Nedarnaus gyvenimo priežastys

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by pirtininkas »

tarp kitko - viena iš NEDARNUMO išraiškų - tai siekiai (idėjos) sumažinti žmonių skaičių bei paversti žmogų beždžione.... tai mano nuomonė....
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by vigintas »

Nedarnos priezastys paciame zmoguje, vieno nori, visai kita daro. Pazeidineja nuosavus isitikinimus ir moralines normas. Praranda sielos ramybe. Ir toki sarasa galima testi iki negaliu, paprasciausia tingysi.
Sauliau - o darbo pasidalinima tu nori isgyvendinti mazoje eksperimentineje grupeleje, lietuvos mastu ar pasaulio mastu ? Kas tau paciam trukdo pradeti gyventi pagal tavo isitikinimus ?
Laimi - del sertifikavimo. elitines produkcijos as turiu nors vezimu vezk, misku buveinese, kur paliekami ir nugriuve medziai, kur nepaliesta gamta, auga avietes, bruknes vaistazoles. As ir dabar valgau avietes, isimetu i kose ir zymiai skaniau :) Kamgi sertifikuoti miska ?????? Ar koks idijotas vaziuos 100 km, kad nusiskintu avieciu, jei toks davaziuos iki manes pasiusiu ant triju raidziu ir dar toliau, nes zymiai arciau, netoli jo gyvenamos vietos yra miskas ir gali tenai pasiskinti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by saulius »

Sauliau - o darbo pasidalinima tu nori isgyvendinti mazoje eksperimentineje grupeleje, lietuvos mastu ar pasaulio mastu ? Kas tau paciam trukdo pradeti gyventi pagal tavo isitikinimus ?
Tai asmeninis pasirinkimas, aš NIEKO NENORIU. Aš nesu pasaulio gelbėtojas ir nepretenduoju juo būt. Kalbam apie GŽ ir jos vystymosi perspektyvas, Laimis labai aiškiai surašė. Kad tie principai, kurie prives prie nedarnaus gyvenimo ateityje, nebūtų naudojami. Man niekas netrukdo, aš link to einu. Ne per dieną Maskva statėsi. Bet, kadangi mes jaučiam atsakomybę už GŽ plėtrą ir kryptis, turim numatyt, kur link juda toks gyvenimo būdas ir, kol nevėlu, atmest tuos principus, kurie gali nuvest ne ten bei skatint tuos, kurie veda link darnaus gyvenimo. O tam reikia suprantamai visiems suinteresuotiems išsiaiškint priežastis. Supraskit, GŽ mokykla labai jauna, ji dar tik vystosi- todėl visi turim prisidėt prie to, kad ji judėtų tinkama linkme.
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by vigintas »

Supranti daznai svarbi ne tik esme bet ir forma kaip tai sakoma. Principai ir sertifikavimas skirtingai skambantys zodziai, vienas turi vienus principus (isitikinimus), kitas kitokius, nors uzsiima panasia veikla.... Pramoniniai ukiai pereina i nearimine agrotechnika, ir mano akimis ziurint tai didelis zingsnis pirmyn.
Laimis nezino is kur gauti skiedru sodo "tresimui", todel atmeta pacia agrotechnika. As dabar placiau domiuosi, kokia zala padarytu miskui, jei as naudociau nuoteku valymo irenginiu - "sudu fabrikeliu" atliekas tresimui - per kiek karklynas tresiamas tokiu "produktu" issivalytu...
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by Laimis Žmuida »

