Page 1 of 5

Žolelės arbatai

Posted: Tue Feb 28, 2012 4:46 pm
by paska
Visos žolelės yra vaistinės. Tik žinoma priklausomai nuo vartojamo kiekio. Čiobreliai net ir labai vaistiniai :) Perdozavus gali būti labai nelinksma.
Aš irgi turiu įvairių. Dažnesniam naudojimui rekomenduoju siauralapį gaurometį fermentuotą arba tik džiovintą. Jis puikiai tinka kaip pagrindas įvairioms vitamininėms ir vaistinėms arbatoms.
Nors turbūt ne į temą mes jau čia rašinėjam :roll:

Re: Ieskomi GZ valgytojai Siauliuose, Vilniuje ir Kaune

Posted: Wed Feb 29, 2012 8:41 am
by saulius
Nelabai į temą, bet gaurometis- vienintelis iš čia surašytų, kurį rusai naudojo kaip arbatą. O visa kita- tikrai vaistai. Ir niekas jų niekada negėrė be rimtos priežasties.

Re: Ieskomi GZ valgytojai Siauliuose, Vilniuje ir Kaune

Posted: Wed Feb 29, 2012 9:19 am
by vigintas
Zemuogiu lapai, avieciu, visniu, serbentu nuostabiai kavapnios arbatos. Ramuneles juk ivairiu rusiu, vienos vaistines, kitos plauku balinimui, trecios kvapniosios o dar keliolika rusiu, o visos ramuneles. Ir ta pati rusis, suteik idelias augimo salygas, bus tingi ir mazai vaistine, uzspausk ta augala sunkiomis salygomis, uzgrudink kovoje ir vaistiniu medziagu jame susikaups desimteriopai.
Pats arbatos gerimas, ar kaljano rukymas tai istisa ceremonija, tai istisas "balius", proginis, gilus pokalbis, pasibendravimas... taip seniau budavo, tik nedaugelyje vietu tai isliko dabar...
O mes kokie - begdami rukome, vairuodami paskubom isgeriam kokio srebalo sintetinio, na ir gerai tada ir tirpi kava, ar is naftos gaminta arbata :)

Re: Žolelės arbatai

Posted: Tue May 29, 2012 3:36 pm
by Lai
Visgi gaurometis irgi vaistažolinis. Vikipedijoje radau: Siauralapis gaurometis. Augalas medingas ir aliejingas, lapai vartojami kaip žaliosios arbatos pakaitalas. Jauni lapai, stiebai tinka salotoms. Pasak liaudies medicinos, gauromečio arbata tinka lėtiniams uždegimams gydyti, slopina piktybinių ląstelių augimą, gerina medžiagų apykaitą. Kadangi šioje arbatoje nėra kofeino, ją galima gerti ir prieš miegą. Gauromečiai gydo uždegimą ir ramina, taigi, geriant tokią arbatą, gali pagerėti miegas. Geriama mažais kiekiais keletą kartų per dieną.
Praeitais metais ragavau, tik buvau pamiršusi pavadinimą. Dabar žiūriu abrozdėlį - taigi sode tokių turiu :). Einu rinkt.

Re: Žolelės arbatai

Posted: Wed May 30, 2012 9:49 am
by Ineta
Teko girdėti, kad carinėje Rusijoje didelę šalies eksporto dalį sudarė 'Ivan čaj', t.y. gauromečio arbata. Ši arbata buvo eksportuojama į visas Europos šalis ir labai mėgstama. Buvo lygiavertė konkurente su tokiomis šalimis kaip Kinija ir Indija. Šalies iždą papildydavo labai didelėmis reikšmingomis sumomis, ne mažiau nei javų eksportas.

Re: Žolelės arbatai

Posted: Fri Jul 20, 2012 5:34 pm
by ArvydasG
Norejau paklaust protinguju kurmiu.
Zolele labai panasi i ciobreli, bet nera jokio ciorebrelio kvapo, kai patrini tarp pirstu, atsiranda labai malonus citrinos kvapas.
Gal kas zino , kas tai per augalas

Re: Žolelės arbatai

Posted: Fri Jul 20, 2012 5:56 pm
by lugne
Laukinis ar kultūrinis?

Re: Žolelės arbatai

Posted: Fri Jul 20, 2012 6:00 pm
by Julė
Tai kad bus citrininis čiobrelis. Kiek žinau pasitaiko ir laukinių (gal sulaukėjusių?).

Re: Žolelės arbatai

Posted: Sat Jul 21, 2012 12:51 pm
by ArvydasG
Laukinis, anksciau sitose vietose augo paprasti ciobreliai, dabar kazkas pasikeite :roll:

Re: Žolelės arbatai

Posted: Sat Jul 21, 2012 8:28 pm
by Žibutė
Matyt "susiženijo" su kultūriniais - vabzdžiai gi dirba "piršliais" per žiedadulkes :)