Switch to full style
Atsakymo rašymas

Vaikai

Sek Rgs 18, 2011 12:04 pm

Pradėjau naują temą, nes jeigu GŽ yra ne tik kuitimasis darže/sode, o gyvenimo būdas, tai vaikai čia turėtų tikrai įsipaišyt. Nepažįstu daug forumiečių, tai nežinau kokiai daliai jų tokia tema artima, tačiau, jei bus kas dalinasi savo pastebėjimais, kaip pvz. Vigintas apie džiovintus laukinius obuoliukus, naudinga bus visiems. Juk iš vaikų daug ko galima pasimokyt, kol mes jų augindami ir auklėdami nesugadinam. O kaip nesugadinti arba kuo mažiau, tai čia ir pasiplepėkim. Jei moderatoriams tai atrodo neaktualu, trinkit ;). Gal čia tik aš dabar "ant bangos". Norėtųsi, kad tema nedubliuotų kokios nors "supermamos" ar pan. forumų.
Kai mums GŽtaps gyvenimo būdu, o ne dar vienu hobiu šalia daugybės kitų, kai mes galėsim ir, svarbiausia, norėsim pragyventi iš GŽ, nebereiks sukti galvos kur dėti savo vaiką, sulaukusį dviejų metukų. Kokiai tetai atiduoti jį toliau auklėti, į kokį darželį išleisti. Vaikai turėtų augti šalia tėvų, stebėti jų dirbamus darbus ir juos pagal sugebėjimus kartoti. Tai tikras mokymasis, vertingiausias. Dabar pastebima dilema, kad vaikams skiriama per mažai dėmesio žaidimams su jais, bendravimui. Bet tai dirbtina. Kai visą dieną vaikai būtų šalia tėvų, nereikia jiems jokių specialių mokyklėlių, lavinimo knygelių ar žaidimų, atskiro laiko bendravimui. Prisižaisti gali su bendaamžiais, patys sugalvoja kaip ir ką. Taigi GŽ kai gyvenimo būdas plačiąja prasme mums padėtų ir "teisingai" auginti savo vaikus.
Gal kam nors bus naujiena, man tai ne taip seniai dar buvo :) , kad tik gimę kūdikėliai jau supranta kada nori pasisiot ar pakakot ir aktyviai apie tai mums pranešinėja. Tik mes žiopli tėvai net nebandom įsiklausyt, ko tas vaikelis verkauja ar muistosi, mums normalu, kad vaikai beveik iki dviejų metų "negali suprasti šitų reikalų", kad jiems reikia išaugti iš šlapių kelnyčių. Pasirodo galima vaikus užaugint ne tik kad be vienkartinių sauskelnių, bet iš viso be jokių palų :)

Re: Vaikai

Sek Rgs 18, 2011 12:35 pm

Atsimenu savo vaikystės vasaras kaime. Visi žaislai likdavo mieste, nes kaime jie nereikalingi. Kaime žaislų funkcijas atstodavo meškerė, lankas, pjūklas, kirvis, dalgis (turėjau asmeninį mažiuką), grėblys, šakės ir t.t. Tai buvo geriausios mano vasaros...

Re: Vaikai

Sek Rgs 18, 2011 12:40 pm

Aha, ir mano visi žaislai buvo- meškerės ir kas prie jų priklauso. Dar turėjau savo lysvę darže, kur auginau ką norėjau.

Re: Vaikai

Sek Rgs 18, 2011 1:18 pm

Tai taip ir turėtų būti, nes visi žaislai yra tik pakaitalas, kad vaikai turėtų kuo užsiimti,kai mes neturime jiems laiko. Savo lysvę darže ir aš turėjau, ir, va, Saulius, ir Holceris :D. Tik kaip save perorientuot, nes man vis dar kartais atrodo, kad vaikai trukdys man ūkiu rimčiau užsiimti, kad aš turiu jiems skirti daaaaug laiko, o visa kita - tai tik mano. Nors tikrai nesinori kada nors vaikų vežti į Kauną, į zoologijos sodą, kad pamatytų kokią avį, nors ir gyvenam kaime. :lol:

Re: Vaikai

Sek Rgs 18, 2011 1:34 pm

Kai yra tikras ūkis- vaikų net nematai. Jie tai paršiukų garde žaidžia, tai viščiukus po krūmus gainioja, tai triušius šeria, tai žemėj kapstosi. Mano vyresnioji dukra, kai buvo kokių trijų metų, iš polietileninio maišelio pasidarydavo "tešmenį", pripildavo vandens ir "melždavo karvę", kai eidavo su mama į ganyklas. Vaikams ūkyje ne užsiėmimų, bet dažniausiai laiko trūksta, jų negali sugaudyt pietums ar kitam kokiam reikalui. Ir padeda jau nuo tada, kai išmoksta vaikščiot. Sėja, sodina- nieko negalima draust. Nu pribarstys ne ten sėlų- nieko baisaus, pataisysi. Tada dar naudojom pavojingus įrankius- kauptukus, kastuvus, grėblius, su jais vaikai gali rimtai lysves nuniokot, bet kai jų nėra- nieko nepakenks, gali drąsiai viską leist.
Nežinau kaip vaikams tokiame "ūkyje", kur visa gyvybė- tik vabalai. Ten jau tikrai reikia su jais užsiimt.

