Skruzdėlės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by Renata »

Kaip puiku, kad Laimis priminė mažasias skruzdes - jos irgi nieko blogo (bent jau labai blogo :) ) nedaro, bet su tais savo kupstais gerokai įkyri. Vienas "kupstas" didžiųjų skruzdžių, ir mažosios apsispakajinę tupi pakraščiuos, į akis nebelenda :)
laima
Posts: 23
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:56 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laima »

Ačiū, Laimi. Buvo nuojauta, kad jos žalos sodui nedaro, bet pasitikslinau.
Tiesiog jaunus vaismedžius per savaitę užpuole amarai. Jų tikrai labai daug. Ypač ant jaunų vyšnaičių.
Vyšnaites nupurškiau žaliuoju muilu. Kitų medelių nepurškiau. Gal atsilaikys patys.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laisvas kaimietis »

Didelės skruzdės amarų negano ir neplatina.
Ant mano putino savo amarus gano būtent didžiosios miškinės skruzdėlės. Nepaisant to, jos vis tiek yra GĖRIS. To GĖRIO pas mane virš 10 skruzdėlynų 100 m spinduliu aplink namą - jau mečiau skaičiuoti, nes jų kasmet daugėja. Džiaugiuosi, kad ne kiekvienais metais bando įsikelti į mano namus :lol: Gaila tik, kad skruzdėlės nesukontroliuoja tų lapgraužių, kur voratinkliu visą medį aptraukia. Šiemet užpuolė mano slyvas :cry: Apie mažąsias tai nė nešneku - jos visur ir visokiausių spalvų.
Šiemet mečiau kovoti su amarais ir...rezultatas nustebino :D Dabar rūpinuosi tik augalus pamaitinti - tegu patys tvarkosi :D
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: "Kenkėjai"

Post by Laimis Žmuida »

Vyšnaites nupurškiau žaliuoju muilu.
Šiaip gamtinėje žemdirbystėje mes nenaudojame jokių papildomų preparatų ir kovos būdų. Stengiamės pasodinti ir prižiūrėti taip, kad augalas pats nesirgtų, o tada ir kovot nereikia.
laima
Posts: 23
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:56 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laima »

Taip, Laimi, žinau GŽ principus, bet dar nemačiau tiek amarų ant vieno medelio. Lapai tiesiog juodi nuo amarų. Žiemą vyšnaitės gerokai apšalo ir dabar jos labai nusilpę. Tik bandau padėti joms išgyventi.
Jurgiu

Skruzdės

Post by Jurgiu »

Sveiki, esu čia visai žalias naujokas, tai turbūt ir klausimas mano žalias. Užmulčavau augalus tik praėjusią savaitę. Pas mus amžinas daržo palydovas - skruzdės. Po mulču jos ten puotas kelia, pakėlus matosi. Kaip suprantu, gerai pamulčavus metus-kitus turėtų susireguliuoti normali aplinka ir tas skruzdes kažkas turėtų pavalgyt?..
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Bėdos

Post by laisvas kaimietis »

Iš tikrųjų tai skruzdėlės kažką pavalgys ir pareguliuos aplinką ;) Didelės žalos daržui jos nedaro, o naudos iš jų tikrai daug. Mano darže (ir ne tik) jų pilna - nekreipiu dėmesio ir tiek.
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bėdos

Post by Laimis Žmuida »

Išardykit skruzdėlynus, jei labai maišosi ir jos įsikurs kur nors šalimais, o ne pačioje lysvėje. Bet kaip laisvas kaimietis sako - skruzdėlės yra gėris - jei tik galite sugyventi su jomis, tai taip ir darykit. Geriau su jom, nei be jų. :)
Liuce
Posts: 6
Joined: Fri Feb 25, 2011 9:04 pm
Contact:

Skruzdėlės

Post by Liuce »

gal pasiūlysit sprendimą, šiltnamy po mulcium užsiveisė skruzdėlynai, o šalia agurkų auga keletas dilgėlių, na dėl įvairovės, tai pamačiau,kad tas dilgėles aplipę juodieji amarai. Tai norėčiau pasitart, ką daryt?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by saulius »

Nu dilgėlės amarams skanesnės už agurkus, tai jas ir valgo. Neliečia agurkų- džiaukitės :D
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”