Pupelės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pupos

Post by Eimutė »

Man panašaus rašto irgi davė, bet jos, man sakė, kad vijoklinės.
Širvintos
Galina
Posts: 37
Joined: Sat Nov 20, 2010 8:06 am
Contact:

Re: Pupos

Post by Galina »

Tokio rašto pupelių yra ir paprastų, jos l.skanios man, miltingos, ir šparaginių geltonankščių.Kur nuotraukoje -ta paprasta, jos forma pilnai ovali.Šparaginės tokio rašto ties rudu viduriuku turi kaip ir sąsmaukytę, įtraukta ties ta vieta ir pupiukė mažesnė, plonesnė.Mano skaičiavimu, paprastos jau auginamos apie 60 metų.
Galina Ševiakova
Panevėžio miestas ir rajonas.
Silwer
Posts: 27
Joined: Fri Sep 23, 2011 9:48 am
Contact:

Re: Pupelės

Post by Silwer »

As pries menesi pasodinau tokias pupeles. Jau siandien neiskentus ko nedygsta, prakrapsciau paziureti :). Neradau nei vienos pupeles, o tik peliu ar kurmiu urvu. Kaip elgtis tokiu atveju?
Silwer
Posts: 27
Joined: Fri Sep 23, 2011 9:48 am
Contact:

Re: Pupelės

Post by Silwer »

Galvoju gal pupeles pasodinti nuemus mulcia, o joms sudygus apdeti. Gal tuomet peliu bus maziau, nes po mulciu jos labai smagiai darbuojasi. Arba sodinti pabrinkintas, gal jos greiciau sudygs. Ka manot apie tokius pamastymus. Jus cia jau profesionalai vilkai, o mes tik mokomes ir samprotaujam :)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pupelės

Post by Mama Smilga »

Pupelių brinkinimas ir daiginimas namie neduoda nieko gero (daiginu tik mažą saujelę daigumui patikrinti). Jei sėkla šviežia - sudygsta per parą, taigi daiginimu nieko nepaankstinsit. Kai sudygusią sėklą kišame į jai per vėsią žemę (mums gali atrodyti ir šilta), sėkla netęsia augimo, o supūva. Jei ir išdygsta augalas - jis vargsta, skursta.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Pupelės

Post by Hora »

Šįmet pirmąsyk auginau vijoklines šparagines pupeles. Labai patiko, kad jų derėjimas ištemptas - skinu nuo rugpjūčio ir vis dar žydi , mezga naujas ankštis (pas mus dar nebuvo šalnų) . Trūkumas- lipo tvora, pasiekė medžius ir į juos "sulipo", dabar reikia kopėčių. Sėjau dviejų rūšių- geltonom ankštimis ir tamsiomis violetinėmis. Tai tos, su violetinėmis, žymiai vešlesnės, ankščių daugiau.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Pupelės

Post by lugne »

A kur gavai tokių? Aš pavasarį užsimušdama ieškojau ir neradau...
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pupelės

Post by Mama Smilga »

Tai kad ir "Žalioj stotelėj", ir Sėkluvoj visokiausių būna.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pupelės

Post by Eimutė »

Aš turiu ir geltonomis, ir violetinėmis ankštimis. Man šparaginės vijoklinės pupelės irgi patinka. Per sėklų mainus galėsiu šiek tiek atvežt.
Širvintos
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Pupelės

Post by lugne »

Sėkluvos nėr pas mumi, o Žalia stotelė turbūt per maža, nes irgi ne viskas būna. Nu, žinosiu, kad ne deficitas, pavasarį reiks didesniuose miestuose prie progos pasdairyt.
Dėkui, Eimute, jei iki sėklų mainų neužmiršiu Tavo pažado, kaip nors atsirokuosim...
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Daržininkystė”