Maisto gamybos receptai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by Marijos »

Aš vytinu elementariai jautieną. Supjausčiau pailgomis kokių 4-5 cm ilgio juostelėmis mėsą, įtryniau druska ir laikiau 3 paras šaldytuve, vis nupildama susidariusį skystį. Po 3-4 dienų kiekvieną gabaliuką kaip galima standžiau apvynioju bintu, marle, ar kokia drobinės medžiagos juosta ir kabinu šalia radiatoriaus vonioje ar kambaryje. Turi kabėti bei džiūti apie savaitę, bet dažnai tiek neiškenčiame.
Dar galima prieš vyniojant bintu apvolioti įvairiuose prieskuoniuose, tačiau man asmeniškai per didelė priekonių gausa užgožia pačios mėsos skonį, todėl prieskonių nenaudoju.
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by Marijos »

Pasitaisysiu: 4-5 cm pločio juostelėmis, ne ilgio. Ilgio darykite kiek norite, mano būna apie 10-15 cm. Kuo ploniau supjaustyta mėsa, žinoma, tuo greičiau ji išdžiūna.
Tik nežinau ar čia pas mane vytinta mėsa vadinasi ar džiovinta:)
zenzenas
Posts: 24
Joined: Mon Aug 30, 2010 5:28 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by zenzenas »

cia jau dziovinta mesa gaubasi.
Mano receptas:
Imu kiaulienos, jautienos, stirnienos ar sernienos ispjovas (nesu vegetaras), t.y. mazdaug po 300-400 gramu ir ziuriu, kad butu pailga, paprasciau gaminti. Nupjaustau visus iebalus, nes turi buti tik raumuo. Imu indeli su dangteliu, sudedu mesa ir uzpilu pilnai druska ir saldytuvan. Karta per diena apvartau ir siektiek dapilu druskos, kad mirktu druskoje. Saldytuve laikau penkias paras. Kadangi darau pirmadieniais, tai sestadieni isimu is saldytuvo, imu kibira, pripilu salto vandens ir ten sudedu mesa, kuria pries tai nuplaunu. Mirkoma dvi valandas, keiciant vandeni kas pusvalandi, t.y. vandeni ispilant ir uzpilant svariu vandeniu. Isemes dedu ant ranksluoscio, uzdengiu kitu, dedu medine ar plastikine lentute ir uzdejes ant virsaus uzspaudziu svoriu, paslegiu. Svori naudoju kazkur 5-6 kg. Taip laikau para, kad visas vanduo pasisalintu.
Isemes darau taip: saukstelis pipiru, sausktelis garstyciu, saukstelis kmynu ir saukstelis saldzios dziovintos papeikos, na as dar dadedu astrios. Juos sumalu kavamale ar galima sugrusti uzpilu truputuka vandens, kad butu tirsta pasta ir ja aptepu mesyte. Mesyte vel sudedu i dezute ir dviem parom i saldytuva, tik vartyti reikia daznai, kad prieskoniai isigertu tolygiai. Tada po tu dvieju paru isimu ir graziai irengiu i marles rubeli, nestorai apvynioju marle ar bintu (kaip mumija), perrisu siulu ir kabinu ar virs krosnies ar ties radiatoriumi (vasara nesu i prapuciama malkine). Laikau apie 7-14 dienu, nes megstu sausesne mesyte.
Kils klausimu-rasykite i AZ
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by inga30 »

O galima sauliaus budu marinuoti 6aldyta m4sa atlaidinus?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by saulius »

Galima.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by Eimutė »

Nusprendžiau pasidalinti atrastu skaniu dalyku iš varnalėšų

VARNALĖŠŲ LAPKOČIAI MAISTUI

Siūlau išbandyti varnalėšų lapkočius, turtingus įvairių vertingų maistinių medžiagų. Ruošiant juos maistui, verta nuvalyti šiurkštesniu dantų šepetėliu, taip nusiima paviršinis skaidulinis sluoksnis. Valant, ne pro šalį užsidėti gumines pirštines, kad išvengti rankų pajuodavimo (bet rankų tepimas, dar vienas įrodymas apie vertingų medžiagų gausą lapkočiuose). Supjaustytus lapkočius naudokite, kaip šparagines pupeles.
 Supjaustytus lapkočius dedame į keptuvę su įkaitintu aliejumi ir troškiname. Galima kartu įdėti sutarkuotų morkų, šiek tiek papjaustyto svogūno. Jei nededame svogūno, tinka į pabaigą įdėti sutraiškyto česnako. Į troškinimo pabaigą įdedame sviesto arba grietinėlės, mėgstamų prieskonių, pasūdome. Man patinka petražolės, gelsvė, salieras. Šių dalykų nemaišau, dedu ko nors vieno. Gauname skanų patiekalą, kuris tiks valgyti su duona. Taip pat troškinys yra puikus garnyras prie mėsos ar žuvies. Man labai skanu su pakepintais vištienos filė gabaliukais.
Širvintos
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by dage »

Dabar-pats šeivamedžių žydėjimas. Pats laikas pasigaminti šeivamedžių gėrimo, sirupo ar uogienių su šeivamedžio žiedais. Receptų yra internete, čia nekeliu, rasite.
Dalia
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by dage »

Gal kas raugiate obuolius? Pirmą kartą užraugiau, paviršiuje susidarė tokia plėvė, panaši į arbatinį grybą. Kvepia gira. Kažin, ar taip ir turėtų būti?
Dalia
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by saulius »

Pas mane su kriaušėm buvo taip pat. Tą plėvę galima nuimt.
Bet ne visi obuoliai tinka raugimui (kiti nestovi). Kol kas žinau tik dvi veisles: antaninį ir dryžuotąjį anyžių. Čia gal kažkas su pektinais surišta, nelabai suprantu, bet tos dvi veislės jų turi pakankamai. Ir, žinoma, visi laukiniai- puslaukiniai.
Saulius Jasionis
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Maisto gamybos receptai

Post by Urtica »

Zenzenas rašo apie žvierienos išpjovą, o aš turiu šernienos karbonado ir kumpio. Kažin ar ši mėsa tinka vytinimui, o tiksliau ar vytintos jos būna įkandamos?
Post Reply

Return to “Maisto gamyba ir konservavimas”