Vaikai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Vėjai »

Eidama gimdyti, dukra buvo taip apsiskaičiusi, kad jos jau niekas negalėjo įkalbėti daryti, to kas jai nepriimtina. Bet sutinku su ja, kai ji sako - kodėl aš tokiu svarbiu momentu kaip vaiko gimimas, turiu daug energijos pakloti kovodama su gydytojų pažiūromis ir visokiais kitais siūlymais. Aš ją tik galiu nuraminti, kad dabar ji nors gali rinktis.
Kai aš ją pagimdžiau, tai parodė ją tik gimusią, o po to viskas ligoninės tvarka - mamos atskirai , vaikai atskirai. Ir ką ten gydytojai su mano kūdikiu darė, nei žinojau, nei galėjau pasipriešinti. Visas kelias dienas ligoninėje atnešdavo kelis kart per dieną miegančią, atseit pamaitinti. Bet tie kūdikiai jau būdavo primaitinti, tai taip per pirmas dienas , net dukros akių nemačiau, kaip ir ji mano krūties.
Dabar gali užsisakyti pas gydytojus cezario pjūvį, jei nenori gimdyti pati, gali gimdyti su nuskausminančiais, gali ir natūraliai. Ir skiepų gali atsisakyti, jei turi tvirtą nusistatymą. Spaudimas aišku yra ir abejonių gali kilti.
Mano dukros draugų tarpe daug panašaus amžiaus mažulių. Ir tik jos sūnus neskiepytas. Visi buvo maitinami krūtimi, bet šią žiemą visi sirguliavo. O mano anūkui jokios ligos nekibo. Gal dėl to , kad nesujauktas imunitetas. Nes siaubingiausia man skiepuose yra tas faktas, kad skiepija kelių ligų mixais, kad visiems būtų patogiau. Ir ką daryt mažulio organizmui su tais ligų užkratų kokteiliais.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Vėjai »

Skiepai tai tik vienas iš daugelio dalykų, kuriuos primygtinai siūlys ligoninėj. Begalę kartų gimdymo metu siūlys nuskausminamuosius, ir atsilaikyti bus tikrai sunku.
Po to prasidės kišmas muiliukų, šampūniukų, sauskelnių, servetėlių, pudrų, čiulptukų, buteliukų ir kitokio gėrio.
Mano anūkas prausiamas tik grynu vandeniu, nėra teptas jokiais tepalais ar barstalais ir nieko tikrai nereikia.
Nereikia ir lovelės, ir radijo ryšio aparatų, kad išgirstum ar vaikas kitam kambary jau atsibudo, nereikia ir vežimėlio. Patiesdavom vilnonį patiesaliuką ant žolės, ar ant sofos, ar ant terasos medinių lentų ir miega vaikas puikiausiai. Kam ant žolės tas vežimėlis, nepavažiuosi. Naktį miega šalia mamos.
Iki dabar ( 8 mėn.) dukra nešioja sūnų vaikjuostėje ir namuose, ir kieme. Namuose prisiriša jį ant nugaros ir jis stebi kaip mama dirba visokius darbus. Žiemą nereikia jokių šiltų kombinezonų, nes kai vaikas vaikjuostėje, jis šildo mamą, o mama šildo vaiką. Tik palto mamai reikia platesnio kad apgaubtų ir vaiką. Vaikjuostėje sūnų nešioja ir tėtis.
Dabar suskaičiuokit kiek nereikia išleisti pinigų visokiems prikurtiems spec. daiktams, be kurių vaikas tik geriau auga. Net žaislų reikia minimum, nes geriausi žaislai visi buitiniai rakandai.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by nawjia »

O aš leisiu sau pastebėti, kad ne pinigų taupyme čia yra esmė.

Artimas ryšys yra galimas tik tuo atveju, kai jis yra skatinamas. Štai pvz. vaiko girdėjimas yra kai jo klausomasi, kai jis yra maksimaliai šalia. Bangas, lygiai taip pat kaip mobilūs telefonai ar mikrobandinės krosnelės, spinduliuojančios radijos ryšį slopina natūralius instinktus ir dar priedo apkrauna vos gimusį kūdikėlį bangomis, kurių veikimas....švelniai tariant neaiškus ir prieštaringas.

