Valstybės mechanizmas

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Valstybės mechanizmas

Standartinė Laimis Žmuida » Pen Sau 28, 2011 1:27 pm

Na valstybė yra toks daiktas - visa kas yra valstybės yra visų, bet kartu ir niekieno. Nors žemė, miškai, gyvūnai, gelmių resursai, pakelės yra valstybinės, bet paprastas žmogus jų negali imti. Negali išsikasti sodinuko iš miško, negali prisigrėboti žolės, negali žemės miške pasikasti augalams, negali eglutės iš miško naujiems metams parsinešti, negali žvejoti, negali medžioti... Kaip ir visų, bet konkrečiai nei vienam neleidžiama to daryti.

Tiesa, jei tą imsi daryti komerciniais tikslais, tada galima. Kask durpes, žvyrą, šienauk nendres, pjauk žolę, gaudyk žuvį su tinklais, medžiok... Viską galima. Ir dideliais kiekiais, tokiais, kad net kenkia gamtai. O va paprastas žmogus negali miške nei šakelės nusilaužti. Tiesa grybauti ir uogauti bent jau leidžia. O viso kito negalima.

Kitose šalyse, kur yra vietinių žmonių, pavyzdžiui, aborigenų, maorių, indėnų ten tokiems vietiniams yra daromos išimtys. Jie gali viską savo senoviniais būdais daryti. Aborigenai vis dar degina žolę, medžioja su harpūnais, nors viso to kitiems Australijos piliečiams negalima. Vat gaila, kad Lietuvoje nėra jokių vietinių. Tarsi visi lietuviai atėjūnai ir seno gyvenimo būdo neturėjo. Gyventi senoviškai neleidžiama.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Šiaudai

Standartinė S1mas » Pen Sau 28, 2011 1:33 pm

Gerai pramąstytas sugretinimas Laimi - niekada net nepagalvojau, kad lietuvis Lietuvoje turi mažiau teisiu, nei indėnas Amerikoje... O taip dėl jų visų verkia vakarų romantikai. Apie save nepagalvoja.
S1mas
 
Pranešimai: 447
Užsiregistravo: Ket Spa 28, 2010 11:21 pm

Re: Šiaudai

Standartinė saulius » Pen Sau 28, 2011 1:39 pm

Tai va, lietuvis Lietuvoje turi net mažiau teisių už pvz. šerną, kuris eina kur nori, knisa ką nori ir namus įsirengia kur jam patogiau ;) . O jaunuoliai kovoja už gyvūnų teises, apie savo nepagalvodami...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Šiaudai

Standartinė nawjia » Pen Sau 28, 2011 1:51 pm

aš irgi paverkčiau apie savo teises, jei manęs nesiaubintų kultūros ir saiko nebuvimas. ne vien pas blogiečius dėdes, bet ir beveik visus be išimties, ką pažįstu.

o gal ne kultūros. tiesiog supratimo nebuvimo...man tai geriausias raktas į supratimą buvo kuomet (kažkas?) pasakė apie maistą ateinantį iš parduotuvės...arba iš pievos/miško. kaip pasikeičia visas pasaulis, kaip bet koks klausimas susijęs su gamtosauga tampa labai asmenišku. o ne vien - ach negerai, nereikėtų, bet ką daryt....

tai gal ne teisėse čia problema, o pareigose.
`šėršė lia fam`
nawjia
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: Šeš Spa 23, 2010 8:20 pm
Miestas: Vilnius

Re: Šiaudai

Standartinė saulius » Pen Sau 28, 2011 1:55 pm

Kad maistas galėtų ateit iš miško ar pievos- reikia valstybės leidimo, nes jos manymu jis mums nepriklauso. O čia ir prasideda teisės ;). Nemalonus reikalas, bet dabar ir čia turim tokią realybę.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Šiaudai