galima naudoti lapus iš parkų, žolę iš skverų.... ir tt ir tp - pažiūrėkit kiek žemės dirvonuoja APLAMAI užleistos - kodėl manote kad jei užleistame žemės lopinėlyje žmogus (kad ir kiekvienas) darniai sugvens su gamta - tai bus blogai?
Tai štai ir noriu pasakyti, jeigu žemdirbystė bus tokia, kad naudosime lapus ir žolę iš skverų, tai ilgainiui aplink mūsų sklypus bus tie skverai ir parkai. Aš nenoriu, kad būtų parkai aplinkui, aš noriu, kad būtų miškai. Todėl reikia sugalvoti kaip būti priklausomiems ne nuo parkų, o nuo miškų.
Laimis nezino is kur gauti skiedru sodo "tresimui", todel atmeta pacia agrotechnika
Ne, ne todėl. Atmetu skiedras, nes jeigu jas naudotų visi, tai miškų nebeliktų.
manau - jei GŽ būtų blogai , tai patys tuo neužsiimtumėte.
Mano manymu GŽ yra blogai. Jei aš galėčiau, tai jos nenaudočiau. Tačiau šiuo metu neturime nieko geriau, kitaip gyventi dar neišmokau, todėl laikinai naudojuosi GŽ kaip geriausia šiuo metu turima priemone. Naudojuosi laikinai ir kompiuteriais, ir troleibusais, nors nemanau, kad šie dalykai yra gerai. Taip ir su GŽ. Kol kas naudoju, o ateity norėčiau pereiti prie darnesnių variantų.
Laimi - del sertifikavimo. elitines produkcijos as turiu nors vezimu vezk, misku buveinese, kur paliekami ir nugriuve medziai, kur nepaliesta gamta, auga avietes, bruknes vaistazoles.
Taip, gamta sugeba geriau išauginti nei žmogus. Ten yra geresnė kokybė. Tačiau ne visi turi galimybę prie namo prisirinkti šviežių aviečių. Tarkime Vilniaus ar Kauno miesto gyventojas to padaryti negali. Jam reikia toli važiuoti į mišką. Tam yra sprendimas - miesto pakraštyje ar prie kokio didelio parko pačiame mieste žmogus pradeda auginti avietes pagal GŽ, jį sertifikuojam ir pirkėjas gali žinoti, kad šios avietės panašios kokybės kaip gamtoje.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by ArvydasG »

Ar gali buti kokybe mieste, tur but turetu but svarbus klausimas. :o Kodel atmetamas oro uzterstumas. Aisku ir kaimuose jis yra, bet netolioj koncentracijoj.
Vel iskyla klausimas , ar begdami nuo vilko , neuzsokam ant meskos :twisted:
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by Laimis Žmuida »

Taip mieste galima pasiekti tik tam tikrą kokybę dėl oro užterštumo ir kitų faktorių. Mieste galima pasiekti tik C, D gamtinės žemdirbystės kategorijų kokybę. Ir tai jau geriau, nei pirkti ekologišką.
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by vigintas »

Laimi - salia kauno, dubravos miskas, pasiekiamas su mikrobu, na dar paeiti kelis kilometrus. Zinau daug uogynu kur taip ir liko nenurinkti... Bet net misko gludumoje uogos dalinai uzterstos. O jei vaziuoti 50 km iki svarios gamtos, tam kad issirauti kelias morkas, nusiskinti kelias uogas - atleisk, kuro sanaudos ir t.t. neatitinka net ekologijos reikalavimu...

Aleksandro agrotechnika su skiedromis. Geroje zemeje sodas ar darzas, o nenasioje, netinkamoje zemeje , pvz labai slapioje auginami karklai, niekas niekur nenuskursta. O tai, kad jeigu visi prades - cia jau pasaulio gelbejimas....
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by Vėjai »

Labiausiai prie nedarnos veda prekiniai piniginiai santykiai.
Pinigai apskritai.
Ir godumas, vis negana.
Pagalvokit, jei bobai būtų užtekę, kad auksinė žuvelė padarė ją bajoriene, tai iki šiol būtų džiaugusis.
Ale ne reikia cariene būti, o po to viso pasaulio valdove.
Tai ir sėdi prie savo suskilusios geldos.
Mane prie folkloro patraukė. :lol:
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Post by Laimis Žmuida »

Tai kaip suprantu reiketu prideti GZ sertifikavime , C ir D lygiuse, kad galimi sunkieji metalai.
Logiskai mastant, trasu nededam, o jei miesto vidury augins pagal Gz technologijas kur siaubingas oro uzterstumas, gausi gera produkta, kazkas nesirisa.
Taip, C ir D lygiuose galimi teršalai. Todėl tai ir yra žemiausi lygiai. Reikėtų stengtis geresnę produkciją auginti. A arba bent B. Tačiau C ir D gamtinės žemdirbystės produkcija bus vis tiek kokybiškesnė už tradicinės žemdirbystės produktus, galės pakonkuruoti su ekologine produkcija.
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”