Agrokultūra

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Agrokultūra

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 12:25 am

saulius rašė:John Zerzan (straipsnis rusų kalba) apie žemdirbystės atsiradimą ir katastrofišką poveikį aplinkai bei mums patiems. Geras ir naudingas straipsnis!
http://svonz.lenin.ru/articles/Zerzan-Agriculture.html


Varovas rašė:Gana niūrus straipsnis, beje nesiūlantis jokių alternatyvų ir persunktas sofistika. Einant šia logika, sudirbti galima bet ką... Ar bent pabandė tokie filosofai gerą pusmetį pasibastyt po Afrikos savanas, Brazilijos džiungles ar Sibiro taigą ir išmėgino taip nuoširdžiai ginamą medžiotojo-rinkėjo įvaizdį ? Ko tai labai abejoju..... Jei jau vadovautis autoriaus nuostatom, tai pačioje gamtoje nėra vien juoda ir balta, visur yra atspalviai ir tik nuo mūsų pačių suvokimo priklauso, kaip męs tai priimsim. N.Zelandijos čiabuviai dar visai neseniai ramiai žiaumojo "artimą savo" ir visai nelaikė to amoraliu ar kažkuo neįprastu.... Gal neužmirškim, kad ir dabar prie interneto sėdim ir protingom mintim dalinamės tos pačios agrokultūros dėka....


saulius rašė:Kas dėl interneto- pilnai sutinku. O visa kita... Medžiotojo- rinkėjo gyvenimą taigoj man pačiam teko kažkiek išbandyt ir turiu pasakyt, kad tikresnis tas gyvenimas. Deja, mes nuo jo per daug atitrūkę ir praradę daug reikalingų įgūdžių.
Kitas reikalas: gilesnės dirvodaros procesų, augalų gyvenimo ir apskritai ekologijos studijos neišvengiamai veda prie išvados, kad jokiais dirbtiniais būdais neįmanoma pasiekti tokios kokybės, kokia yra gamtoje. Šiuo atveju gamtinė žemdirbystė- maksimalus priartėjimas prie natūralios kokybės ir "ekologiškumo"(nemėgstu šio žodžio, nes jis nieko nereiškia). O jeigu vertinsim globaliai- deja, žemdirbystė atnešė daug daugiau žalos, nei naudos. Žemdirbystė, kuriai skirtas šis forumas- tai pereinamoji forma, jau leidžianti suprasti pagrindinius dalykus ir skatinanti siekti visiškos harmonijos su aplinka. Pati tikriausia "gamtinė žemdirbystė"- uogavimas, riešutavimas ir pan. miške. Esmė- ne kultūrinti laukinę aplinką, bet "laukininti" kultūrinę.


saulius rašė:Čia yra kitas to paties autoriaus straipsnis: http://lib.babr.ru/index.php?book=3804
Jau linksmesnis. Kaip alternatyvą autorius siūlo būtent tai, apie ką mes čia kalbame: Саму агрикультуру необходимо преодолеть: и как одомашнивание, и потому, что она забирает из почвы больше органических веществ, чем возвращает. Пермакультура — методика, которая, по-видимому, пытается создать земледелие, способное развиваться самостоятельно и воспроизводить себя, а, следовательно, быть ближе к природе и дальше от окультуривания растений. Это один из перспективных временных способов выживания в процессе отказа от цивилизации. Культивирование растений внутри городов — еще один практический аспект переходного периода. Следующим шагом к вытеснению одомашнивания может быть более или менее случайное распространение растений, как это делал Джонни Яблочное Зернышко.
Šiaip J.Zerzan, skirtingai nuo daugumos dabartinių mokslininkų, yra geras ekologas, tikrai verta įsiklausyt į jo mintis.


Varovas rašė:http://www.prihoz.ru/ dar viena gera nuoroda, kur nemaža patarimų sodui, daržui, ūkiui. Šiaip, Sauliau, įsivelsim į polemiką "kas būtų, jei būtų".... ji beprasmė. Ne męs sukūrėm šį pasaulį, tai bent jau pasistenkim jį pasidaryti patogesnį, sveikesnį, protingesnį. Kiek supratau, tam ir skirtas šis saitas.


saulius rašė:Sutinku:-)
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Agrokultūra

Standartinė Ryte » Ket Bal 13, 2017 2:43 pm

Kas supranta angliskai, yra idomus filmas "Establishing a Food Forest the Permaculture Way 2008 " YouTubej sis filmas sudalintas i kelis trumpus (berods 8 ) http://www.youtube.com/watch?v=I62PR4hf ... re=related Ir dar vienas ko gero idomus (kaip gaila kad nesuprantu :((((( http://www.youtube.com/watch?v=tb9XPinj ... re=related


Paskutinį kartą priminė Anonymous Ket Bal 13, 2017 2:43 pm.
Ryte
 


Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron