Darnaus gyvenimo supratimas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by S1mas »

Dėl išgyvenimo medžiojantiems tikrai neturėtų būti gėda. Tačiau kiekvienas vegetaras, bent 1 metus nevalgantis mėsos pasakys, kad mėsa skatina agresiją - kokį tai vidinį virpulį, nerimą ir t.t. Aš taip pat tai galiu patvirtinti. O vat jau tos būsenos prie darnos neprisideda. Nors gali ir netrukdyti, nelygu kokios vidinės žmogaus galimybės.

Beje - medžioklė lanku Lietuvoje yra draudžiama ;)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

kiekvienas vegetaras, bent 1 metus nevalgantis mėsos pasakys, kad mėsa skatina agresiją - kokį tai vidinį virpulį, nerimą ir t.t.
Čia hormonai ;) . Sumažėjus sočiųjų riebalų ir pilnaverčių baltymų sumažėja ir lytinių hormonų, žmogus tampa ramesnis ;). Agresijos taip pat sumažėja, tas tiesa, dėl tų pačių priežasčių.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

O koks iš tikro skirtumas - hormonai tai, ar ne?
Kas iš esmės keičiasi supratime, kad mėsa skatina agresiją?
Kaip mes tą agresiją priimsim... Jogai gal sako, kad agresija- blogai, o aš sakau, kad gerai. Agresija- gamtos, ne civilizacijos dovana. Apie jogus geriau nekalbėsiu. O esmė tame, kad agresija eina išvien su drąsa, ryžtu, lytiniu potraukiu ir kitomis vyriškomis savybėmis, sąlygojama tų pačių hormonų. Agresija ir priešiškumas nepanašiems į save (t.y. kitoms tautoms, rasėms) leido išlikti didelei žmonijos genčių įvairovei, taip pat kaip gyvūnų populiacijoms. Nepamirškim: gamtos galybė- įvairovėje, ir nepamirškim to taikyt ne tik augalams, bet ir sau.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

Ir čia dar ne viskas. Yra kitas ypatingai gyvenimo kokybę lemiantis hormonas- serotoninas. Jis gaminasi iš aminorūgšties triptofano, kuri taipogi- mėsoje ir piene. Serotonino (vadinamo laimės hormonu) kiekis nulemia individo padėtį visuomenėje (žmogus- grupės gyvūnas, grupėje yra tam tikra hierarchija), pasitikėjimą savimi ir vidinę ramybę. Trūksta serotonino- žmogus impulsyvus, nepasitikintis, paklusnus. Kai pakanka- išdidus, veiklus, pasitinkintis, kontroliuojantis emocijas. Va jums ir verslumas ;).
Saulius Jasionis
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by S1mas »

Sauliau - ar agresija gerai, ar blogai nesiginčysiu. Tiktai iškelsiu keletą minčių pamąstymui. Ar ne agresijos dėka turime valstybes su jų visais atributais ir išsigimimu šiandien? Ar ne judėjų - romėnų civilizacijos, pagal kurias gyvename šiandien, pasižymėjo mėsos vartojimu? Juk pvz Amazonės indėnai, indai ir kitos civilizacijos savo mitybą grindė anaiptol ne mėsa. Kaip ir kinai, beje iki netolimos praeities. Neakcentuodami racione mėsos, gyveno nekurdami imperiju, bet ir atsilaikydami nuo vakarų civilizacijų spaudimo ( indų atkirtis Aleksandrui Makedoniečiui ir t.t.). taip pat jų ryšys su Gamta yra glaudžiausias.

Dėl seratonino. Greičiausiai jis atsikuria, kai žmogus yra ramus. Ne fiziškai, o dvasiškai. Todėl mėsa, keldama nerimą ir įtampą, čia nėra gėris.

Nawja - "pilnaverčiai baltymai". Čia kieno sugalvota ir mums įprogramuota?
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by nawjia »

kad indėnai ne bizonus valgė, tai čia man naujiena. knygose taip rašė 8-)

baltymai yra pilnaverčiai, kuomet yra gaunamas visas jų kompleksas. dalį baltymų yra gan sudėtinga gauti iš augalinio maisto, nors ir įmanoma. tik tuomet reikėtų gyventi gal kokį porą tūkstantukų piečiau ;)
vegetarizmas yra kultivuojamas tam tikrose civilizacijose-kultūrose-religijose. jos nėra nei absoliučios, nei pradžia, nei pabaiga.

žmogus jau labai seniai valgo mėsą, tai atsispindi jo anatomijoje. Ir ne mėsoje reikia to dvasingumo ieškoti ar jį pamesti.
`šėršė lia fam`
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by Vėjai »

Aš niekam nebruku vegetarizmo. Bet jei tik kur pasakau, kad nevalgau mėsos, tyliai pasakau, nesidemonstruodama, mėsėdžių ataka didesnė ar mažesnė garantuota.
Taigi ir organizmai kitokie ir vieniems gerai, kitiems blogai nuo to paties maisto. Baikit čia ginčytis, ypač kai ir tikros mėsos ir tikrų pilnaverčių daržovių parduotuvėse nėra.
Ir seratonino man pakanka. Linksma, veikli, gyvenimu patenkinta.Viskas man gerai :lol:
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by S1mas »

Ne apie Amerikos indėnus ir rašiau :)

Mūsų platumų augalų baltymai yra būtent tokie, kurių mums reikia ir užtenka. Beje žmogaus organizmas reikalingas aminorūgštis pasigamina pats. Kas nustatė ir įrodė kitaip? Kam tai yra naudinga? O piečiau augaluose tik cukraus daugiau, apie baltymus greičiausiai atvirkščiai būtų...

Žinoma, kad ne mėsa nulemia žmogaus dvasiškumą. Bet kažkiek įtakoja. Beje čia aš tą dvasiškumą suprantu ne kaip religinį/kultūrinį, o būtent kaip "darną". Apie ką mes čia ir diskutuojame.

Vėjai - aš pastebėjau tą patį. Kol kas ne šios dikusijos metu :) bet, kaži kodėl tas noras atakuoti atsiranda? ;) Čia diskutuojant, aš pats pradedu jaustis, kaip presingą mėsėdžiams darąs :) Dėl ko atsiprašau ir stabdau arklius :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

Juk pvz Amazonės indėnai, indai ir kitos civilizacijos savo mitybą grindė anaiptol ne mėsa.
KLIMATAS! O civilizacijos, kokios jos bebūtų, kaip ir religijos- tas pats, ar indų, ar kinų, ar amerikonų. ne iš gero gyvenimo.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by laisvas kaimietis »

Aš mėsėdis, bet labai myliu vegetarus - jie valgo mano užaugintas daržoves. Štai jums ir darna :lol:
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”