Nėra fotosintezės!?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Nėra fotosintezės!?

Post by saulius »

Saulius Jasionis
nerijus.a
Posts: 15
Joined: Wed Jun 30, 2010 11:13 am
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by nerijus.a »

Atleiskit, bet straipsnis baisiai pseudomokslinis. Panašiai yra įrodinėjama kad žemė plokščia, ar kad jai tik keli tūkstantukai metų. Tokios sąmokslo teorijos niekada neturi jokio alternatyvaus paaiškinimo kaip viskas veikia iš tiesų, tik bando klaidingom prielaidom sutriuškinti įprastą mokslą.

Straipsnyje meluojama pastoviai, tai jokie augalai azoto nefiksuoja, tai lapai deguonį vartoja, tai pareiškia kad fotosintezės metu augalai išskiria CO2. Galų gale tėškia kad fotosintezės aplamai nėra. Aišku alternatyvos kaip augalai pasigamina angliavandenių nepateikia, matyt šventos dvasios pagalba.
Straipsnyje minimi bandymai visiškas blefas. Uždaruose terariumuose augalai VISADA miršta. Įprastiniuose "uždaruose" terariumuose arba yra skylių, arba įleidžiami gyvūnėliai ar mikrobai, besimaitinantys dirvoje esančiomis medžiagomis.
Iki galo atleiskit neskaičiau, per daug nusikalbama pirmoj straipsnio daly.

Tad linkiu gamtinę žemdirbystę vystyti tikrais mokslo pagrindais, botanika yra pakankamai išbaigta sritis. O šarlatanų visada bus, tik reik mokėt juos atpažint.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by saulius »

Kad straipsnyje rašoma tiesa- neteigiu. Teigiu ką kita: tiesa dar toli gražu nepažinta... Kad augalai negali per lapus įsisavinti pakankamo kiekio anglies dvideginio- aišku kiekvienam pastabesniam sodininkui. Per mažai jo ore, kad augalas sukauptų pakankamą kiekį anglies. Kad per šaknis gauna ištirpusį vandenyje- įtikinama, ten jo kur kas daugiau, ypač GŽ darže ar sode ;).
Uždaruose terariumuose augalai VISADA miršta.
Dėl šito galiu drąsiai prieštaraut, nes įvairius augalus auginu daug metų, išbandęs įvairiausius būdus, tame tarpe ir hermetinius indus. Nemiršta, dar geriau auga... Kai kuriems augalams, kaip paparčiai ar samanos pirmomis gyvenimo dienomis ir savaitėmis, hermetinis indas labai patinka.
Praeitą vasarą kieme voliojosi plastikinis butelis, kuriame buvo kažkokio smėlio (neatsimenu, ką aš ten buvau prikišęs, po to išpylęs). Voliojosi užsuktas. Taigi išdygo jame kažkokia žolė ir augo, kol prisipildė visas vidus. Po to iškepė nuo karščio... Ką ji valgė?
Saulius Jasionis
nerijus.a
Posts: 15
Joined: Wed Jun 30, 2010 11:13 am
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by nerijus.a »

Šiaip kvailas klausimas: o tai kaip sodininkas pastabumas padeda suprasti, kad augalai neįsisavina CO2 iš oro? Nes aš pats tai tikrai akim atmosferos sandaros ir lapų porų neįžiūriu :) Sutinku kad CO2 ore yra nedaug, bet kodėl manot kad jo yra per mažai, o ne tiek kiek reikia, ir galbūt net daugiau?

Pataisykit, jei klystu, bet kiek pamenu iš biologijos, tai CO2 ne per lapus sugeba įsisavinti arba belapiai augalai, kaip kaktusai, poras turintys ne apatinėje lapų dalyje, bet tiesiai ant koto. Bei vandens augalai, sugebantys CO2 įsisavinti iš vandens. Kiek pamenu, įprasti augalai visą jiems reikalingą CO2 gauna iš oro. Kas skatina jus manyti kitaip?

Dėl hermetiniu indų. Viena - reikia pasakyti, kiek laiko trunka toks auginimas, jei tik kelis mėnesius, ir indas ne per mažiausias, tai pilnai gali užtekti jame esančio CO2. Ir sutinku kad kai kuriems augalams CO2 trūkumas "patinka", jie auga greičiau.
O ilgesniem laikotarpiam reikia žiūrėti kokios gyvybės turime hermetinam inde. Gali paaiškėti kad indas privisęs CO2 gaminančių mikrobų. Šiaip yra populiaru terariumuose laikyti tarkim žiogus, tokios sistemos gali gyventi visai be išorės atmosferos poveikio ilgą laiką visas medžiagas gaunant per vandenį.
Tad tokie eksperimentai labai slidūs, jie tikrai neleidžia įrodyti tokių super sąmokslų teorijų, kad Fotosintezė tai kone žydų sąmokslas prieš pasaulį.

