Vegetariško gyvenimo privalumai

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Mama Smilga » Pir Kov 12, 2012 2:52 pm

Geras įvaizdis - ruonis ant sofos! Bet tai kitko pasekmė - kai berniukai auginami pilname "komforte", nesusiduria su jokiais sunkumais, o tėvai dirba tik jį "aptarnaujančiu personalu". Anksčiau berniukus į medžioklę tėvas imdavo, į arklidę vedėsi, kalvėje prie dumplių statydavo... O dabar dulkeles nuo jų nupūtinėja.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Kov 12, 2012 6:20 pm

Man irgi vienodai kas ką valgo. Mano pusė draugų valgo mėsą. Aš ir pats kažkada valgiau mėsą ir nieko tame blogo nematau. Todėl nenukrypkime į vegetarų-mėsėdžių ginčus. Iš tų ginčų jokios naudos. Ši tema skirta išanalizuoti vegetarišką gyvenimo būdą kaip reiškinį, tai ir analizuokime sau ramiai, dėstykim argumentus, pavyzdžius ir pasistenkim nepilti organikos vienas ant kito. :)

Vėjai siūlo aptarti mėsos kokybę - fermose augintos ir laukinės. Tam galim iškelti kitą temą. O čia susikoncentruokime ties nagrinėjama tema.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Vėjai » Ant Kov 13, 2012 12:20 am

Nereikia Laimi jokių naujų temų. Ir taip jau tų "mėsiškų" karų visose temose pilna. Parašiau ne vietoj ir atsiprašau.
Bet jau temos pavadinime provokuoji priešpriešą. Ir vėl įsilinguoja laivelis.
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Žibutė » Ant Kov 13, 2012 12:35 am

O aš, kadangi esu visavalgė, ne vegetarė, net nediskutuoju šioje temoje. Paskaičiau, pasijuokiau iš jūsų "ginčų" ir nesiveliu į kalbas.
Kiekvienas turi teisę į savo nuomonę, aš kažkada atvegetariavau 7 metus, tai - tam tikra patirtis, kuri manęs nebaugina, bet netraukia kartoti. Ir nepasakysiu kad man tas laikotarpis sveikatos ar stiprybės pridėjo. Gal greičiau atvirkščiai - išbalansavo organizmo medžiagų pusiausvyrą.
Skirtingi žmonės, skirtingos kraujo grupės (net dietos ir mityba dabar pagal jas propoguojama), skirtingi žmonių tipai, ir mano tipo žmonėms net indai rekomenduoja valgyti mėsą. Man ji visai gerai tinka, ir sotumo suteikia. Gerai kad gaunu pirkti kaimiškos kiaulienos ar naminio buliuko mėsytės, skiriasi ji nuo parduotuvinės.

Bet ... vegetarai, palieku pokalbius jums ;)
Žibutė
 
Pranešimai: 468
Užsiregistravo: Pir Rgs 06, 2010 11:17 pm
Miestas: Vilnius

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė angela » Ant Kov 13, 2012 11:46 am

Aš buvau du metus tokia truputį vegetarė, nes valgiau kiaušinius ir prie progos žuvies. Rėmiausi tokia maždaug filosofija.... ką galiu nugalabyt be didesnio vargo tą ir valgau. Man toks maistas tiko, jaučiausi geriau. Patiko dar tai , kad už dantų neprilįsdavo mėsos gabalų (nereikėdavo darbuotis dantų krapštuku) ir tie kvapai atliekant tuliko reikalus ... jau jūs man atleiskit už atvirumą , bet ryškiai skiriasi.
Nepatiko, kad šeimai vis tiek turėjau gaminti mėsą , tas labai erzino. O baisiausias dalykas buvo kepti kalėdinę antį, nes čia priešingai, labai viliojo kvapas, o jos nugalabyt tai negaliu. Tai ir teko pamiršti, gal būt užslopinti tuos įsitikinimus. Ir nors dabar valgau mėsą, vis tiek viduje žaviuosi tais, kurie gali be jos.
angela
 
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: Pen Sau 14, 2011 1:39 am
Miestas: Jonava

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Vėjai » Tre Kov 14, 2012 1:03 pm

Tai už varčios ir vėl iš pradžios - kiek galim deklaruoti ar kritikuoti, kas ką ir kaip valgo. Baikim, aš ir sau taikau.
Niekada nebruku savo pasirinkimo. Kas tinka vienam, visai gali netikti kitam. Ir tikrai manau, kad tokios temos nereikia. Atseit tie, kurie nevegetarai, tai jau blogesni, be privalumų.
Laimiui atrodo, kad gyvuliai jį riboja, atima jam laisvę judėti, apsunkina gyvenimą. Man tai būtų labai didelis įsipareigojimas, per didelė atsakomybė už kitą gyvybę. O kitam jo gyvuliukai vienas džiaugsmas ir nejaučia jis jokios naštos, pasiaukojimo ar gyvenimo suvaržymo.
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Vėjai » Tre Kov 14, 2012 1:13 pm

O daržovinį maistą tai visą užsiauginu. Dar dabar valgau savas daržoves. Kai kurių pritrūkau, koreguoju daržo planą. Daržovių kiekis didėja ir tada didėja jų laikymo patalpų problemos.
Va jums ir vegetariško gyvenymo neprivalumas. Saulius nesuka galvos, kur jam išsaugoti savo dvi morkas ir tris burokėlius.
Taip kad pusiausvyra - arba tvartus reik statyt arba kamaras/ rūsius.
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Kov 14, 2012 8:33 pm

Taip kad pusiausvyra - arba tvartus reik statyt arba kamaras/ rūsius.


Nu kur tau. Daržovėms pasistatei rūsiuką arba užkasei po žeme. O gyvulio tai nei tokio dydžio rūsy palaikysi, nei po žeme užkasi. Tvartas jau yra didžiulis pastatas plius kluonas, o ir mėsai laikyti reikia tų pačių kamarų. Kalbama, kad bus ekstensyvios veislės ir neva tai joms beveik nereikės pastatų, bet kaip saulius sako - to dar niekas nematė ir mes baisiai mėgstam pavyzdžius. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Vegetariško gyvenimo privalumai

Standartinė vytautasst » Pir Geg 21, 2012 8:59 pm

Gyventi be mėsos, pieno ir duonos yra puiku ir lengva. Bet negalima taip imti ir atsisakyti. Tai nebūtų sveikas požiūris. Čia reikalingi labai subtilūs mainai. Be to reikalinga intencija - sąmonės būsena. Kitaip, po kurio laiko būklė tik pablogės ar komplikuosis. Taigi didelio entuziazmo čia nereikėtų demonstruoti.


Pritariu Sauliui, pirmiausiai sąmonės būsena, po to palengva maisto pokyčiai. Paskaitykit Vydūną, labai tiksliai rašo: pilnas perėjimas prie pilnavertės žaliavalgystės per 7 metus. Per tiek laiko pasikeičia visos kūno ląstelės ir prisitaikom prie naujų sąlygų. Keisti mitybą reikia palaipsniui, natūraliai ir savęs klausytis. Drąstiški keitimai dažnai sukelia krizes, paskui sklando mitai apie geležį, baltymus ir pan.
Ponai, jūs galite rinktis !
vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Ankstesnis

Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron