Switch to full style
Atsakymo rašymas

Kur išmintingiau kurtis?

Sek Kov 01, 2015 3:48 pm

Jauna mano vaikų šeima sprendžia, kur nutūpti. Iškilo daug klausimų, ir nebeatrandu argumentų. Jaunimas ir patys blaškosi - ir gamtoj nori, ir miesto jiems reikia. Gal priemiesčio sodyba?

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Sek Kov 01, 2015 5:43 pm

Gamtoj labai gerai, kai pajamos iš kur nors kitur. Arba kai jų nereikia, bet tokių pavyzdžių nežinau. O paprastai jaunimas mėgsta ir pinigų turėt visokioms pramogoms ir poreikiams. Žemėj pinigai neauga. Tiksliau, auga, bet tada jau kiti plotai, kitos apimtys, apie gamtą nebus kada galvot. Ir šiaip tokia taisyklė yra: gerai gyvena tie ūkininkai, kuriems dirba kažkas kitas. Nu kaip ir visur: kas dirba, tas nevalgo. Ir atvirkščiai.
Yra dar vienas variantas: pajamos iš ūkio, bet ne tiesiogiai iš žemės. Bet jis tinka ne visur ir ne visada. Šiaip reikia labai gerai pagalvot prieš keliantis į kaimą, jeigu jau į tai linksta. Nėra čia tos romantikos, apie kurią viešai šneka ir mūsiškiai "naujai iškepti" ūkininkai, mandagiai nutylėdadami kaip yra iš tikrųjų. Žinoma, čia daug privalumų, bet dar daugiau rūpesčių.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Sek Kov 01, 2015 7:47 pm

Man labai neramu dėl anūkų, kurie beldžiasi į pasaulį. Kažkur sakei, kad vienkiemy vienos šeimos vaikams blogai... Kuo blogai? Mes patys bėgom iš didmiesčio būtent nuo destruktyvaus - depresyvaus miesto poveikio mums ir mūsų mažiems.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 8:37 am

Bendravimo trūkumas.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 9:06 am

Bandymų keliu apsispręs. Nebūtinai juk iš pirmo karto apsistot ir viskas. Žmogus ne medis, jei blogai visada galima išeit ieškot toliau. Tegul patys apsisprendžia ir nebūtina tam sprendimui suteikti "viso tolimesnio gyvenimo svarbos".
Labai svarbu surasti savo vietą, kur gerai jautiesi ir tai net netelpa į miesto ar kaimo rėmus, tai tiesiog vieta, kur gera gyventi. To ir linkiu - surasti, ir nebūtinai iš karto ;)

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 10:50 am

Jeigu šeimoje bus keli vaikučiai, tai iki 7 metų gerai ir kaime. Po to prireikia bendravimo su bendraamžiais. Daug pavyzdžių mačiau, kai po 7 metų keliasi arčiau mokyklos, bent jau ne vasaros sezonui. Gerai mokyti namuose, bet kuris gi iš tėvų atranda tam laiko ar kantrybės? O tėveliai susigalvoja pajamų ir kaime. Dovilės, Almanto, Manto ir Linos pavyzdys.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 11:04 am

Iki 7 m kaime augusiius vaikus mieste po to visi musa.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 12:55 pm

Mes juk vaikus auginome irgi vienkiemyje, bet ištiko tokia laimė, kad po poros metų netoliese įsikūrė viena draugų šeima su vaikais, po keleto - dar viena. Tad puikiai išėjo, kad net pirmagimiai turėjo jau "paruoštus" draugus, kai atsirado poreikis (iki trejų metų poreikio praktiškai nebūna). Vaikai užaugo labai skirtingų charakterių. Vieni - be galo komunikabilūs, net traukiny per vieną kelionę krūvą draugų susiranda, kiti - tikrai būtų gavę psichikos traumą valdiškame darželyje.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 2:56 pm

Maryte, taip, bet jeigu kalbėt apie realias pajamas, kai žmogus jaučiasi oriai, o ne taupo telefono sąskaitai apmokėt, tai iš ūkio realu tik tada, kai didelės gamybos apimtys. Joks hektarininkas tokių pajamų iš žemės nepadarys. Išskyrus atvejus, kai užsiima kažkuo labai netradiciniu ar yra didelis meistras, kaip koks A.Kuznecovas. Tokių žmonių ant pasaulio vienetai. O Dovilės ir Almanto pajamos ne iš kaimo, kaip suprantu. Manto pajamas iš ūkio pajamomis kol kas būtų sunku pavadint. Tokie pinigai mieste uždirbami daug lengviau ir paprasčiau.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Pir Kov 02, 2015 3:30 pm

"Šiaip reikia labai gerai pagalvot prieš keliantis į kaimą, jeigu jau į tai linksta. Nėra čia tos romantikos, apie kurią viešai šneka ir mūsiškiai "naujai iškepti" ūkininkai, mandagiai nutylėdadami kaip yra iš tikrųjų. Žinoma, čia daug privalumų, bet dar daugiau rūpesčių."

Gal gali plačiau apie minusus?
Atsakymo rašymas