Switch to full style
Atsakymo rašymas

Ką sodinti pavėsyje

Ket Spa 14, 2010 11:06 am

Kai kuriems augalams reikia pavėsio, o kai kurie gali augti ir pavėsyje, ir atviroje vietovėje. Šią temą iškėliau, nes viena forumo lankytoja paklausė ką sodinti medžio pavėsyje.

Žiūrint koks medis ir koks po juo susiformuoja pavėsis. Koks medžio agresyvumas. Po medžiais tiktų auginti meškinius česnakus, kitus laukinius česnakus. Galima auginti rabarbarus, jonpaparčius, garšvas, miškines ir krūmines žliūges, plautes. Po pušim galima bandyt auginti bruknes, mėlynes, apynius. Iš krūmų po medžiais galima įkišti serbentus, kukmedį, po aukštesniais net šermukšnį ar lazdyną, vis turint omenyje, kad jie prasčiau derės, nei atviroje vietovėje, uogos bus rūgštesnės, jų mažiau, bet galbūt geresnės savo maistinėmis savybėmis.

Hmm... ką čia dar pasodinus po medžiais? A, tiesa. Grybus galima auginti. ;)

Re: Ką sodinti pavėsyje

Pen Spa 15, 2010 7:30 am

Ačiū, Laimi, kad pradėjot naują temą mano užduotu klausimu. Jūsų pasiūlytas asortimentas pavėsiui daržininkui gana netradicinis, bet kaip suprantu, visus jūsų išvardintus augalus galima vienaip ar kitaip valgyti.

Kaip atsikviesti į savo lysvę augalus, kurie šiaip laikomi piktžolėmis (žliūgės, garšvos) arba yra laukiniai?

Ir ar apskritai verta juos auginti, jei jie gamtoje ir taip gražiai auga? Jūs kitoje temoje rašėt:
"Gamta sodina vietinius augalus, kurie sugeba vėl ir vėl pasidauginti patys. GŽ sodina kultūrinius augalus, kurie be žmogaus pagalbos neaugtų visai arba augtų kitaip."

Gėlytės, taip. Jos visada gerai, tačiau kokios gėlytės mėgsta pavėsį?

Re: Ką sodinti pavėsyje

Sek Spa 17, 2010 2:20 pm

Įdomu kokiems krūmams butų gerai pavėsyje, norėčiau apželdint nuo kelio pusės, šioje vietoje šešėlį meta didžiuliai klevai?

Re: Ką sodinti pavėsyje

Sek Spa 17, 2010 2:25 pm

O kokia dirva ten?

Re: Ką sodinti pavėsyje

Pir Spa 18, 2010 9:57 pm

Paviršius juodžemis, apačioje molis. Visur čia molis.. Auga garšva. Sakyčiau drėgna, ypač šiemet.

Re: Ką sodinti pavėsyje

Pir Spa 18, 2010 10:11 pm

Iš uogakrūmių galima juodą serbentą augint, bet uogos bus rūgščios. O šiaip augs bet kokie miško krūmai.

Re: Ką sodinti pavėsyje

Pen Spa 22, 2010 12:40 pm

Pavesi gerai auga citrinvytis ,tik jis ne krūmas,galima sodint po medžiais sako su beržais gerai draugauja.tad prisodinau pažiūresim ar tikrai.

Re: Ką sodinti pavėsyje

Ket Kov 10, 2011 1:14 pm

O kopūstinės daržovės augtų plotelyje rytų pusėje, kurį nuo maždaug 13 val. vasara pradeda dengti namo šešėlis?
Visur randu, kad visos kopūstinės geriausiai auga , kai yra apie 18 - 20 šilumos. O praeitos vasaros karščiai atviruose saulėtuose plotuose jas tiesiog svilino.
O dėl šėšėlį toleruojančių daržovių radau tokią informaciją:
Daržiniai špinatai, rūgštynės, porai, rabarbarai, lapinės salotos, rukolos, lapiniai kopūstai, salierai, laiškiniai svogūnai, petražolės, šalavijai, salptinės sultenės, pipirmėtės, krapai.
Net moliūginės toleruoja pavėsį. Tik reiktų pakabinti ant atramų, kad lapai sugautų daugiau šviesos. Vaisiai aišku bus mažesni, nei saulėtose vietose.

Re: Ką sodinti pavėsyje

Ket Kov 10, 2011 1:26 pm

Kopūstai mėgsta vėsą, bet saulės jiems reikia. O pavėsį mėgsta daug šilumamėgių augalų, net agurkai ir vynuogės, bet šilumos jiems reikia. Šiltuose kraštuose pavėsy puikiai auga, o pas mus šiluma tik saulėkaitoj dažniausiai būna.
Rabarbarai tai auga normaliai.
Šiaip daug kas gerai auga išsklaidytoj šviesoj, jei šilumos užtenka.

Re: Ką sodinti pavėsyje

Šeš Kov 26, 2011 11:39 am

Dabar tikriausiai visus prajuokinsiu, bet turiu tokią "crazy" mintį :twisted: : ar būtų galima pasėti keletą saulėgražų ir kukuruzų, o paskui agurkus į tą pačią lysvę- kad anie liptų ant tu kotų- ir šiek tiek pavėsio būtų, ir šilta agurkams būtų, ir gal taip miltligės lapų nepultų :?: Tik ar saulėgrąžos ir kukurūzai atlaikytų agurkų "antplūdį" ir ar iš viso jie norėtų lipti į tokius kotus? :oops: Gal kas yra ką panašaus bandęs?
Atsakymo rašymas