Muilai ir šampūnai nuplauna odelės riebaliuką, ko pasekoje pradeda reikėti kremų ir aliejų. Net ir natūralūs (savos gamybos etc.) jie griauna organizmo pusiausvyrą - oda sausėja, aptepiama riebalais nebesiunčia signalo smegenims, kad tos skatintų didesnį riebalų išsiskyrimą. Smegenys ramios - riebalų pakanka ar dar net per daug. Oda sausėja su laiku ir štai jums pirmoji priklausomybė nuo kosmetikos.

Vaiko vieta yra prie mamos. Ir viskas tuo pasakyta. Prieraišios tėvystės centre daug informacijos apie tai, jeigu dar neskaitei, tai būtų pats laikas :)
`šėršė lia fam`
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Vėjai »

Pinigų sutaupymą aš pridėjau tik kaip papildomą ( ir visai teigiamą jauniems tėvams) prieraišios tėvystės naudą. Esmė tikrai ne tame.
Bet kai visi dejuoja, kaip brangu viskas , kas skirta vaikams ( o tai tikra tiesa - kainos kosminės) nesivargina pagalvoti, kad viso to visai nereikia. Vėl namiškių spaudimas, įpročiai ir kitokios nesamonės. Galų gale pridovanoja visokio šlamšto. Viena mano tėvų draugė taip ir pasakė - jau tiek nusigyvenot, kad proanūkis net lovelės neturi, visiškas ubagėlis. Mano dukrai pasisekė, iš visų pusių šeimos visiška tolerancija ir sutarimas, bet žinau, kad tenka mamytėms pakovoti su anytomis ar dar kuo.
Ar visiems lengva sutart su namiškiais dėl nekasamų daržų? Su kitokiu vaikų auginimu tokios pat bėdos.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Aš jau rimtai ant durų buvau sugalvojus pakabinti užrašą: "mums nereikia daugiau daiktų", nes giminės draugai ir artimieji, pamatę tokį vargšą vaikelį, kuris nei savo lovytės, nei muilo neturi, tempia visą tą šlamštą mums :) Vaikui 8 mėn., o žaislų - pilna dėžė. Kas bus toliau??? Rimtai, gal kas žinot, kur dėti žaislus, drabužius, nepraplėštas sauskelnių pakuotes ir kitokius vaikiškus daiktus? Tiesiog paimti ir išmesti ranka nekyla, o namai griozdinasi daiktais.
Jurga Stoškutė
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by laisvas kaimietis »

http://www.mainyk.lt/
Čia gali išsikeisti į ką nors reikalingo, arba parduoti.
Žilvinas Žurauskas
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Vaikai

Post by Jovke »

O gal galėtumėte ir mane apšviesti, kaip jus visos auginate savo vaikelius be to visokio šlamšto, kurį minėjote? Nes aš pilnai sutinku. O plaunate drabužėlius turbūt jokiu būdu ne tais cheminiais skalbikliais? Aš jau turiu drabužėlių, bet mano mama jau už mane paskubėjo ir viską išskalbė su Ariel, aš galvoju perskalauti su muilo riešutais. Nes kūdikio odelė tikrai juk bus jautri vos gimus. O dar nežinau ką daryti dėl sauskelnių. Prašau patarti ... <3 :)
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Mėginkit natūralią higieną, kaip jums rašiau. Arba vilnonius vystyklus, bambukinio, kanapinio audinio sauskelnes. Tai neužrūgsta tuojau pat nuo nešvarumų ir gali būti tik skalaujama, o skalbiama retkarčiais.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Paieskokit "daugkartinės sauskelnės", "rasakila". Rasit daug informacijos.
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Vaikai

Post by Jovke »

Labai Jums dekoju. Tik nelabai dar suprantu, kaip Jus auginate be jokiu ten soskiu? O kaip arbata pvz duodate: is buteliuko ar kaip? Turiu omeny naujagimius, kurie puoduko nenulaikytu. ;)
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”