Page 1 of 4

Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 2:21 pm
by saulius
Pavyko suprast, ką reiškia valgomų dalykų kvapas ir kodėl vieni jų kvepia tiesiog normaliai, skaniai, o kiti- beprotiškai skaniai. Bet... maloniai kvepia ne tik tai, kas valgoma ir tas yra keista. Mums malonus kai kurių žiedų kvapas, kai kurių- labai malonus, o kai kurių- atstumiantis. Arba iš toli- malonus, o iš arti- ne, pvz. lelijų. Vėlgi, jei mąstyt logiškai- žiedai kvepia vabzdžiams. Pagal tą pačią logiką mūsų jų kvapas neturėtų nei kiek jaudint- žiedų mes neapdulkinam, nevalgom (jei valgytumėm- augalui būtų daugiau žalos, nei naudos). Aišku, kad savo kvapu kai kurie augalai tiesiogiai mus vilioja pas save. Kam?

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 4:20 pm
by S1mas
Dar veikia ir kiti niuansai: kvapas gali būti malonus 5 minutes, vėliau atstumiantis. Malonus dėl to, kad vaikystėje patiko, asociavosi su kažkuo malonaus.
Gal dėl to mums patinka, kad turime kažką bendro su bitėmis?

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 5:11 pm
by saulius
O ką bendro gali turėt su bitėmis?

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 6:28 pm
by vigintas
O kodel kvapas su bitemis ???? Meslas kvepia, zmogus turi unikalu savo kvapa labai priklausanti nuo nuotaikps ir sveikatos busenos, ir skoni turi zmogus savita. CHemines reakcijos turi kvapus, ne visos zinoma, aukstikalniu oras turi nepakartojama kvapa, ten kur jau vien ledynai tvyro... Daugelis dalyku turi savus kvapus.... Ir skirtingi gyvunai turi skirtinga kavapo jautruma, na suns kiek pranasesis uz zmogu, suo aplamai orentuojasi kvapu pasaulyje, nes nemato spalvu ir aplamai prastokai mato :)
Sauliau kiek per siaurai ir grubiai ziuri - lelija kvepia tik todel kad nori buti isdulkinta ???? :) Na juk ne visas gyvenimas is sekso susideda :) (apdulkinimas augalu seksualine funkcija, pratesiant gimine - cia paaiskinimas kad nebanintu iskarto :)

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 7:21 pm
by saulius
Nesvarbu, viskas kvepia ar ne viskas. Svarbu tai, kad vieni kvapai mums malonūs, o kiti ne. Gamtoj nieko nėra šiaip sau, viskas turi prasmę, tik ne viską suprantam. Valgomų produktų kvapas mums pasako apie to daikto tinkamumą konkrečiai mums ir konkrečiu laiku. O ką sako žiedo kvapas? Galėtumėm gi būt jam abejingi- bet ne. Pvz. kas yra grožis, kas mums gražu ir kodėl? Viena pusė- tas, kas sąlygojo mūsų išgyvenimą seniai seniai... Pvz. turbūt nėra žmogaus, abejingo tigro ar leopardo grožiui, o kokios varnos grožį ne kiekvienas įžvelgs. Tas pats turėtų būt ir su kvapais. Jei žiedai mus vilioja- kažkas tame yra.

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 9:33 pm
by saulius
Prašymas: rašykit tik tuo atveju, jei turit ką aiškaus pasakyt. Pradėsiu banint, jau nusibodo trint.

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 10:22 pm
by S1mas
Kodėl bitės? Gi visi gyvūnai susiję. Bitės gyvena bedruomenėmis, kuriose daug panašumų į žmonių bendruomenes. Kodėl mūsų gali emocionaliai neveikti gėlių kvapai, jeigu jie veikia bites? Tokiu atveju "atkasti", kur yra kvapo "malonumo", ar "nemalonumo" priežastys, taip lengvai ir nepavyks.

Re: Kvapai

Posted: Sun Jan 30, 2011 10:33 pm
by saulius
Kodėl mūsų gali emocionaliai neveikti gėlių kvapai, jeigu jie veikia bites?
Ir vistiek nesuvedu galų... Visi emociniai aplinkos poveikiai formavosi evoliucijos eigoje. Bitės gi mums ne giminės, jas kvapai veikia visai dėl kitų priežasčių. Gal gali aiškiau išdėstyt, kame matai panašumą?

Re: Kvapai

Posted: Mon Jan 31, 2011 11:36 am
by S1mas
Sauliau - sunkiai tie galai susives. Koks mokslininkas tyrėjas, matuodamas vien racionaliu mastymu, žiūrėk nuspręstų, kad emocinis reagavimas į gėlių kvapus yra atavistinis. Reikštų, kad kvapas anksčiau turėjo tam tikrą funkciją žmogui, kurios vėliau neteko. O va čia ir bitės :) Žiūrėk tos funkcijos paieškos nuvestų į tuos laikus, kai žmogus ir bitė buvo viena. Tiesa tai senoki laikai ir iš vis neaišku, ar tokie buvo :)

Re: Kvapai

Posted: Mon Jan 31, 2011 11:40 am
by nawjia
yra toks dalykas kaip aromaterapija. galbūt tai būtų raktas, kam mums reikalinga užuosti tas gėles.