Puslapis 11

Durpės

StandartinėParašytas: Ket Gru 02, 2010 12:58 am
RolandasL
Sveiki,
noriu paklausti jūsų nuomonės apie mulčiavimą durpėmis.Produktas natūralus, kaip ir derinasi su gamtine žemdirbyste:) Tikriausiai logiškiausia būtų mulčiuoti šviesias, mažai mikroorganizmų suskaldytas. Šiose durpėse net 70 proc nesuskaldytos organikos. Ir kaip su jos rugštumu ar reikia šarminti?

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ket Gru 02, 2010 11:53 am
saulius
Šarmint nereikia, pačios pasišarmina besivėdindamos. Bet su GŽ kaip ir nesiderina... Bent jau su mano požiūriu. GŽ- ne agrotechnika, o daugiau pasaulėžiūra. Apie ją mes mažai kalbam, bet tik dėl to, kad nelabai dar yra su kuo kalbėt ;) . Trumpai sakant: pats durpių išgavimas nesiderina nei su GŽ, nei su sveiku protu.

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ket Gru 02, 2010 1:46 pm
RolandasL
Visur rašo, kad medžio drožlės(ypač spygliuočių), durpės stipriai rūgština dirvą. Tai čia su šia problema susiduria tik tradicinė žemdirbystė? Kaip supratau naudojant gamtinės principus žemė nerūgtės? Bet juk ir natūraliose gamtinėse ekosistemose būna rūgščios ir net labai dirvos.

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ket Gru 02, 2010 2:42 pm
Laimis Žmuida
Durpes naudoti yra nusikaltimas prieš gamtą, nes jos iškasamos sunaikinant pelkes, o sunaikinus pelkes prasideda potvyniai, globaliniai atšilimai ir kitos negerovės. Durpėms tikrai ne vieta gamtinėje žemdirbystėje. Pjuvenos jau švelnesnis produktas, nes medžiai auga žymiai greičiau negu pelkės. Be to medieną žmonės vis tiek šiuo metu naudoja ir negali be jos apsieiti, o be durpių kasimo ir pelkių niokojimo laisvai galima apsieiti.

Tiek durpės, tiek pjuvenos gamtinėje žemdirbystėje nerūgština dirvos, nes yra ne į ją įterpiamos, o padedamos ant viršaus. Rūgština truputį, bet rūgština tik patį paviršių, kas pavyzdžiui labai tinka braškėms, o gilesnių sluoksnių nerūgština.