Vegetariško gyvenimo privalumai

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė povils » Ket Spa 20, 2011 7:22 pm

Dar kartą perskaičiau šią forumo šaką ir prisiminiau M.Goreno savo knygutėje „Ilgas amžius ir sveikata“ pateikia tokį faktą. 1917 m sajungininkams užblokavus Daniją, jai ėmė grėsti badas. Vyriausybė, patarta mokslininkų, priėmė išmintingą sprendimą: skerdė gyvulius, mėsą eksportavo į taip pat badaujančią Vokietiją, likusius pašarinius grudus ir bulves atidavė žmonėms. Vokietijoje, kuri pairinko gyvulių išsaugojimą, žmonės badavo, tuo tarpu Danijoje ne tik kad bado nebuvo, bet dar ir penktadaliu sumažėjo mirtingumas
povils
 
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: Ket Geg 05, 2011 1:17 am
Miestas: Panevėžys

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė Ecka » Ket Spa 20, 2011 8:59 pm

Gal tą galima paaiškinti taip- kad gauti 1 kg mėsos, reikia ne vieno kg grūdų. Žmogui pramisti reikia mažiau, nei paršeliui.
Ecka
 
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: Tre Kov 16, 2011 12:00 am

Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Kov 12, 2012 12:22 am

Grūdai yra koncentruotas, negendantis produktas. Juos lengva auginti, lengva sandėliuoti, lengva transportuoti... Būtent dėl šių savo savybių grūdai tapo turtu - grūdus galima sukaupti į vieną vietą, sandėliuoti, turėti, būti jų savininku. Galima susikrauti kapitalą! Tas yra gerai, tačiau lazda turi du galus - turtas, tai galimybė atsirasti karams.

Jei nieko neturi, tai niekas neatsibels iki tavęs iš už jūsų marių. Kam belstis, jei iš tavęs nėra ko atimti? Visiškai kitaip yra, jeigu tu turi didžiulius sandėlius grūdų. Kažkam tikrai gali kilti mintis - ateiti, nukariauti ir pasiimti grūdus sau, parsigabenti į savo karalystę.

Gyvuliai yra lygiai toks pats turtas kaip ir grūdai. Gyvulys yra koncentruotas, negendantis produktas. Juos lengva auginti, lengva sandėliuoti, lengva transportuoti... Lengva ateiti, nukariauti ir parsivesti šitą savomis kojomis vaikštantį kapitalą pas save.

Kas eis šimtą kilometrų pas tave, jeigu pas tave auga obuoliai, kriaušės, burokėliai, moliūgai, morkos, topinambai... Niekas neis. Nes šis maistas nėra turtas. Jo negali sandėliuoti ilgai ir jį sunku transportuoti. Daugiau išeikvosi energijos kelionei iki apiplėšimo vietos, nei prisiplėši produktų. O dar priedo reikės parsigabenti. Visai neapsimoka pulti.

Taigi pirmasis vegetariško gyvenimo pliusas yra tai, jog prarandama dar viena priežastis kariauti, vogti. Kas gi vagia obuolius, moliūgus?
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė saulius » Pir Kov 12, 2012 12:27 am

Logiškai sudėliojai, nieko nepasakysi. Bet kariaut eidavo ne tik dėl maisto, dažnai ir dėl mergų. Vegetarių mergų irgi niekas neis grobt, vėsokos jos :lol:
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Kov 12, 2012 12:33 am

Antras pliusas, kad vegetarišką gyvenimo būdą labai lengva pradėti. Tą rodo ir mūsų forumiečių praktika. Vegetarai jau užsiaugina beveik visą savo maistą, mėsėdžiai kol kas užsiaugina tik mažą dalį savo maisto. Gyvulius įsigyti sunku, brangu, reikalauja daug investicijų ir patiems gyvuliams pirkti, ir pastatams statyti. Vegetarišką gyvenimą lengva pradėti, beveik nieko nekainuoja. Sėklas išgali kiekvienas nusipirkti, o dėl gyvulių įsigijimo net klubas sukurtas. Ne taip paprasta.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Kov 12, 2012 12:37 am

Trečias privalumas - laisvas laikas. Gyvuliai visgi pririša. Turi melžti, rūpintis. Mantas turi didžiulius daržus, bet ne dėl jų negali atvažiuoti pasisvečiuoti. Jis negali palikti kelių gyvulių, kuriuos reikia nuolatos prižiūrėti. Dviem dienom išeit iš namų negali. Daržas dvi dienas be šeimininko pastovėtų, bet gyvuliai negali.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė vigintas » Pir Kov 12, 2012 1:10 am

Va tai vel dviracius isradineja :) Cia del gyvuliu - kaimynas paziures, draugas paziures ir varyk kur nori, nors ir savaitei. Kaime tai naturalu. O stai, kai sedi vienas, tai jau ne gyvuliuose problema :)
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Kov 12, 2012 1:29 am

O tai ką daryt? Negali gi visi vien obuolius valgyt, tuo labiau, kad gyvo pavyzdžio tai nėra, o mes mėgstam pavyzdžius.