Standartinė nawjia » Pen Sau 28, 2011 2:14 pm

na čia gal ne visai tiesiogiai aš turėjau omeny :')

sveikata, sveikas daržas ir sodas - tai ateina iš gamtos, o ne iš antibiotikų ar insekticidų. tik kai tai suvoki, tik tada susirūpini ir mišku, ir pieva, ir pelėm ir dar kuo tik nori. ir nieks nebetrugdo tada gyventi, o tik padeda.
oi skamba taip banaliai, bet dar prieš porą mėnesių būčiau tik nusijuokus, jei kas būtų pasakę :|

99 procentai mūsų valstybėje to nesupranta, tad aišku kad ir valstybė pati nesupranta. tik bandome saugotis vieni nuo kitų, po to dar bandome apgauti vieni kitus ;)

tai ką čia....ne valstybėje bėda juk....valstybė tėra mūsų pačių veidrodis.
`šėršė lia fam`
nawjia
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: Šeš Spa 23, 2010 8:20 pm
Miestas: Vilnius

Re: Valstybės mechanizmas

Standartinė Laimis Žmuida » Pen Sau 28, 2011 2:41 pm

S1mas rašo:
"ne valstybėje bėda juk....valstybė tėra mūsų pačių veidrodis" - labai graži programa, įsodinta sistemos į mūsų smegenis. Aš galiu pamatyti veidrodyje save surištą, neturintį prigimtinių teisių. Valstybė ne tokia. Valstybė yra tai, kas suriša. Ir nei aš, nei kas kitas čia nieko pakeisti negali. Sistema yra tobulai save apsaugojusi ir iš vidaus ( "demokratiniais" rinkimais ) ir iš išorės (EU, NATO, vakarų kultūra ir t.t. ). Susitvarkyti su ja galima tik ją ignoruojant, iš jos išeinant.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Valstybės mechanizmas

Standartinė nawjia » Pen Sau 28, 2011 2:44 pm

S1mai,

dažnai pamatome tai, ką norime matyti

aš stengiuosi niekada nekaltinti nei valstybės, bei blogų dėdžių kapitalistų. stengiuosi pasižiūrėti į save, savo artimuosius, kaimynus ir brangius tautiečius.

taigi, teigdama, kad ne valstybė yra bėda, o mes patys, bandau pasakyti, kad reikia ir pačiam keistis, ir kitam papasakoti, kas negero vyksta. ir kaip tą pataisyt - čia svarbiausia.

...na taip jau yra, kad yra ta sistema. kur bepasisuktum, ji yra ir dar kurį laiką bus. neišeisi iš jos, nes naudojiesi ja kai koją nusilauži, kai troba dega, kai banditas su šautuvu tau mosikuoja. deja. ir net ant jos žemės gyveni.

šiandien yra taip. prieš 10.000 metų buvo kitaip. bet mūsų buvo mažiau. ir kas svarbiausia, tai BUVO.
`šėršė lia fam`
nawjia
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: Šeš Spa 23, 2010 8:20 pm
Miestas: Vilnius

Re: Valstybės mechanizmas

Standartinė S1mas » Pen Sau 28, 2011 3:11 pm

Sutinku, kad ne pati valstybė yra bėda. Bėda yra tai, kad šiuo metu jos įtaka kiekvienam žmogui yra 90 procentai kiekvieno jo žingsnio, žodžio bei minties. Prieš tą 10.000 metų valstybė taip pat buvo, bet vaizdas matėsi atvirkščias - valstybė įtakojo žmogų 10 procentų - jo sumokamais mokesčiais ir už tai gaunamomis paslaugomis, kurių natūriniame ūkyje negalėjo turėti. Perkėlus šiandien tą 10 pocentų tvarką ir lūžusioms kojoms, ir apsaugai nuo banditų užtektų. Medinės trobos kaime gaisrininkai vis vien nespėtų išgelbėt :)
S1mas
 
Pranešimai: 447
Užsiregistravo: Ket Spa 28, 2010 11:21 pm

Re: Valstybės mechanizmas

Standartinė saulius » Pen Sau 28, 2011 4:14 pm

Griaut kultūrą visais įmanomais būdais ;) Nes ji- valstybės pamatas. Kaip rašė vienas mano draugas: "Jei valstybė pradės remt kultūrą- bus ragai, duok dieve, kad taip neatsitiktų".
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Kitas

Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron