Grybai sode

Augalų simbiozė su grybais - jų gyvenimo pagrindas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by saulius »

Daržui tinka visi grybai, kurie valgo jūsų naudojamą organiką. Tiesiog grybai labai nemėgsta trikdymo, todėl darže problematiška su jais. Bet, jei tarplysviai mulčiuoti- galima naudot pievų grybus.
Saulius Jasionis
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Grybai sode

Post by Ajida »

Vakar nusprendėme sutvarkyti seną komposto dėžę (stovi nejudinama apie 4 metus). Tiesiog ardėm sienas ir kompostą nešėm kaip gruntą į žemesnes sklypo vietas. Krūvos centre radome grybieną. Luitas gana tvirtai laiko struktūrą, micelio skaidulos gana storos (1-2mm), stiprus grybo kvapas. Norėjau micelį nešti po mulčiu, bet suabejojau. Ar toks grybas, kuris apsigyveno seno komposto krūvoje tinkamas daržui, ar sodui? O gal netinka niekam, tik kenkėjų užsinešiu. Darbus sustabdžiau ir laukiu patarimo.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by Vėjai »

Kiek suprantu viskas kas kvepia, būtent kvepia, miško žeme ir grybais yra gerai. Tik tas grybas privalės turėti ką valgyti ir po mulčiu. Jam reiks drėgmės ir ilgiau skaidomos organikos, gal kokių medžio gabalų.
O kas toliau bus, ar susidraugaus jis su kuo, tai tik vienas grybas ir žino. Aš jį apgyvendinčiau ne darže, bet po vaimedžiais, ar vaiskrūmiais. Gal dar Saulius mane pataisys ar ką papildys.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by saulius »

Jei komposte apsigyveno ir stambi grybiena- gal koks nors mėšlagrybis. Jis saprofitas, geras visur, tik darže sunku bus išlaikyt- ramybės nėra.
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by pirtininkas »

kartą seną komposto krūvą paskleidžiau "tradiciniame" darže, mama pasodino agurkus, o kai pirmą kart nuėjo rinkti tų agurkų..... parsinešė du kibirus šampinjonų......
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by saulius »

Gali būt ir pievagrybiai komposte. Irgi geri grybai, saprofitai.
Saulius Jasionis
vytautasst
Posts: 75
Joined: Sun Apr 11, 2010 10:51 am
Contact:

Re: Grybai sode

Post by vytautasst »

auginau per žiemą pjuvenose poniabudės micelį. Laikiau rūsyje. Užaugo :)Pavasarį pakišau po pjuvenomis prie obelų ir aviečių. Kol kas rezultato nesimato, bet greičiausiai tai tik kitais meais. Rudenį pažiūrėsiu ar apsigyveno normaliai
IMG_1560.JPG
poniabudės micelis
(151.25 KiB) Downloaded 94 times
anatolijus
Posts: 50
Joined: Thu Apr 28, 2011 10:05 am
Location: Kaunas
Contact:

Re: Grybai sode

Post by anatolijus »

Vėl buvau miške (drėgna, po škvalo), poniabudės kiaušinių nesuradau (gal pilnatis savo duoda), bet suradau vieną sukežusį, dar su nebaigtu suvalgyti kotu ir dideliu pratrūkusiu kiaušiniu, pasiėmiau aš jį su keleta vabaliuku. Tik dabar suku galva, kur jį paskleisti (gal sporos susiras sau gerą vietelę), galvoju bandyti į šviežiai pasodintą brašyną (jau apmulčiuotas), kažkur girdėjau, kad poniabudė ir braškės (žemuogių giminė), gražiai draugauja.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by saulius »

Draugauja. Jei braškės mulčiuotos pjuvenom ar kokiom skiedrom.
Saulius Jasionis
Zhanna
Posts: 37
Joined: Tue May 15, 2012 10:37 pm
Contact:

Re: Grybai sode

Post by Zhanna »

vakar buvau Orlovo seminare, jis pristatė šiais metais išejusią knygą apie grybus, sakė, kad ši knyga yra revoliucija, tiesa ji anglų kalba, dar parsisiusti neieškojau mačiau tik Amazon.com yra pirkti. Paul Stamets "Mycelium Running: How Mushrooms Can Help Save the World"
Post Reply

Return to “Mikorizė”