Pavyzdžiai yra, gi vegetarai užsiaugina sau maistą, o mėsėdžiai vis dar mindžiukuoja ir neužsiaugina. Štai tau ir pavyzdys.

Obuolius gali valgyti kiekvienas, o štai mėsą valgyti ne kiekvienas gali. Prisiminkime, kad žmogus iš pradžių buvo rankiotojas. Rankiotoju būti lengva. Gali lengvai ne tik augalų prisirinkti, bet ir sraigių, vikšrų. O medžioti sunku. Pagauk, kad gudras žvėrį plikom rankom. Aš apskritai manau, kad medžioklė yra nenatūralus užsiėmimas ir atsirado ji tik iš bėdos, kai nebebuvo ką rankioti. Arba buvo įsūdyta mums kaip grūdinė žemdirbystė, arba greičiausiai atsirado stepėse, kur nėra daugiau ką valgyt apart gyvulių. Vėliau, jau atsiradus gyvulininkystei pas nomadus ir sukaupus tam tikrą turtą (gyvulius) buvo lengva su jais ateiti ir į sėslius kraštus ir juos "užkariauti". Ir ne dėl to, kad gyvuliai būtų geriau, bet dėl to, kad gyvuliai jau buvo kaip įdirbis. Niekas gi netiestų bėgių iki kito pasaulio galo ir neišradinėtų traukinio, jei norėtų su kitu žmogumi pėsčiuoju eiti lenktynių. Dabar gi, kai bėgiai mums prosenelių padovanoti, kai jų krauju varomi plieniniai traukiniai, tai bepigu į traukinį įsėsti ir judėti greičiau už pėsčią. Bet jeigu milijardai mūsų protėvių nebūtų įdėję į civilizaciją tiek galios, tai pėsčio žmogaus neaplenktum su traukiniu. Taip ir su gyvuliais. Jie yra energijos koncentratas, su kuriuo nomadai galėjo keliauti. Vegetaru būdamas per stepę toli nenukeliausi, nes reikia maisto daug neštis, o su gyvuliais gali klajoti, kad ir keturiasdešimt metų.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Kov 12, 2012 2:57 am

Galima prirašyti tūkstančius vegetariškų privalumų, bet aš vis tiek noriu mėsos, kiaušinių, pieno, sūrio ir t.t. Reiškia sąmoningai renkuosi sudėtingesnį variantą, nes jis man labiau patinka :)
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė saulius » Pir Kov 12, 2012 9:55 am

Ir net ne dėl to, kad patinka. Nejaugi kažkas mano, kad gamta tokia durna ir veltui eikvojo energiją medžioklei, kai galima prisirinkt vaisių? Ir veltui vystė strateginį mąstymą, kuris vaisių rinkimui niekaip nereikalingas? Gyvulinis maistas duoda energiją ir jeigu jos būrų užtekę iš vaisių- niekada nebūtų prasidėjusi medžioklė.
Suprantu, dabar tokia mada. Vyrams nereikia jėgos, nereikia energijos, karas, agresija irgi kažkaip blogybe padarytas. O juk tiek seniau, tiek dabar partneriai buvo pasirenkami pagal energingumą, gyvybingumą, karingumą. Instinktai, taip sakant, jie neapgauna. Tiesiogiai pagal serotonino ir kitų panašių hormonų kiekį. Tas reikalinga, kad palikuonys būtų stiprūs. Dabar viskas iškreipta, dėl to ir mintys tokios kyla... Mes slopiname instinktus, t.y. kovojam prieš gamtą, o kadangi esam neatskiriama bendro organizmo dalis- gamta tiesiogiai veikia mūsų psichiką. Todėl manęs jau nestebina nei vegetarizmas, nei kiti ... izmai. Dabar tai natūralu ir reikalinga.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Kitas

Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron