Nedarnaus gyvenimo priežastys

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė Mama Smilga » Ant Kov 06, 2012 10:45 am

Sauliau. Kodėl man negalima vartoti "gerai" ir "blogai"? Tai sąvokos. Juk Tau irgi kažkas gyvenime atrodo "blogai". Štai sakai "Baisu!" Ką norėjo pasakyti Saulius? "Blogai!" Visa paskutinioji žinutė mums parodo Tavo vertinimą: nuoširdumas - gerai, susiskaidymas, savininkiškumas, veidmainystė - blogai. Juk tai, ką aprašei, Tau atrodo nepriimtina, destruktyvu. Štai apie mane sakai: "tai jau destrukcija". Ką norėjo pasakyti Saulius? Kad Smilgos pažiūra ydinga, neteisinga... Žmonių kalba kalbant - BLOGA. Jeigu uždrausim vienas kitam vartoti kokias nors sąvokas, diskutuoti taps neįmanoma.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė lugne » Ant Kov 06, 2012 11:28 am

O bendruomenės apraiškų dar ne taip seniai buvo kasdieniniam kaimo gyvenime, kai kurių darbų tiesiog neįmanoma atlikti vienam. Kad ir karvių ganymas bendrai, viso kaimo, šieno ruošimas Čepkeliuose, kai visi šienavo grėbė, džiovino kartu ir tik žiemą iš didelių kūgių išsidalindavo, arba audimo staklių "inrėdymas". Žinoma, formos kitos, nebuvo tų staklių, kai gyvenom bedruomenėse, tai jau tik aidas, rudimentas, apraiškos. Arba ką reiškia skerstuvių dalybos kaimynams, ar tai ne aidas sumedžoto žvėries dalybų.
Dabar ir vaikus auginti "sunku", prigalvota daugybė priemonių, pakeičiančių mamą ir jos populiarios. Ar tai ne dėl to, kad augindama vaiką dabar esi atskirta nuo visuomenės, nuo bendrų darbų. Va ir patogu, įdėjai vaiką į maniežą, o pati "supermamose" sėdi, bendravimo gi poreikis išliko, reikia kažkaip sau įrodyt, kad niekur nedingai. Gentyse gyvenantiems nereikia internetu tartis ką reiškia koks nors spuogelis vakar iškilęs ant rankytės. Ir neiškrenti iš gyvenimo. O ir vaikų nereikia specialiai kaip nors lavinti. Jie viską mato ir visko mokosi gyvai, visur dalyvauja ir jaučiasi gerai, svarbūs. Ir nereikia tada rašyt "psichologams" knygų apie tai kaip "formuoti" vaiką ir "taisyti" netinkamus įgūdžius. O juk viskas prasideda nuo vaikų.
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė *Elia* » Ant Kov 06, 2012 11:36 am

Palaikant įprastas sąvokas pasaulėžiūra taip pat nesikeis.
Ką norėjo pasakyti saulius, reikia pajusti-įprastos kalbos terminų nėra.
Kaip aš supratau, jis nesakė, jog nuoširdumas, vaikiškas naivumas - gerai.
manau jis moko nevertinti, kaip nevertina vaikai.
Kai pradedi vertinti-baisu, gražu-nebėr harmonijos...
Harmoniją ir darną sudaro visas kompleksas.
Kaip augalai-kiekvienas turi būti savo vietoje, savo erdvėje.
Pats naudingiausias augalas, pasodintas bet kur gali tapti "blogu"
Žodžiais tai sunku išreikšti, reikia pajusti. Keisti visą kompleksą, tame tarpe ir žodyną.
*Elia*
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: Ant Sau 31, 2012 5:53 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė Mama Smilga » Ant Kov 06, 2012 11:46 am

Saulius moko nevertinti (bet pats juk įvertina!). Reiškia, vertinimas Sauliaus ir Elios pažiūrų sistemoje yra nepriimtinas, negeras dalykas, t.y. blogis. Kokias naujas sąvokas bevartotumėt.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė saulius » Ant Kov 06, 2012 11:52 am

Taip, bendruomenė=gentis. Gera ta knyga, visiems pravartu paskaityt. Net labai pravartu. Tiesa, daug kam bus nepriimtina- nieko nuostabaus.
Taip, lugne, rudimentų dar ir dabar yra daug išlikę, nes žmonės ieško prarasto "rojaus". Ieško ir niekaip negali surast ir tokiais būdais niekada nesuras. Todėl, kad iš sistemos ištraukta viena ar kelios detalės- neveikia. Arba veikia priešingai. Mes tą žinom iš agronomijos. Žinom, kad norint sukurt sveiką, produktyvų, teikiantį malonumą, auginantį aukščiausią kokybę daržą ar sodą neužtenka teisingai susodint augalus- reikia atstatyt visą sistemą, neišmetant nei vieno, net paties "nesvarbiausio" elemento. Jei sistema bus nepilna- ramybės neturėsim ir nuolat ieškosim, ieškosim, ieškosim geresnio sprendimo. Taip ir gyvenime: arba reikia atkurt visą sistemą, arba nieko nebus. Jeigu tenkinsimės tik rudimentais- efektas dažniausiai bus atvirkštinis. Ir svarbiausias kelrodis čia- ne "šventi" raštai, ne protingos kngos, ne kažkokios taisyklės, o grynas instinktas- jis niekada neklysta, nes dalyvavo mūsų sukūrime. Ko visi labiausiai ir bijo.
Sąvokos, žodžiai- čia paskutinėj vietoj.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė lugne » Ant Kov 06, 2012 12:02 pm

