"Kenkėjų" gamtoje visada buvo ir bus. Taip jau pasaulis surėdytas, kad vieni kitus valgo. Todėl ir natūralioje gamtoje rasime apgriaužtų lapų. Tačiau didelės žalos "kenkėjai" subalansuotoje ekosistemoje nepadaro. Pas jus ten pastebima žala, nes juodalksnius pasodinot atviroje, jiems neįprastoje vietoje. Bet jei jų būtų daugiau, tai jiems natūralesnis būvis būtų ir jie sugebėtų apsiginti nuo "kenkėjų".
Nebus taip, kad pasodinsit daugiau, tai ir daugiau kenkėjų atsiras. Žinoma yra toks dėsnis, kad valgytojų skaičius priklauso nuo maisto kiekio, bet čia ne matematika ir niekada nebūna taip, jog idealiai veikia tik vienas dėsnis. Valgytojų-maisto kiekio skaičius gamtoje persipynęs su kitais - teritorijos, "kenkėjų" priešų, imuniteto... Sutvirtinus kitus dėsnius valgytojų-maisto kiekio dėsnis veiks silpniau.
Čia kaip su kopūstais. Pasodini du kopūstus lauke, tai juos abu ir nugriaužia. O jei pasodinai 10, tai du nugriaužia, o 8 lieka. Nespėja "kenkėjai" tiek nugriaužt. Nespėja tiek pasidaugint.
Mano manymu jums reikėtų geresnes sąlygas suteikt tiems juodalksniams ir į "kenkėjus" nekreipti dėmesio. Jei juodalksniai gerai augs, tai "kenkėjai" jų griaužti nespės. Man neteko matyt, kad didelį juodalksnį visą kas nors sugriaužtų. Čia tik kol jie mažiukai, tai labai baisu.
