj aplinkoj ir pratę liesiau maitintis.
Tai kokios tos liesesnės sąlygos ? Mažiau mulčiuoti ? Tai vėl gi prisigaudys visokio konservuoto maisto.
O pirmoji mano mintis buvo dėl pačio pomidorų auginimo būdo.
Nes vienas veiksmas prieštarauja kitam:
Sodinau gulsčiai, kad priaugintų papildomų šaknų ir stebų, o po to kirtau ir mažinau tų stiebų skaičių.
Tai gal auginti tą vieną stiebą, pagenint apatines šakas ir skabant pažastinukus, ir ramu.
Ir tikrai kitamet rišiu pomidorų krūmus. Nes nerišti visiška raizgalynė, negali nei normaliai užmulčiuoti, ir noksta vėliau.
Suprantu, kad tik su praktika atrasiu ir man tinkamiausią būdą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ar galima permaitinti?

Post by saulius »

Ar aš sakiau, kad mieliau auga skurdesnėj aplinkoj? Atsiprašau, jei taip sakiau. Mielai jie auga ir ant mėšlo krūvos, tiesiog prisitaikę prie skurdesnės aplinkos ir vaisiai tuomet skanesni būna. Bent man. Nu man liesesnės sąlygos gaunasi savaime: smėlio dirva ir žolės mulčias nelabai storai. Kad maitintųsi tik dirvos- mulčio sandūroje. Jokių kompostų. Ant kompostinės šiltlysvės pasodinti išbujojo, o vaisių kaip ir nebuvo.
Galima pažiūrėt iš psichologinės pusės: pomidorai (laukiniai) įpratę prie skurdesnių sąlygų, nei mūsų lysvės. Jei jiems labai gerai- augina daug lapų, bujoja, sutankėja ir nesidaugina- neskuba nokint vaisių. O jei sąlygos skurdesnės- skuba nokint. Ir ne tik nokint, dar jiems reikia, kad kažkas tuos vaisius suvalgytų, reiškia jie turi būt skanūs. Va todėl skurdesnėmis sąlygomis vaisiai būna skanesni.
Konservuoto maisto neprisigaudys, jei viršuj vyks fermentacija. Juk vistiek mulčiuojat. O genėt ir rišt- gerai, apšviesti vaisiai greičiau noksta.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Ar galima permaitinti?

Post by Vėjai »

[*]Jei jiems labai gerai- augina daug lapų, bujoja, sutankėja ir nesidaugina

Tai va man taip ir buvo. Smulkūs ir neskanūs. Bandysiu ir veisles pasirinkti, nes dabar buvo, kas pakliuvo.
Smėlio dirvą man tik pasapnuot. Toje vietoje, kur mano daržas, buvo toks medžių užvartų šabakštynas - dvi žiemas kurenuosi tomis malkomis. Žemė neliesta, nedirbta, puveninga. Net velėnos nebuvo.
O dar molis.Saldainiukas tradicinei daržininkystei. Žolė ten šalia daržo, nors sultis spausk. Taigi skurdesnių sąlygų neįmanoma sukurti.
O norint gerai mulčiuoti, reikia rišti pomidorus. Nes kai guli, iš stiebų šaknis leidžia. Tai arba kiloti ir rauti, laužyti tuos stiebus, arba dengti mulčiumi ir pomidorus. Tik kaip prinoks užmulčiuoti ;)
Post Reply

Return to “Augalų gyvenimas”