Switch to full style
Atsakymo rašymas

Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 12:25 pm

Viena konkreti gyvybinga bendruomenė Lietuvoje:

https://sites.google.com/site/autonomij ... bendruomen

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:01 pm

Kadangi tai žvilgsnis iš šalies, yra netikslumų. Rašo - nedaug gyvulių. Ten tiek gyvulių, kad šimtui narių ir šimtui svečių pakanka varškės, sviesto. Broliais, seserimis, motinėlėmis visuose stačiatikių vienuolynuose vadina vieni kitus, tai sena tradicija, bet, aišku, ne tuščia, o pagrįsta pasaulėžiūros.

Ir joks stačiatikių vienuolynas negyvena be žemės ir savo darbo. Miestų vienuolynai turi užmiesčiuose dirbamų žemių savo ir atvykstančių lankytojų pramitimui. Čia tik mokslinis ateizmas melavo, kad jie eksploatatoriai. Matyt, pavydėjo, kad aukotojai daug suneša - bet tai laisvanoriškas reikalas. Jie dalį aukų dar ir bėdžiams išdalina, neprašomi - kam nusprendžia, tam patys duoda..

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:04 pm

O kokį maždaug plotą užima šita bendruomenė, kiek žemės?

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:19 pm

Negaliu pasakyt skaičiais. Dalies anksčiau priklausiusių žemių taip ir negali atsiimt - kiti užėmę. Bet prišienauja net dviems metams, augina rugius ir kviečius, turi savo malūnėlį, kepa savo duoną.

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:28 pm

Girdėjau, kad ir mokyklą savo turi?

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:29 pm

Jeigu apie šimtas narių ir gyvena pritekliuje, tai bent 300 - 400 ha turėtų būt. Čia gi ne "anie", kur hektare visa giminė sutelpa.

Re: Bendruomenė

Tre Gru 24, 2014 1:39 pm

Ne, ten yra tik vadinamoji sekmadieninė mokyklėlė, ten vaikai ir visokius spektaklius rengia, tėvams paskui rodo. Vasarą vaikai su mokytoja, lydinčiais keliais tėvais keliauja plaustu, ant laužo gamina.

Re: Bendruomenė

Pen Gru 26, 2014 12:03 pm

Kažkur lyg girdėjau ar skaičiau, kad pas juos viena bendra virtuvė. Čia rimtai ar aš kažką maišau? Ir jeigu taip tai įdomu sužinot detaliau.

Re: Bendruomenė

Pen Gru 26, 2014 12:30 pm

Viskas auginama bendroje žemėje, ir derlius yra bendras laimikis. Laikoma bendrose saugyklose. Maistas gaminamas bendroje virtuvėje. Seniausiems nariams išnešiojama į jų kambarėlius, o kiti susirenka bendroje jaukioje... liežuvis neapsiverčia sakyti "valgykloje". Pavadinčiau svetaine.

Kadangi taip susiklostė, kad bendruomenės pastatai išsidėstę dviejuose kaimeliuose - Gojuje ir Mikniškėse (jie sulipę greta), svetainių irgi yra dvi. Svečią gali ir vienoje pavaišinti, ir kitoje, viskas bendra.

Pagaminama keletas patiekalų, kad būtų iš ko pasirinkti, ir visados ant stalų pririkiuota pieno produktų, raugintų daržovių (vasarą - šviežių), uogienių.

Re: Bendruomenė

Pen Gru 26, 2014 12:32 pm

Oho... O kas visa tai gamina? Ar yra pastovios šeimininkės, ar kažkaip keičiasi?
Atsakymo rašymas