Ir vėl, man labai įdomu, kokia gi būtų alternatyvi teorija, jei pasakytume kad fotosintezės nėra? Iš kur gaunama energija tada?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by saulius »

Aš kol kas nemanau, kad jos nėra. O kad dvideginį gauna šaknimis, o ne lapais- esu tikras. Angelių nereikia matyt, pakanka stebėt augalo augimą. Kuo ramesnėj vietoj, kuo mažesnis oro judėjimas- tuo geresnis augimas. Kuo aktyvesnė fermentacija dirvos paviršiuj, t.y. kuo daugiau išsiskiria dvideginio- tuo geresnis augimas ir derlingumas. Ir paskaičiuot nesunku: kubinis metras oro sveria kilogramą su trupučiu, anglies jame- viena dešimtoji gramo. Kad augalas užaugintų dešimt kilogramu masės, t.y. maždaug kilogramą sausos masės, jam reikia ne mažiau puskilogramio anglies, o tai yra penki tūkstančiai kubų oro. Ir toks kiekis turi pralyst per kažkokias mikroskopines angeles, nors lapuose nėra jokio siurblio, tik vienpusiai vožtuvai. Kokiu būdu tai gali pasidaryt? jei moliūgas užauga per penkiasdešimt dienų, per jo lapus turi pereit šimtas kubų oro per dieną. Per mikroskopines angeles, laisvo tekėjimo būdu. Jau nekalbant apie tai, kad slėgis lapuose didesnis už atmosferinį. Lapai- šalinimo organas.
Saulius Jasionis
nerijus.a
Posts: 15
Joined: Wed Jun 30, 2010 11:13 am
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by nerijus.a »

Techninė diskusija gavos :), nepyk Sauliau, kad neatstoju, tiesiog supykdė mane tas straipsnis, kad tokios nesamonės rašomos, tai dabar prie tavęs kabinėjuos :) Ginčijuos tik vargiai beprisimindamas, kad augalai taip elgiasi, dabar panaršęs internete nerandu kaip iš tikrųjų yra. Tad tikrai galiu būti neteisus, Bet :)

Kodėl sakai kad CO2 turi praeiti "laisvo tekėjimo būdu"? Tarsi lapuose atsidaro angelės ir įskrenda CO2. Angelės atsidaro, bet procesas vyksta lapams prakaituojant. Į atmosferą išgarinant vandenį, įsiurbamas dvideginis. Tikriausias siurblys, nors ir nepagrįstas slėgio skirtumais.
Dar, ar tikrai viena dešimtoji gramo? Va radau parašyta, kad CO2 sudaro 0,03% oro tūrio. Kadangi CO2 molekulinė masė tikrai bus didesnė už oro vidurkį, gausim ir visą pusę gramo.

Nežinau, aplamai viskas pernelyg paremta nepamatuojamom nuojautom, tarsi sėdėdamas prie moliūgo kažkaip suskaičiuotum kiek gi tų kubų praeina. Kad ir tūkstantis, kodėl gi ne, jug difuzijos dar niekas neuždraudė? Be to bent mano moliūgų lapai tai labai dideli :). Hmm, gal ne šiaip sau? Gal būtent taip moliūgai ir aprūpina milžiniškus vaisius?
O tuo tarpu mokslininkai vargsta skaičiuodami, matuodami ir permatuodami. Negerbiam jų darbo :). Va pvz lengvai panaršęs internete randu krūvą mokslinių tyrimų, kaip praturtinus orą CO2 pagreitėja augimas bei sumažėja vandens nugaravimas: http://www.co2science.org/subject/t/sum ... ration.php
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nėra fotosintezės!?

Post by saulius »

Nerijau, nepradėkim apie "mokslinius tyrimus" iš interneto, kurių neįmanoma patikrint ir kurie mums nieko neduoda. Aš praktikas ir man, tiesą sakant, visiškai nesvarbu, kokia oro molekulinė masė. Aš matau kaip ir kokiomis sąlygomis kas auga ir sugebu iš to daryt išvadas. O ką jie ten įkvepia ar iškvepia- mes gi nematom ;) . Geriau apie miško sodą pakalbėkim- bent nauda bus ;) .
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Augalų gyvenimas”