Re: Vaikai

Pir Rgs 19, 2011 9:31 am

GŽ forumiečiai siekia tapti nepriklausomais. Bet įvairių korporacijų spaudimas pasireiškia ne tik per maistą. Šiandien sulaukiau grasinančio skambučio iš vaikų gydytojos, kad nesilankom pas ją reguliariai kas mėnesį. Sakau, kad pas mus viskas tvarkoj, augam, valgom ir kakojam kiek priklauso, o ji sako, kad kortelėj turi būti užpildyta svoris, ūgis ir pan., nes kitaip ji turi pranešti vaikų teisių apsaugos tarnybai :lol: Ir dar kartą atklausiau moralą apie skiepus, nors seniausiai pasirašėm visus popierius, kad jų atsisakom. Apie vit. D pamelavau, kad duodu, nes jau neturėjau jėgų ginčytis.
Su daržais paprasčiau, niekas netikrina kiek ir ko pripurškei ir ar laiku sukasei, nors juk mes irgi pavojų visuomenei keliam, pvz. platinam piktžoles, visokius vabalus, šliužus ir net turbūt gyvates kokias :lol:
Taip ir supranti, kad sistemoj gyveni.

Re: Vaikai

Pir Rgs 19, 2011 3:28 pm

Lugnei linkiu daug kantrybės ir stiprybės. Dar daug teks susidurti su 'sistema', norint apginti savo vaikus.

O dėl 'palučių' ir 'sauskelnių'....
Prieš daugiau nei 10 metų buvo puikus straipsnis apie tai, ar mes Europiečiai daugiau pažengę nei Afrikos gentyse gyvenantys.
Ir vienas iš pavyzdžių buvo kaip moterys augina savo vaikus: jos visada ir visur su savimi nešasi kūdikius ir nepaleidžia iš rankų, o kai
vaikui 'reikalas' atsiranda, tai eina į krūmus. Europietės ir klausia 'kaip jūs žinote kada vaikui reikia...', o jos
su didele nuostaba pečius kraipė ir nesuprato ko klausia, 'kaip tai, o tai kaip jūs žinote kada jums reikia, čia juk tas pats....'

Ir čia tikriausiai ne tik stiprus motinos ir vaiko ryšys lemia, bet ir siauresnis minčių ratas: netrikdo telefonai, kompiuteriai, miesto šurmulys.
Visi šeimos nariai, giminės, genties nariai šalia, maistas, stogas, sijonėlis iš palmės lapų ir ugnis. Minčių koncentracija gilesnė, nėra blaškymosi.

Re: Vaikai

Ket Rgs 22, 2011 1:59 pm

Tikrai gera tema.Mano vaikai lauke ištisas dienas .Šią vasarą įsigijome vištų ir viščiukų,tai daug laiko praleido su jais.Nežinau ar gerai,bet mano mergaitė vis nori pagauti kokių vabaliukų vištoms.Daro joms visokius kokteilius ,sriubas.Nu žodžiu vištos kaip vaikai,nešioja ,žaidžia ir tt.Beveik visoms vardus sugalvojo.Vakar atvežė šiaudų rulonus,tai visas veiksmas juose.Patatytos kėdutės,skėčiai ir tt.Taip pat atsinešė su kuom užsikloti,nes ir pagulėti ten nusprendė.Namo prišaukiau sunkiai :D .Vasarą prūdas nepakeičiamas,maudosi ištisai .Žodžiu atostogos ilgos...

Re: Vaikai

Sek Rgs 25, 2011 11:32 pm

Ačiū lugne už nuorodas, perduosiu dukrai. Mano anūkas irgi neskiepytas linksmas auga (gydytoja pasitaikė labai tolerantiška, tai kovos nėra) ir labai sėkmingai pasiprašo "į krūmus". Mano dukra gaudo tuos "sisiukus ir kakučius" nuo pat pirmų Viliaus gyvenimo dienų ir aišku labiausiai darbuojasi šifruodama jo ženklus, kada jis jau nori į tuos "krūmus". Mano misija šią vasarą buvo maitinti sveiku GŽ maistu abu ir mamą, ir mažylį per "GŽ kokybės" mamas pieną. Galiu patvirtinti - kūdikis tikrai moka valdyti savo jutimus ir nenori daryti po savimi ir pakankamai aiškiai tą parodo. Rezultatas - jokio kalno skalbiamų vystyklų ir kitų šlapių rūbelių. Bet pampersų gamintojai gali būti ramūs - ant tos sausų????? užpakaliukų propagandos adatos pasodinta kokie 99% tėvų.

Re: Vaikai

Sek Rgs 25, 2011 11:42 pm

Pas mane per tris mėnesius tai jau ne kalnas tų vystyklų, bet kalnelis tai dar yra :D Ypač kai užsiskaitau forumą, tai ir reik kelnes keist :D Smagu, kad yra bendraminčių
Atsakymo rašymas