Būtent apie tai ir rašoma knygoj - amžinos laimės paieškos, o genčių žmonės tiesiog nebūna nelaimingi. Nes viskas yra savo vietose. Gerai rašei apie simbiozę - pagal tradicinį spratimą jei kažką gavai, lieki lyg ir skolingas, o gentyse viskas daroma bendram labui ir niekas neskaičiuoja skolų, darbadienių ir pan. Visi tiesiog dirba, tiesiog gyvena
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė Mama Smilga » Ant Kov 06, 2012 12:24 pm

Ir kaip jums atrodo, Sauliau, Lugne, dabar rasite tokių žmonių, taip sugebėsiančių gyventi? Esate sutikę?
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė zoot » Ant Kov 06, 2012 12:46 pm

Nėra nei gėrio nei blogio. Mama Smilga be reikalo užsiparini,Saulius tikriausiai norėjo pasakyti kad pasaulyje yra kitaip ir kad mes nemokame žodžiais netgi nusakyti. Aš gi bandysiu paaiškinti ,šiandien mes dar neturime kitokio kalbinio aparato -suvokimo kaip tik visko suskirstymas į gėrį ir blogį bet nereiškia kad taip ir yra . pvz. branduolinė raketa ,blogis ar gėris rusams nato raketa nutaikyta į maskvą yra blogis, briuseliui yra gėris ir atvirkščiai rusų raketa nutaikyta į nato yra gėris apsaugo nuo imperelistų antpuolio ir stabdo jų plėšrumą,o inperelistams kapitalistams iš nato ruskių raketa yra blogis nes nutaiKYTA Į JUOS TAI kaip čia dabar yra raketa blogis ar gėris ar reikėtų sakyti raketa yra tiesiog raketa,jei gėris tai kieno atžvilgiu,jei blogis tai kieno atžvilgiu. Tai kaip tada anot Mamos Smilgos reikia elgtis,ten kur gėris džiaugtis ten kur blogis ignoruoti? Tikriausiai toks požiūris yra nepilnas kai stengiamasi kažko nematyti,o jeigu netyčia bandoma parodyti įvyksta priepolis,mano kaimynės pvz iš viso negali priimti jokios informacijos nes bijo šoko. Apie kvietimą kovoti,iš viso nėra ką kalbėti, kai nematoma pusė pasaulio. Pasaulį valdantiems tokie gėrio siekiai yra gerai durnelius lengviau valdyti kai jie 1/2 nemato. Kitaip tai vadinama utopistiniu pasaulio suvokimu. Sauliu ir kalba apie realistinį pasaulio suvokimą,tačiau paprastiems žmonėms-gojams neduota netgi terminologija ir suvokimas kad yra kitaip,ir klaidžiojam stirna gėris ,vilkas blogis,kai realiai nėra nei blogio nei gėrio. Kitiems net suvokti tai labai sunku nes mus valdo stereotipai. Ko gero normalios bendruomenės mes dar nematėme,bet nujaučiame kad be nuoširdumo nieko nebus. Apie žiurkių bendruomeniškumą čia kai suardomas bendruomeniškumas http://www.youtube.com/watch?v=2PXI6F1EFH8. kaip tai pas žmones atrodo http://www.youtube.com/watch?v=2PXI6F1EFH8
taigi turėsime neišvengiamai grįžti į bendruomenes o ne su gėriu ar blogiu kovoti.
Valdas
zoot
 
Pranešimai: 684
Užsiregistravo: Sek Vas 13, 2011 8:01 pm
Miestas: Kauno raj Karmėlava

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė saulius » Ant Kov 06, 2012 12:55 pm

Ir kaip jums atrodo, Sauliau, Lugne, dabar rasite tokių žmonių, taip sugebėsiančių gyventi? Esate sutikę?

Taigi, kai parašei apie žmones, turinčius pilnatvę ir harmoniją, labai nustebau... Nes nemanau, kad "išsivysčiusiam" pasauly tokių yra. Bet mes niekur nedingsim- arba gyvensim taip, kaip gamtos surėdyta, arba degraduosim galutinai ir išnyksim. Globaliai tame nėra nei nieko gero, nei nieko blogo.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Nedarnaus gyvenimo priežastys

Standartinė Mama Smilga » Ant Kov 06, 2012 1:25 pm

Tai kad tamstos nepatikėjot net mano egzistavimu, tad ir pasmalsavau, kur narių bendruomenei imsit. Jei nesat tokių matę. Reiškia, utopija. Reiškia, siekti reikia kažko kito.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

AnkstesnisKitas

Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron