Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by Ecka »

Mano mėsos vytinimo mieščioniškoje virtuvėje versija:

Mėsą (jautieną ar kiaulieną) supjaustai ruožais storio kokia 2x3 cm, ilgio bet kiek.
Pabarstai 1 kg mėsos 1 vš druskos ir 1 valg.š. cukraus, 3 dienas pavartai 1k/dienoje , jei bus skyščio nupilti. Po 3 dienų dalį apvilkau į drobelę, dalį nevilkau, ir ant / šalia radiatoriaus. Aš ant dalies dėjau prieskonių, ant dalies- ne.

Jautiena jau buvo gerokai padžiūvus jau po paros. Dabar jai kokios 4 dienos, jau laikau popieriniame maišelyje per 1 m nuo radiatoriaus, reikia peilio, nes jau sunkiai atsikanda.
Kiaulieną dar vartau- vėliau papasakosiu. Priimta galvoti, kad kiaulieną vytinti blogiau, bet neseniai valgiau, visai patiko. Tik jei ant mėsos yra riebaliukų, man jų skonis po suvytinimo nepatinka, tai stengiuosi riebalus sausgysles , pleveles nurinkti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by lugne »

Šiandien prapjoviau tą cielą kumpį, kurį vytinau pagal pirmam puslapy perrašytą receptą, pavyko puikiai :D
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by saulius »

Su kaulu?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by saulius »

Ir prie kaulo viskas gerai, įsisūrėjo?
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by lugne »

Taip, su kaulu. Mano supratimu normaliai įsisūrėjo
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by lugne »

Tiesa, kumpis buvo priekinis.... :D
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by lugne »

Kažkada žadėtas skilandis.
Dariau pūslėj, nes pirmam kartui pabijojau, kad gali nepavykt, o šiaip reiktų skrandy, bet į skrandį tai ir visą užpakalinį kumpį gali sudėt, o po to prapjovus jis labai ilgai neišsislaikys, tai reiks tiek daug mėsos ir suvalgyt. Neveltui skilandį prapjaudavo per talkas - rugiapjūtei ar bulviakasiui.
Pūslę gerai išplauti, išversti, dar išplauti, užberti druska ir labai gerai "išmasažuot", kad pasidarytų elastingesnė. Galima į stalą vis padaužyt, kad labiau prasitampytų, tik atsargiai, nes galima suplėšyt. Su druska palikt porai dienų, kasdien vis prieinant pratampyt.
Kumpį su lašiniais, tik be odos, supjaustyt didokais gabalais, kiek didesniais nei įprastai pjaustoma kokiems šašlykams. Pridėt prieskonių - kilogramui mėsos 1 v.š. druskos, truputį cukraus (nebūtinai), česnako (nebūtinai, bet dabar tai jau visi pas mus kaimuose deda, pas ką tik klausiau), pipirų, galima dar prieskoninių žolių - aš dėjau dašio ir kadagio uogų sutrintų. Gerai išmaišyt ir palikt šaltai porai dienų, kasdien vis permaišant.
Kai jau mėsa pasimarinuoja, pūslė ar skrandis gerai prikemšami. Kai kas pūslę kemša rankom, bet dažniau jau dabar kemšama su mėsmale tik be peiliuko, o su dešrų darymo antgaliu (per trūbelį). Geras prikimšimas labai svarbus tolesniam skilandžio laikymuisi, turi nebūti oro tarpų. Pūslė užrišama, kuo labiau suspaudus, kad išeitų kuo daugiau oro, o skrandis užsiuvamas ir ant viršaus siūlė užklijuojama išskusta žarna (tokia kaip dešroms daryt). Žarna vėliau pridžiūsta ir net nesimato jos kraštų. Toks prikimštas skilandis maždaug pusantros ar dvi paras laikomas šiltai ( ant pečiaus ar prie šiltos sienelės) dažnai pavartant, kad vienodai apdžiūtų iš visų pusių. Apdžiūvęs išnešamas šaltai ir labai gerai suslegiamas. Maždaug trijų kg skilandžiui reikia kokių 10 kg svorio uždėt. Slėgimo metu pasišalina likęs oras ir mėsa vidui tarsi susiklijuoja į vietisą gabalą. Kuo geriau suslėgtas, tuo geresnis skilandis, nes tada jis neturi kaip sugesti. Bet visko pasitaiko net ir geroms šeimininkėms, jau ne vienus metus darančioms šitą skanėstą. Suslėgtas laikomas savaitę ar daugiau. Po to įvelkamas į drobinį maišelį ir pakabinamas šaltai, gerai besivėdinančioj patalpoj - svirne ar kur ant aukšto - svarbu, kad neprieitų pelės ir katės :D
Valgomas išlaikytas bent pusę metų.
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by Hora »

peržiūrėjau kad temoj nepaminėtas dar vienas skanus dalykas
stroganina http://romada.lt/gardumelis/ledas-su-pipirais/
Mano kaiminystėj gyvena vienas buvęs sibirietis, kuris tuo patiekalu pavaišino.
Skanu, tai ir aš kartais kokį žuvelioką padrožiu.
Galima sušaldyti ir šiek tiek pasūdytą,krapais pabarstytą file.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Mėsa ir žuvis (receptai ilgesniam saugojimui)

Post by inga30 »

http://www.youtube.com/watch?v=bXRBqnyxMuo
Gal galit kas išverst į lietuvių kalba, aš ne viska suprantu.
Post Reply

Return to “Maisto gamyba ir konservavimas”